Astra G 110.000 Bakımı (Ağır Bakım) Tavsiyeleriniz?

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba;

Çook uzun zamandır yazamıyorum, işler çok yoğun ama takipteyim hala :)

Astramızın ağır bakım vakti geldi. Sizlerden tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum.
Kısa bir özet geçeğim;

Araç: 2001 Astra G z16xe Motor.
Bugüne dek sadece 1 kere triger değişti. Başkada hiç bir ağır aksam değişmedi. (Baskı balata, amortisör, devir daim vs gibi..)

10 yaşında 110000 KM astraya neleri yapmak gerek? Kabaca formu dolaştım aşağıdaki gibi bir liste hazırladım üzerinde tartışalım;

- Klasik periyodik bakım (buji, yağ, fren ve direksiyon hidroliği. filtreler vs..)
- Triger Kayışı
- Fren diski ve balatası (Gerekiyorsa, usta karar verecek)
- Amortisörler (Gerekiyorsa, usta karar verecek)
- Baskı balata
- Devir daim

Bu yazdıklarıma ek daha farklı kritik ve gerekli ne olabilir? Marka önerilerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bu şekilde Sanırım işçilik dahil özel serviste 1000 lira civari yaptirabilirim. Doğru mudur?

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepsinin kesin değişmesi gerekir mi bilmiyorum. Ama değişebilmesi ihtimal parçalar hepsi. Usta karar verecek.
Bende parçaları, parçacıdan alıp ustaya gideceğim :)

Gry54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda aynı kmlerde bende geçen bir bakım yaptırdım triger v kayışı devirdaim termostat motor kulakları rot rotiller amortisör takozları (egr valfi gaz kelebeğini poryaları lambda sensörünü egzost kısmını kontrol ettir) bu saydığım parçalara ek olarak bazı şeyler de değişti tam olarak hatırlayamıyorum ama özellikle motor kulaklarının değişmesi aracın kalkıştaki titreme olayını dehşet derecede kesti eskiden çok kötü titriyordu üstelik baskı balata yeni olmasına rağmen

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler hoca cevap için.

Dediklerinide listeme alıyprum ustaya bi sorayım hepsini.

SERO 80

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba;

Çook uzun zamandır yazamıyorum, işler çok yoğun ama takipteyim hala :)

Astramızın ağır bakım vakti geldi. Sizlerden tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum.
Kısa bir özet geçeğim;

Araç: 2001 Astra G z16xe Motor.
Bugüne dek sadece 1 kere triger değişti. Başkada hiç bir ağır aksam değişmedi. (Baskı balata, amortisör, devir daim vs gibi..)

10 yaşında 110000 KM astraya neleri yapmak gerek? Kabaca formu dolaştım aşağıdaki gibi bir liste hazırladım üzerinde tartışalım;

- Klasik periyodik bakım (buji, yağ, fren ve direksiyon hidroliği. filtreler vs..)
- Triger Kayışı
- Fren diski ve balatası (Gerekiyorsa, usta karar verecek)
- Amortisörler (Gerekiyorsa, usta karar verecek)
- Baskı balata
- Devir daim

Bu yazdıklarıma ek daha farklı kritik ve gerekli ne olabilir? Marka önerilerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bu şekilde Sanırım işçilik dahil özel serviste 1000 lira civari yaptirabilirim. Doğru mudur?

özelden pm attım...:)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
110000 bizde amortisor baskı balata komple takımı değiştirdik ya ustaların gözünden kaçtı ya da o zaman gerek görmediler ama sonra aracın sol ön yayı kırıldı mutlaka yaylarıda değiştirin...

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsi 1000 liramı gerçekten ? çok ucuzmuş.

1000 lira demedim. Netten öyle bi baktım. işçilikle birlikte sanırım 1000 lirca civarında olur dedim :)
Henüz fiyat almadım yani.

@__asTRa__
Yaylarıda gösteririm. SAol hocam