Astra g çözülemeyen rölanti sorunu :(

astragcd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Çok güzel bir platform bilgi bulma açısından, emeği geçen, yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Bende 1999 Model Sedan Astra G düz vites 172.000km var. Alalı çok olmadı. Çok güzel ve konforlu bir araç. Yalnız aldığımdan beri rölanti çok dalgalanıyor, bazen stop edecek kadar hemde. Stop ettiği de oluyor. (Benzinde biraz daha sıkınıtılı) Hem gazda hem benzinde...

Geçen gaz kelebeğini temizlettim, yanındaki rölanti motorunun denemediğimiz modeli kalmadı (demir,plastik,demir uçlu,plastik uçlu) modelini denedi usta dediğimiz arkadaş vs vs. Ama değişen bir şey olmadı. Sonra egr valfi orjinal değil falan filan birşeyler dedi. En son ustada pes etti çözemedi aldım geldim arabayı.

Çok sinir bozucu bir arıza. YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR :) Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:

Jazge911

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam.
Aracın öncelikle hava giren aksamı a Dan z ye temizleyin.hava ölçer i yumuşak bir fırça ile temızleyın. Sökebiliyorsanız gaz kelebeğin olduğu yeri söküp yarım saat tinerde bekletin sonra by-pass delikleri dahil heryerini temizleyin.
Sorun cözülmezse lambda sonde ( o2sensör) galiba KAT dan önce ve sonra takılı olması gerek.bunların çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sorun çözülecektir
Herkese merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Çok güzel bir platform bilgi bulma açısından, emeği geçen, yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Bende 1999 Model Sedan Astra G düz vites 172.000km var. Alalı çok olmadı. Çok güzel ve konforlu bir araç. Yalnız aldığımdan beri rölanti çok dalgalanıyor, bazen stop edecek kadar hemde. Stop ettiği de oluyor. (Benzinde biraz daha sıkınıtılı) Hem gazda hem benzinde...

Geçen gaz kelebeğini temizlettim, yanındaki rölanti motorunun denemediğimiz modeli kalmadı (demir,plastik,demir uçlu,plastik uçlu) modelini denedi usta dediğimiz arkadaş vs vs. Ama değişen bir şey olmadı. Sonra egr valfi orjinal değil falan filan birşeyler dedi. En son ustada pes etti çözemedi aldım geldim arabayı.

Çok sinir bozucu bir arıza. YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR :) Şimdiden teşekkürler...

astragcd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bir ustaya daha götürüp bunları ileteceğim. Teşekkür ediyorum cevabınız için...

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Egr yi mutlaka kontrol ettirin. Hele ki orjinal değilse zaten olmaz. Bizzat yaşadım. Bahsettiğiniz sorunlar olunca ye an sanayi egr taktık olmadı. Orjinal taktık sorun ortadan kalktı.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araçta hava ile ilgili sorun var. yanlış hava alıyor. bu problemin çözümü için uygulamaları benzinde gerçekleştirin. benzindeyken düzeldiğine emin olduktan sonra aküyü 5 dk söküp takın. 50 km kadar benzinde kullanıp sonra lpg ayarı yapın. (boğaz kelebegi, egr, map sensörü, oksijen sensörü, depo havalandırma valfi, manifold üzerindeki lpg için açılan delikler, benzin pompasının akımı. küçük ihtimal ama birde benzin enjektörlerinin damlatma ihtimali) özellikle bunlara baksın ustanız.

Mehmet.Ali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel tamamen dolandırıcılığın resmiyete dökülmüş halidir. Kesinlikle uzak durulması gereken bir markadır kesinlikle önünden bile geçmeyin selam dahi vermeyin bu dolandırıcılara. Sıfır araç 20 binde mekanik arıza yaparmı hadi yaptı diyelim adamlar garantiden yapmayı bırak cebinden 3 bin tl 5 bin tl ile serviste bayide taktiği parçaya bile 1 ay garanti veremeyen adamlar ozana satmayın kardeşim üretmeyin. Sıfır malzeme satacaksın bir ay bile garanti veremem her an her şey olabilir diyeceksin Allah belanızı versin Allah hepinizden çıkarsın amin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Opel tamamen dolandırıcılığın resmiyete dökülmüş halidir. Kesinlikle uzak durulması gereken bir markadır kesinlikle önünden bile geçmeyin selam dahi vermeyin bu dolandırıcılara. Sıfır araç 20 binde mekanik arıza yaparmı hadi yaptı diyelim adamlar garantiden yapmayı bırak cebinden 3 bin tl 5 bin tl ile serviste bayide taktiği parçaya bile 1 ay garanti veremeyen adamlar ozana satmayın kardeşim üretmeyin. Sıfır malzeme satacaksın bir ay bile garanti veremem her an her şey olabilir diyeceksin Allah belanızı versin Allah hepinizden çıkarsın amin.

Bir yanlışlık olmasın, zira serviste takılan her parçanın bir yıl garantisi vardır.