Astra enjoy plus 140 t lpg montajı

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra enjoy plus 140 t lpg montajı

serseri1970 link' Alıntı:
herkese ve yazdıklarına saygı duyuyorum,öncelikle bunu belirteyim..ben aracıma lpg kiti taktırdım,neden;yakıt tüketimi fazla diye.öyle degerler yazılmışki,benim lpg tüketimim daha fazla..durum öyle olunca bırakında azcık şüphe duyalım..bizim aracımız yan sanayi degil bizimkide orjin opel  :) diger konu ise şu;burada kit taktıracak olanlara rehber olmak,tecrübelerimizi paylaşmak,araçlarımıza kit takıldıgında neler oldugunu paylaşmak..horoz dövüştürmeye gelmiyoruz buraya..aracınız az yakıyorsa girmezsiniz lpg işine o kadar..

bende onu söledim ben girmem dedim. Benim aracım 38 kuruş yakıyor şehiriçi bukadar bitti.  special_Yeah

lt818 link' Alıntı:
Sn delikadir HOCAM,polemik yapck sinirlenecek ters cevap verilecek bi durum yok. 046thumbsdown bu forumdaki arac sahiplerinin %85 inin yakit tuketimi 9lt ve uzerindedir bende buna dahil.
erzincandaki yol sartlari vs uygunmus ne mutlu size 38 kurusa gezebiliyosnuz+sn beta yada ne mutlu 6,5 lt astronomik sekilde az bi tuketimle dolasabiliyor.insaallah bundan sorada bu sekilde devam eder araclariniz
Ayrica konu lpg oldugu icin dagilmasin lutfen

Polemik yaratmıyorum 818 kardeş. %85 i 9 lt demişsin ya işte onların hepsi istanbul trafiği sorun orda zaten.  evil_Chamaillerie

Tabiki konu dağılmasın LPG yi çok araştırmış biri olarak şunu yazayım, yılda 30,000 km binsem tereddütsüz takardım. Arkadaşım jettaya taktı tsi motora %30 anca kar edebildi ve söylediğine göre turbo araçlarda uçuk yakıt farkları yokmuş.

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
bende onu söledim ben girmem dedim. Benim aracım 38 kuruş yakıyor şehiriçi bukadar bitti.  special_Yeah

Polemik yaratmıyorum 818 kardeş. %85 i 9 lt demişsin ya işte onların hepsi istanbul trafiği sorun orda zaten.  evil_Chamaillerie

Tabiki konu dağılmasın LPG yi çok araştırmış biri olarak şunu yazayım, yılda 30,000 km binsem tereddütsüz takardım. Arkadaşım jettaya taktı tsi motora %30 anca kar edebildi ve söylediğine göre turbo araçlarda uçuk yakıt farkları yokmuş.
serviste bi arkadaşım var,bu degerleri söyledim güldü..bende bir astra turbo kullanıcısıyım,23 yıllık şoförüm,yıllardır aracım var,bende 38 kuruşa  inanmıyorum dedim..nokta,bitti.. cooll

DrFuchs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

prins kit var aracımda ve suan ortalama lpg tüketimim şehir içi 260-280 kuruş şehirler arası 230 civarı 55 km de 13 lira yakıo artık siz hesaplayın :D

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baya tartışmalar dönmüş konuda. herkesin ddiğini inanırım. erzincanlı hocamızın dediğide doğrudur yakıt konusu tamamen sürücü odaklıdır. şöyle birşey var geçen hafta sıfır yeni astra sedan  1.4otm satın aldım. aldığımda depo 284 km ye doldu. 160 km bindim aracıma sonra tekrar doldurdum depoyu 58 tl ye doldu. yani buda demek oluyor ki 0.36 krş yakmışım ankara şehir içi trafiğinde ve genelde mesai çıkışlarında dur kalklarda oldu bu kilemetre. şimdi aracım 580 km de. ikinci depoyu doldurmamdan bu yana 413 km yol yapmışım ışık yanana kadar kullanacağım hem bir depoyla şehir içi kaç km gideceğini hesaplayacağım hemde depoyu dolduracağım ve yaptığım km yi hesaplayacağım. detayları bu başlık altında da paylaşacağım. sakin kullanımda 7-8 litreleri yakalamak mümkün bence.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serviste bi arkadaşım var,bu degerleri söyledim güldü..bende bir astra turbo kullanıcısıyım,23 yıllık şoförüm,yıllardır aracım var,bende 38 kuruşa  inanmıyorum dedim..nokta,bitti.. cooll

Tamam sayın abicim belkide ben yanlış hesapladım. Tartışma olmasın lütfen ben sadece son değerimi yazayım dedim.  victoryy

berfe link' Alıntı:
baya tartışmalar dönmüş konuda. herkesin ddiğini inanırım. erzincanlı hocamızın dediğide doğrudur yakıt konusu tamamen sürücü odaklıdır. şöyle birşey var geçen hafta sıfır yeni astra sedan  1.4otm satın aldım. aldığımda depo 284 km ye doldu. 160 km bindim aracıma sonra tekrar doldurdum depoyu 58 tl ye doldu. yani buda demek oluyor ki 0.36 krş yakmışım ankara şehir içi trafiğinde ve genelde mesai çıkışlarında dur kalklarda oldu bu kilemetre. şimdi aracım 580 km de. ikinci depoyu doldurmamdan bu yana 413 km yol yapmışım ışık yanana kadar kullanacağım hem bir depoyla şehir içi kaç km gideceğini hesaplayacağım hemde depoyu dolduracağım ve yaptığım km yi hesaplayacağım. detayları bu başlık altında da paylaşacağım. sakin kullanımda 7-8 litreleri yakalamak mümkün bence.

Dostum öncelikle hayırlı olsun aracınız.Bu yakıt olayıda tamaiyle katettiğimiz yol şartları ve sürüşe bağlı. Yine erzincanda ortalama 11-12 lt yakan arkadaşım da var otomatik ve deli gibi sürer aracını ve yakar. 1 kere bindim arabasına bir daha binmem deli gibi sürüyor. Manuele alıp 4. viteste 180 ne dayadı ibreyi. Buna benzinmi dayanır LPG mi yoksa Mazotmu ??  walll

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Guncel,takip steeringwheel

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fırsatım olmadıgından kiti takan ustada bekleyen  prinsle yaptıgım sözleşmeyi dün itibariyle almış bulunmaktayım..prins VSI2 lpg kitine 2 yıl yada 100.000 km garanti verdi..detay isteyen arkadaşlar varsa eger,sormak istediklerini yazsınlar yardımcı olayım..saygılar..

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fırsatım olmadıgından kiti takan ustada bekleyen  prinsle yaptıgım sözleşmeyi dün itibariyle almış bulunmaktayım..prins VSI2 lpg kitine 2 yıl yada 100.000 km garanti verdi..detay isteyen arkadaşlar varsa eger,sormak istediklerini yazsınlar yardımcı olayım..saygılar..
detayları paylaşırsan çok iyi olur. ne kadara taktırdın montaj kaç saat sürdü garanti neyi kapsamakta. aracınızın garantisi bitmişmiydi? motor arızalarına veya subaplarda arıza meydana getirirse yaptıracaklar mı?

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

berfe link' Alıntı:
detayları paylaşırsan çok iyi olur. ne kadara taktırdın montaj kaç saat sürdü garanti neyi kapsamakta. aracınızın garantisi bitmişmiydi? motor arızalarına veya subaplarda arıza meydana getirirse yaptıracaklar mı?
yarın size detaylı bilgi vericem..saygılar..

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yarın size detaylı bilgi vericem..saygılar..

şu garantiyi 2 yıl değilde 3-4 yıl verseler hemen taktıracağım..