► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz bey bende Ordu'dan yazıyorum. Benim motorumda Z16XE diye devam eden bi numarası var. Herhalde olur yazılanalara bakarsam. Ancak Ordu'daki serviste olmuyor dediler. Bende kendim yapamam bu işi. Sizin anlatımlarınızla bir elektrikçiye gitsem yapabilirmiyiz? Anlarlar herhalde. Sinyal kolınu vs. bulur hallederiz ama takma işini ne yapsak.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni araba var bende de. 2001 elegance. bende hersey hazir. dün ebaydan kol sipariş ettim kargo ile birlikte 75 lira. gelince deberiyaj swicihini burdan bulup takıcam. tkamasi felan çok kolay. sadece tech2 ile programlanmasi lazım. onuda servisin varsa hallettirirsin hemen.

yani sende de hersey hazirdir. yinede kontrol et. direksiyon arkasidnaki üst kapagi çikar. sinyal kolunun arkasinda boşda duran bi kablo gorceksin. 4lü soket. o varsa tamamdir zaten..

C

corsa CDT

Bilgi Girilmemiş
Kardeşşşş gerçekten 10 numara bilgi palaşmıssın herşey ortada soracak birşey bırakmamışsın tebrik ederim..... iyi çalışmalar....

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni araba var bende de. 2001 elegance. bende hersey hazir. dün ebaydan kol sipariş ettim kargo ile birlikte 75 lira. gelince deberiyaj swicihini burdan bulup takıcam. tkamasi felan çok kolay. sadece tech2 ile programlanmasi lazım. onuda servisin varsa hallettirirsin hemen.

yani sende de hersey hazirdir. yinede kontrol et. direksiyon arkasidnaki üst kapagi çikar. sinyal kolunun arkasinda boşda duran bi kablo gorceksin. 4lü soket. o varsa tamamdir zaten..

Teşekkür ederim arkadaşım. En kısa zamanda dediklerini kontrol edeceğim. Gerçekten çok güzel bir paylaşım olmuş.

sortie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slmlar. X motorlu araçların gaz pedalı elektronik yapmak deniliyor ama burada bi yanlış bilgi olduğu düşünüyorum. X motorlu yani gaz teli olan araçlar için cruise control ECU ya ihtiyaç var.Elektronik gaz pedalına değil. Bu beyin gaz kelebeğine gaz teli ile birlikte bağlanıyor ve mevcut sabitlenen hıza göre gaz telini çekip bırakıyor. Sistem aynı Z motordaki gibi çalışıyor.Aracın Ecu sundan hız bilgisi alıyor ve süper çalışıyor. Benim aracaıma uzunca bi uğraştan sonra monte edilebildi. Hatta benim aracımdan sonra artan tecrübeyle yaptıran bir arkadaşımınki çok daha kısa sürdü.
X motorlu yani gaz teli olan araçlar için lazım olan parçalar Z motorlu araca lazım olan parçalarla aynı ilave olarak Cruise Control Ecu lazım. Opellerde genellikle MAGNA markalı CC ECU bulunuyor. Diğer parçalar aynı : fren - debriyaj müşürü ve CC Kolu.

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slmlar. X motorlu araçların gaz pedalı elektronik yapmak deniliyor ama burada bi yanlış bilgi olduğu düşünüyorum. X motorlu yani gaz teli olan araçlar için cruise control ECU ya ihtiyaç var.Elektronik gaz pedalına değil. Bu beyin gaz kelebeğine gaz teli ile birlikte bağlanıyor ve mevcut sabitlenen hıza göre gaz telini çekip bırakıyor. Sistem aynı Z motordaki gibi çalışıyor.Aracın Ecu sundan hız bilgisi alıyor ve süper çalışıyor. Benim aracaıma uzunca bi uğraştan sonra monte edilebildi. Hatta benim aracımdan sonra artan tecrübeyle yaptıran bir arkadaşımınki çok daha kısa sürdü.
X motorlu yani gaz teli olan araçlar için lazım olan parçalar Z motorlu araca lazım olan parçalarla aynı ilave olarak Cruise Control Ecu lazım. Opellerde genellikle MAGNA markalı CC ECU bulunuyor. Diğer parçalar aynı : fren - debriyaj müşürü ve CC Kolu.

Dostum sen kaça yaptırdın bütün bu işleri? 300 tl iyi mi?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar olmaz diye bişey yok uğraşıp,emek ve para harcamak gerekir.....

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi tek eksiğim göstergedeki cc ampulünü aktif hale getirmek. cengiz vectra b için gösterge tablosuna yapılacak bağlantılarıda yazarsan sevinirim.
araçlarımız aynı olduğu için aynı tesisata sahip galiba ben bugün göstergelere baktığımda cahilliğimi bağışlayın ama cc bölümü hiç yok(zaten normalde donanım olarak ta yok çok dikkatli bakmak gerekiyor hazırlık ışıklarının olduğu yeri görmek için) yani ampülün takılacak yuvası da yok cc yazan yerde yok diğer ışıkların olduğu yerde.bu sorunu nasıl halledeceksiniz.bende takmayı düşünüyorum ama takarsam göğüste o ışığın yanmasını istiyorum.

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim motordan bi resim. bu x120 soketi hangisi oluyor acaba, bunun pin bağlantılarına nasıl bakarım ?

snv33086.jpg