ASTRA H essentia konfor 60bin km bakım hakkında

futbolmania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar arkadaşlar 2 ay önce 1,6 ESSENTİA KONFOR 2012 model, aracımı 55binde satın aldım,60 bine geldim ağır bakım adı altında tabir ettiğimiz triger set değişimi bakımlarını yaptırmak istiyorum bugün bir usta ile görüştüm,buradan okuduklarım ile ustaya ağır bakımları yaptıracağımı söyledim,devirdaim triger yağ filtreler bana fiyat söylermisin dedim, araca baktı usta, bu araçta devir daimi değiştirmene gerek yok dedi bunda triger ile beraber değil dedi sadece trigeri değiştiririz yağlar filtreler vs işçilik dahil ortalama 1300 tl fiyat çıkardı,şimdi bilgiler bunlar sorularımı soracağım;
1- ustanın dediği gibi sadece triger değişmesi yeterlimi devir daim ile aynı yerde değiller devir daimi değiştirmene gerek yok dedi ?
2- 60 binde ekstradan bakım yaptırmam gereken başka ne olabilir?
3 - ustanın çıkardığı fiyat uygunmudur ?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim ekstradan konu ile alakasız 4.bir sorum olacak belki başına gelen olmuştur diye düşündüm;
4-bunu aracımda yeni farkettim karlı havada kaygan zeminde aracımı kullanırken dönüşlerde yada kalkış esnalarında kaloriferlerimin anlık olarak 1-2 saniye gibi süre kapanıp tekrar açıldığını fark ettim bunun sebebi ne olabilir,o sırada frene basmıyorum sanki araç tekerlekleri kayma esnasında oluyor gibi geldi bana ?

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ağır bakımda devirdaim değişmez, triger setinin değişimi yeterlidir. Fiyat bir miktar yüksek geldi bana 100-200 daha indirim olabilir. Balata ve bujiler de zamanı geldiyse değişebilir.

futbolmania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam teşekkürler yorumun için,balata ve bujilerin zamanının gelip gelmediğini nasıl anlayablirim ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bujileri en son ne zaman değişmiş bilginiz var mı? Yoksa değiştirin. Balatalarında üzerinde ince bir kanal vardır o kaybolmuşsa değişim zamanı gelmiştir ayrıca 60 bine gelmiş önceki sahibinin kullanım şeklini bilmediğiniz için disklaride kontrol eder usta. Araç kaç yaşında eğer 4 yıldan yaşlıysa soğutma sıvısı(antifriz+saf su) değişim zamanı gelmiştir. Manuel vitese şanzıman yağını da değişim kmsi gelmiş bilginiz olsun.

549 tlye internette orjinal triger seti var ben olsam onu alırım ustanın ne takacağız belli olmaz.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi