► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Hayırlı olsun burak ta kolun ve müşürün tesisatına sadece içreden mi baktılar.?
Eger müşürde soket yoksa kola giden motor tesisatı da eksik olabilir.
içteki sokete aldanmayın. motor tesisatına bakıldımı.? Servisler genelde sadece iç soketlere bakıp varsa tamam yoksa yok mantığı ile hareket ediyorlar.
Müşür soketi kablo demetine sarılı oluyo varsa bile bulamamış ta olabilirler.
sistemi kullanmak için illa müşüre ihtiycın yokki yine aktif edilebilirdi gelince takılırdı.
saat 3 den 5 kadar ugraştılar bırde musuru bekledık gelmesını tesısat yokmuş beyıne bır kablo cekıcez dedı bende sımdı tekrar gıdıyorum ınsallah olur cengız abı

yahya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım 2000 model makyajlı kasa vectra b 1.6 gl modeli motor x16xel. cc takılır mı sizce, takılabilirse ilave parça gerekir mi?

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustafa konuya orta yerden girmişsin ne soketinden bahsediyorsun..?
Ordaki ECU soketi heralde bağlı olucak.
Sorudaki amaç ne..?

konu 10. sayfanın ortasından başlıyor :)
ahmet motor kapağının altında ecu ya giden 2 soket olduğunu alttaki soketi kontrol etmemi söylemişti ilk başta bulamadım.
murat arkadaşımız bi resim eklemiş motor kapağı bobin falan ökülmüş halde, sizde kırmızı yazıyla işaretlemişiniz.
bende o resim üzerinde sarı renkle işaretlemiştim cc soketi varmı yokmu onu sormuştum. yoksa biraz dahamı altta kalıyor?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
konu 10. sayfanın ortasından başlıyor :)
ahmet motor kapağının altında ecu ya giden 2 soket olduğunu alttaki soketi kontrol etmemi söylemişti ilk başta bulamadım.
murat arkadaşımız bi resim eklemiş motor kapağı bobin falan ökülmüş halde, sizde kırmızı yazıyla işaretlemişiniz.
bende o resim üzerinde sarı renkle işaretlemiştim cc soketi varmı yokmu onu sormuştum. yoksa biraz dahamı altta kalıyor?

Murat CC soketi diye ayrı bi soket yok ECU da
Ecu soketiinin içinde CC bağlantısı için kullanılan pinler dolumu boşmu ona bakacaksın. pin numaraları konuda var.
Ama öncelikle iç tesisatı kontrol et.

realjackal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun burak ta kolun ve müşürün tesisatına sadece içreden mi baktılar.?
Eger müşürde soket yoksa kola giden motor tesisatı da eksik olabilir.
içteki sokete aldanmayın. motor tesisatına bakıldımı.? Servisler genelde sadece iç soketlere bakıp varsa tamam yoksa yok mantığı ile hareket ediyorlar.
Müşür soketi kablo demetine sarılı oluyo varsa bile bulamamış ta olabilirler.
sistemi kullanmak için illa müşüre ihtiycın yokki yine aktif edilebilirdi gelince takılırdı.

Burak'ın işleri oldukça ters gitti. dediğiniz gibi ecuya giden tesisat eksikmiş.
Tech2 ile programlama, sinyal kolu değişimi, müşür işi halledildi ama ecuya 5 adet kablo çekilmesi işi kaldı. dolayısıyla iş bitmedi.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
servıste porblem yaşadık kol tesısatı debrıaj musuru tesısatı gelıyor ama beyne tesısat kablosu cekılmesı lazım 5 adet elektırıkcının demesı 2003 modellere kadar böyle oldugunu söyledı kola mushure tesısat gelır beyıne tesısat cekılı degıll bu modellerde bugun benı magdur etmedıler sagolsunlar muşhur parası alıp gerı kalan paramı ıade ettıler en yakın zamanda problemı cözeceklerını söyledı adnan beye teşekkurler ömur abı senıde yorduk kusara bakma abı

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
servıste porblem yaşadık kol tesısatı debrıaj musuru tesısatı gelıyor ama beyne tesısat kablosu cekılmesı lazım 5 adet elektırıkcının demesı 2003 modellere kadar böyle oldugunu söyledı kola mushure tesısat gelır beyıne tesısat cekılı degıll bu modellerde bugun benı magdur etmedıler sagolsunlar muşhur parası alıp gerı kalan paramı ıade ettıler en yakın zamanda problemı cözeceklerını söyledı adnan beye teşekkurler ömur abı senıde yorduk kusara bakma abı

Burak 5 tane kabloya gerek yok.
O geliyor dedikleri iç tesisat. Modele göre bi genelleme yok
aynı yıl çıkmış 2 araçta bile farklı çıkabiliyor.
2Mt 4 tel kablo ile ile 1 saate hallolur. Ortada problem yokki
yarımmı braktılar..?
istersen servisle ugraşma tanıdık bi elektrikçi varsa yarım saate çeker tesisatı

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Burak 5 tane kabloya gerek yok.
O geliyor dedikleri iç tesisat. Modele göre bi genelleme yok
aynı yıl çıkmış 2 araçta bile farklı çıkabiliyor.
2Mt 4 tel kablo ile ile 1 saate hallolur. Ortada problem yokki
yarımmı braktılar..?
istersen servisle ugraşma tanıdık bi elektrikçi varsa yarım saate çeker tesisatı
olmassa sızden şemasını fotoları alıp elektırıkcıye gıdecem musait zamanda ama elektırıkcıde gırışmez bu işede :(
yarım bıraktılar tesısatı ecuden tek kablo cektıler kolu tanımadı ecu 4,5 kablo cekılcegını söyledıler musaıt olmadıklarını söyledıler paramı ıade aldım kara gectık muşhur takılı kol takılı yazılım tamam kablo cekmek lazım başka bırsey kalmadı

Son düzenleme:

tonyukuk_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 98 g var bugün servisteydim muhabbet arası benim arabanın gaz pedalını sordum elektronik dedi.ısrarla benim arama x motor dedim ama od aısrarla elektronik olduğunu söyledi sizce olabilirmi ?