astra cosmo h cd30 mp3 sorunu..:(

rad.tek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle merhaba,ismim Ercan,röntgen tek.niyim yaşım 32,foruma ilk defa yazıyorum. Tam 2 ay önce benzinli 2005 model astra cosmo hb aldım araba 22000 deydi,daha önce ford focus kullanmıstım ama bukadar donanımlı bir araba deildi tabi..sorunuma gelince 3 saat kadar once motor kapalı iken cd mp3(markası cd30 mp3) e cd yerleştirdim,çalmasında problem yok fakat yolbilgisayarı acılmadı ekran kararmıs bir şekilde kaldı motoru actıgımda ekran acıldı fakat parca isimleri,radyoya geçiş hakkındaki bilgileri göstermiyor,direksiyondanda ses ayarını yapmıyor ayrıca setting tuşu calısmıyor yani araba calısır durumda iken ekran sadece anlık tuketimi dier ekranlarda lastik basıncını ve ortalama surat,tuketim degerlerini gosterdiği halde cd ile ilgili hiçbir işlemi yapmıyor,motor kapalı ikende cd calmaya radyoyada gecdigi halde(yalnız bu işlemleri direksiyondanda yapmamaya basladı yani direksiyon cd uzerindeki butun etkinliğini yitirmiş durumda) ekran kapalı acılmıyor ve ayrıca son anda farkettim kapı acıkken kapı acık sinyali arada sonuyor yanıyor..??...:(( akü de bir problem olabilir diye düsünüyorum fakat akü arıza ışığı yanmıyor(inşallah boyle bir uyarı vardırda rezil olmam:) ) kısacası araba herhangi bir arıza vermiyor..ufak bir ilçedeyim en yakın servisde 250km uzkalıkta..bu sorunu neden yapar anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

rad.tek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada hazır yazmışken bir şei daha sorayım.arabayı sabah ilk calıstırdıgımda direksiyon dan veya daha iç kısımdan bir anormale yakın bir hazırlık sesi gibi..yani mekanik bir ses geliyor esp ile ilgilimi bilmiyorum bu ses aracı stop ettikten saonra bir kac saat içinde tekrar calıstırdıgımda gelmiyor ama aracı stop halde daha uzun sure tutarsam yani 4-5 saat kadar tekrar oluyor..birde aracın sag konsolundan kapıya yakın taraftan arac stop halinde iken ortalama 30-45 sn aralarında mekanik bir ses geliyor(direksiyondan gelen ses kadar rahatsız edici deil tabi) bu kadar donanımlı bir arac kullanmadıgım için bunlar bana normalmiş gibi gelmişti fakat astra h si olan dier bir kaç kişiden ogrendiğim kadarıyla direksiyondan gelen ses normal deilmiş..şu ana kadarda aracımda hiç bir sorun yasamadım bu seslerede fazla takılmamıstım ama sormusken bilgisi olan varsa bir öğrenmek istedim şimdiden üşenmeyip yazanlara teşekkürler..

rad.tek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar akü kutup başını söküp taktık sorun düzeldi..:confused: teşekkürler

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o da güzel :) soruna çözüm bulman hoş olmuş.reset istiyormuş demekki :)

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takırtı tukurtuların tamamı klimanın motor vasıtası ile hareket eden hava akım yapraklarından gelmekte... arac ilk kontak çevrildiginde dışarıdan hava alacak konuma gecen yaprakdan dolayı baslangıç sesi oluşuyor