► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burdan yazmam sorun olmazsa opel erpaş küçükyalı. sonra kartalda bir özel servise gittim. olur dediler ama yetkili servis yapsa daha iyi olur dediler biz hiç yapmadık filan. birde senin aracın otomatik olduğu için debriyaj switchi lazım olmaz dediler. bu doğrumudur. istanbulda yapan bir servisin bilgilerini verirseniz çok çok mutlu olacağım. acil lazım olan birşey bana

hayir otomatikse daha iyi. debriyaj siwicine gerek yok işte.

Siyah10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slmlar. X motorlu araçların gaz pedalı elektronik yapmak deniliyor ama burada bi yanlış bilgi olduğu düşünüyorum. X motorlu yani gaz teli olan araçlar için cruise control ECU ya ihtiyaç var.Elektronik gaz pedalına değil. Bu beyin gaz kelebeğine gaz teli ile birlikte bağlanıyor ve mevcut sabitlenen hıza göre gaz telini çekip bırakıyor. Sistem aynı Z motordaki gibi çalışıyor.Aracın Ecu sundan hız bilgisi alıyor ve süper çalışıyor. Benim aracaıma uzunca bi uğraştan sonra monte edilebildi. Hatta benim aracımdan sonra artan tecrübeyle yaptıran bir arkadaşımınki çok daha kısa sürdü.
X motorlu yani gaz teli olan araçlar için lazım olan parçalar Z motorlu araca lazım olan parçalarla aynı ilave olarak Cruise Control Ecu lazım. Opellerde genellikle MAGNA markalı CC ECU bulunuyor. Diğer parçalar aynı : fren - debriyaj müşürü ve CC Kolu.

Alper bey benim aracım x motor ve otomatik edition araçta her donanım mevcut tek ve bence en önemli eksik cc magna marka ecu internette araştırdım Türkiyede bulamadım (yada ben araştırmada yetersiz kaldım) siz aracınıza cc yi nerede taktırdınız ve maliyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Bu konuda magna ecu yu nereden tamin edebilirim veya cc taktırabileceğim bir servis öneriniz olabilir mi? Teşekkürler...

sortie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper bey benim aracım x motor ve otomatik edition araçta her donanım mevcut tek ve bence en önemli eksik cc magna marka ecu internette araştırdım Türkiyede bulamadım (yada ben araştırmada yetersiz kaldım) siz aracınıza cc yi nerede taktırdınız ve maliyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Bu konuda magna ecu yu nereden tamin edebilirim veya cc taktırabileceğim bir servis öneriniz olabilir mi? Teşekkürler...

İsmini vermem sorun olmazsa Ankara Başkent Oto Sanayi Sitesinde PLATİN OTO - Salih Usta uygulamayı yaptı. CC ECu ' nun fiyatı 150 - 200 TL arasında ( çıkma ) değişiyor. Yalnız montaj da minimum 150 TL tutuyor. Çünkü işçilik oldukça uzun. ASTRA G lerde CC ECU için ayrılmış bir yer ve tesisat yok. Komple tesisat çekmek gerekiyor ve CC ECU bulunan en uygun yere monte ediliyor. Vectra B lerde orjinal olarak tesisatı , soketi ve montaj için gerekli yer de hazır.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vectraların da hepsinde hazır değil. ben aracıma cc takarken komple yeni tesisat çekmiştim.....

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün itibariyle bende aracıma cruise control taktrımış bulunuyorum hemde sadece 15 dakikada. arabam 2001 astra g elegance otomatik. sadece kolu alıp opcamdan cruiseyi açarak yaptık. tesisatı filan herşeyi hazır çıktı. yaptırmak isteyen arkadaşlara duyurlur. ahmet bu arada yardımlarından dolayı çok çok teşekkürler

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün itibariyle bende aracıma cruise control taktrımış bulunuyorum hemde sadece 15 dakikada. arabam 2001 astra g elegance otomatik. sadece kolu alıp opcamdan cruiseyi açarak yaptık. tesisatı filan herşeyi hazır çıktı. yaptırmak isteyen arkadaşlara duyurlur. ahmet bu arada yardımlarından dolayı çok çok teşekkürler

tekrardan hayirli ugurlu olsun.. Rica ederim bişey yapmadık.. işin görülmüş oldu..
Hatta tesisatın kesin oldugunu bisleydik hiç servisteki arkadaşalrı çagirmadan seninle buluşup hallederdik. saglık olsun.. onemli olan sonuç..

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Abi muhteşemsiniz siz (MOKIA & ETHEMBOZKURT) yaa tebrik ederim gercekten çok faydalı bilgiler bunlar. Bu arada bende Astra G 1.4 Twinport HB 2008 (baz model) sitede setapxxx adlı üyemiz aydında özel OPEL servisiymiş. Bana gel takalım dedi eğer sistem yok ise 280TL fiyat biçti valla ne diyim. Elim ve beynim sizinki kadar yatkın değil hatta hiç anlamam :) gideceğiz. Saygılarımı sunuyorum gercekten çok başarılı çalışma

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi muhteşemsiniz siz (MOKIA & ETHEMBOZKURT) yaa tebrik ederim gercekten çok faydalı bilgiler bunlar. Bu arada bende Astra G 1.4 Twinport HB 2008 (baz model) sitede setapxxx adlı üyemiz aydında özel OPEL servisiymiş. Bana gel takalım dedi eğer sistem yok ise 280TL fiyat biçti valla ne diyim. Elim ve beynim sizinki kadar yatkın değil hatta hiç anlamam :) gideceğiz. Saygılarımı sunuyorum gercekten çok başarılı çalışma

teşekkürler ....... :)