Astra F Kullanıcıları Buraya

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-)byler ya geçen akşam 5 trafiğine yakalandım dur kalk yapmaktan hararet bi baktımki 100 altına gelmiş acaba araçla ilgili bi sorunmu var yoksa 95i geçincemi hararet açıyo eğer öle açıyorsa normal çünkü öle bi trafik vardıki akıllara zarar şahsen benim hararet 100 geçtiydi:D

dün aynı şey benimde başıma geldi baktım hararet 100 ü geçmiş fanı 3 e getirdim 10 saniye içinde 95 e düştü:)

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu da motorlarımızın çalışma sıcaklığına çabuk ulaştığını gösterir ki çok pozitif bişey ;)
+
190-200 ile 1-1,5 saat kadar durmadan gittim ben hararet falan görmedim hiç ;);)
Hocam ben 120 yi geçtiğim an yakıttaki bariz değişimi görebiliyorum.190-200 ile herhalde depo 1 saatte bitmiştir.:D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben 120 yi geçtiğim an yakıttaki bariz değişimi görebiliyorum.190-200 ile herhalde depo 1 saatte bitmiştir.:D
:D
o zamanlar ~2 yıl önceydi
benzin az daha ucuzdu
istanbul edirne arası 85ytl yakmıştı :D devir saatiyle aynı hızda benzin ibresi aşağı iniyo walla :D
o zaman hararetli gençlerdik, bi 0km nissan almera'nın (kankalardan birinin) façasını almam gerekti de :D:D

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese teşekkürler o zaman ii demektir korkulcak bişey yokmuş:D ya ne biliyim araca özenerek binen birisi için dedim neyin nesi bu ayrıca son günlerde araçta bi isteksizlik var anlayamadım:(
Ayrıca saol İlker abi şuan çok yoğunum derslerin yoğun olduğu zaman bakıyom ama cevap vercek durumum yoktu:( elimde geldiğince yardım etmek isterim yoksa:D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 1 soru daha. 3000devirde aracınız 5inci viteste kac yapıyor?
~110-120 civarı ;)

herkese teşekkürler o zaman ii demektir korkulcak bişey yokmuş:D ya ne biliyim araca özenerek binen birisi için dedim neyin nesi bu ayrıca son günlerde araçta bi isteksizlik var anlayamadım:(
Ayrıca saol İlker abi şuan çok yoğunum derslerin yoğun olduğu zaman bakıyom ama cevap vercek durumum yoktu:( elimde geldiğince yardım etmek isterim yoksa:D
dert etme burakçım
o isteksizlik filtrene ve bujilerine baktır bir derim, vakti gelmiş olabilir ;)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
~110-120 civarı ;)

dert etme burakçım
o isteksizlik filtrene ve bujilerine baktır bir derim, vakti gelmiş olabilir ;)
Walla denemedim ama heralde aşağı yukarı öledir :good:
Ya Hakan bi daha 104.000de periyodik bakım 114.000 yazmışlar kağıda ayrıca 99.000de değişmişti hepsi her 5.000de bir değişcekmi bende 15.000 km var die hiç bakmıyom:D ayrıca yağ çubuğundan başka nasıl yağ yaktığını anlayabiliriz egzoz dumanı biraz fazlada ama mavi gibi diil soğuklardanda olabilir o yüzden motor kapağını açıp eğer duman geliyorsa yağ yakıyordur filan gibisinden bi arkdaş laf sölediydide doğrumudur acaba:eek:

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi tabi derslere dikkat.sanırım üniversite okuyorsun:good:

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D
o zamanlar ~2 yıl önceydi
benzin az daha ucuzdu
istanbul edirne arası 85ytl yakmıştı :D devir saatiyle aynı hızda benzin ibresi aşağı iniyo walla :D
o zaman hararetli gençlerdik, bi 0km nissan almera'nın (kankalardan birinin) façasını almam gerekti de :D:D
Kesinlikle!Kapışma anında zafere giden her yol mübahtır:D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla denemedim ama heralde aşağı yukarı öledir :good:
Ya Hakan bi daha 104.000de periyodik bakım 114.000 yazmışlar kağıda ayrıca 99.000de değişmişti hepsi her 5.000de bir değişcekmi bende 15.000 km var die hiç bakmıyom:D ayrıca yağ çubuğundan başka nasıl yağ yaktığını anlayabiliriz egzoz dumanı biraz fazlada ama mavi gibi diil soğuklardanda olabilir o yüzden motor kapağını açıp eğer duman geliyorsa yağ yakıyordur filan gibisinden bi arkdaş laf sölediydide doğrumudur acaba:eek:
yok burakcım, hiç uğraşma araban yağ yakıyorsa epeyce eksilir
şöyle kontrol et ya değişimde çıkanı ölç,
kaç lt çıkacak, yakarsa zaten çok az yağ kalır içinde, hatta tecrübeyle sabit 10binde bir değişime gidip te tapa açılınca hiç bişey akmıyodu benim araçtan o kötü dönemlerde:rolleyes:
10bin bujiler için iyi, yazın aynı filtreyle dolaştıysan en kötüsü bi basınçlı hava tuttur, yağ da malum 10bin ama ustalar 7500 tavsiye ediyor