► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

erkutdincer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MOKIAA usta çalışmaların gerçekten çok güzel. Bende bi ara niyet ettim taktırmaya gitmediğim yetkili servis kalmadı fakat hepsi direksiyonun arkasındaki kutuyu söküp sinyal kollarına bakıp bu araçta tesisat yok motordan tesisat çekilmesi gerekli buda olmaz diyerek yapmadı. cruise control gerçekten çok güzel ve yararlı birşey. izmir de bu işlemi yaptırabileceğimiz bir yer var mı bildiğin ?

crazyopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abi ellerine sağlık.Çok başarılı bir çalışma yapmışsın.Tebrik ederim.Bir soru sorsam bilgin varsa bana da yardımcı olur musun?Benim aracım da 2008 model Astra G 1.6 Twinport.Benim aracımda bu tesisat durumu nedir?Uygulama da değişiklik olur mu?Bir de bu Twinport olayı tam olarak nedir?Alırken sorduk ama pek tatmin edici bir açıklama yapamadılar?Biraz uzun oldu ama bunlar hakkında bilgilendirirsen sevinirim...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
MOKIAA usta çalışmaların gerçekten çok güzel. Bende bi ara niyet ettim taktırmaya gitmediğim yetkili servis kalmadı fakat hepsi direksiyonun arkasındaki kutuyu söküp sinyal kollarına bakıp bu araçta tesisat yok motordan tesisat çekilmesi gerekli buda olmaz diyerek yapmadı. cruise control gerçekten çok güzel ve yararlı birşey. izmir de bu işlemi yaptırabileceğimiz bir yer var mı bildiğin ?

Erkut servis baktı soket yok diyosan tesisatın yok dememkki çekilmesi lazım gelsen ben halledederim de uzak gelir izimirde nerede yaptırabilirsin bilmiyorum.
Şemalarını verdim zaten elektronikten anlyan bi arkadaşınla birlikte bi haftasonu çekebilirsiniz.

Cengiz abi ellerine sağlık.Çok başarılı bir çalışma yapmışsın.Tebrik ederim.Bir soru sorsam bilgin varsa bana da yardımcı olur musun?Benim aracım da 2008 model Astra G 1.6 Twinport.Benim aracımda bu tesisat durumu nedir?Uygulama da değişiklik olur mu?Bir de bu Twinport olayı tam olarak nedir?Alırken sorduk ama pek tatmin edici bir açıklama yapamadılar?Biraz uzun oldu ama bunlar hakkında bilgilendirirsen sevinirim...

Aracında tesisatın durumunu ögrenmeden önce ruhsatına motor no na bakman gerek. Motor numaranın Z ile başlaması gerek.
Sonra dediğim yeri açıp bakman lazım.
ayrıca sinyal kolunun arkasında boş 4 lü bi soket varmı bakmak gerek.

Twinport olayı triger kayışı ile alakalı. Twinport araçlarda triger kayışı yerine zincir bulunur.

astraelektriklipedal.jpg

Son düzenleme:
G

GeneraL

Bilgi Girilmemiş
Vallahi helâlolsun diyorum başka bişe demiyorum.Cengiz bey bende çook ama çok istiyorum taktırmayı fakat motor no X bunlarlada yapamıcama inanıyorum fakat bir kaç hafta sonra bu şemaları alıp bi elektirikçiye götürmek istiyorum ama işte güven meselesi keşke yakın olsaydık hemen gelir yaptırırdım benimde teyp kumandası bağlı değil işe yaramıyor bende oraya taktırıcam birde arkadaşlar sizin bursada en iyiler arasında gösterebileceğiniz bir elektirikçi varsa lütfen yardımcı olunuz veya Cengiz bey hani olurda sizin bir tanıdığı olursa da iyi olur ben inegöldeyim arkadaşlar bunuda not olarak düşeyim fakat farketmez nerden olursa olsun teşekkürler opelim.net teşekkürler Cengiz bey

MetalMorgue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yılda 3-4 kere uzun yola gidiyorum ve cidden cc yi arıyorum aracta umarım yolum birgun adanaya duser :)
ayrıca tebrik ediyorum

kasimlar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafira A için de takılabilir diye biliyorum motor kodu z. asra g çin yapılan işlemleri zafira içinde uygulayabilirmiyim. genelde zafira a ve astra g bir çok yönden benzerlik gösteriyor.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
zafira A için de takılabilir diye biliyorum motor kodu z. asra g çin yapılan işlemleri zafira içinde uygulayabilirmiyim. genelde zafira a ve astra g bir çok yönden benzerlik gösteriyor.

Evet Astra G ve Zafira aynı segment araçlar.
Astra G için olan proje Zafira içinde uygulanabilir.

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Servisin mantığı çok basit soket varsa olur yoksa olmaz.
Sen onlara bide cruise controlu sinyal kolu değişmeden radyo tuşları ile kontrol edildiğini söyle bakim ne diyecekler.
Zaten birazcık anlasalar serviste maaş ile çalışmazlar. Kafası çalışan kendi yerini açıyor zaten.
Hayır benim servis işi ile alakam yok ben bukadarını yapıyorsam serviste yıllarca bu işlerlerle ugraşan insanların bu işleri yalayıp yutmuş olması gerekir.
Herkes yazıyor madem bende açık yazayım gidip sormayı düşünen varsa boşuna benzin yakmasın. Bende Adana Arpel ve diyarbakır Canlar yetkili servislerine sordum ikiside olmaz dedi. Bende kendim yaptım. Onlara baksaydım Car 400'e aux , Pioneer'e opel direksiyon kontrolü de olmazdı.
iyi söylüyosunda abi sorun en baştan başlıyor, taa ilkokuldan ünv. kadar yetiştirilme tarzımızdan başlıyor yanlışlar, araştırma öğrenme gibi bir lüksümüz yok ya kulaktan dolma bilgilerle yada ezberle hayatımızı sürdürüyoruz, yada sürdürmek zorunda bırakılıyoruz.
helal olsun abi sana yıkılmayacak tabuları yıkıyosun

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın mokia ne iş yaptığını bilmiyorum ama Alman yaya Opel e başvursan diyordum. nasılsa onlar seni her yerden araştırılar zaten opelim .net i de bahsedersin. maaşın seni baya yaşatır.

misyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bende tesisat yoktu eger gösterdiğim soketteki pinleriniz dolu ise %90 tesisatınız hazır demektir.
Eğer bu şekilde işaretli pinler boş ise tesisatınız hazır değil demektir. çekmeniz gerekli.

Fatih soketin yer resmini de ekledim yukarıdan bakabilirsin. Soketi sökmeyle herhangibir ikaz ışıgı vs yanmaz.
Ben programlamayı OPCOM ile kendi notebookumu baglayarak programladım.
cengiz kardeş tebrik ederim bizde bu işlemi yapıyoruz ama senin yaptığın daha pratik derler ya el elden üstündür bravo