Astra cosmo 1.3 için partikül filtresi uyarısı lütfen yardım edin.

adem_2c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadalar detaylı yazıcam kusura bakmayın. Elimden geleni yaptığımı düşünüyorum bu konuda. Aracımı alalı 2 ay oldu. Aldığımda zincir sesi rahatsız ettiği için zincir v kayışı yağ 0-40 mobil1 ve bosh marka filtrelerle tam bakım yaptırdım. Aynı gün araç partikül filtresi uyarısı verdi ve o gündür uğraşıyorum son bir ay içinde 10 defa uyarı verdi bir kez servise götürdüm. Servisde würt partikül temizleyici sıkıldı katalizatöre ve pc bağlanıp temizlik yaptırıldı. Ama 15 gün olmadan yine aynı durum tekrar etti 3-4 kez daha sorun devam edince egzoscuya söktürüp temizlettim( tam temizlik yapılıyormuş bölce) Aradan 15 gün geçti dün yine lamba yandı sabah söndü akşama yine yandı.

Uyarılar: bp yakıt kullanıyorum. 2000 devir altı kullanmıyorum ve 2500 devir altı vites değişmiyorum. Artık araçtan sıkıldım satmayı planlıyorum.

Basit bir sensör arızası filan mı var bilemiyorum ama bi kez daha servise götüreceğim.

Eski sahibinden aldığımda aracın ort. yakıt tüketimi 5.5 lt idi şimdi 6.4 litre bende ve o da temizletmiş söktürüp ayrıca ondada uyarı veriyormuş ama bende şuan çok sıklaştı. Ben mi çok kötü kullanıyorum opel mi çok kötü marka anlamadım.

Yardımcı olana minnettar olurum.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
iptal et gitsin ustam

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Dolu diye sürekli jenerasyon yapıyordur ondan fazla yakıyorsun muhtemelen bende de yaptı mı yakıttan anlıyorum. Ben aracın performansı düştü mü, yakıt artmaya başladı mı anlıyorum ki dpf jenerasyon devreye girmiş 3. vites 3500 devirde 10 - 15 km gidiyorum hemen aracın atikliği artıyor ve yakıt düşüyor.

Bence sizdeki sorun km re kaç binde bilmiyorum ama çok jenerasyon yaptığı veya çok kötü mazot alındığı için dpf nin artık sonunun geldiği arkadaşın dediği gibi iptal ettirin ondan sonra satıp satmamaya karar verin bence.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldiğiniz mazotu değişin bir de öyle deneyin.

Dpf için uygun c3 veya c4 sertifikalı motor yaği kullanilmasi gerekiyor.

adem_2c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkürler. Yakıtı bp den alıyordum yağ yukarıda değindim kaliteli almıştım. İptalinin nasıl yapılacağını bilmiyorum. Maliyetli bir olacaksa artık bu arabaya hiç para harcayasım gelmiyor. Bu gibi bir sorun yaşayan başka biri var ise yardımcı olursa sebinirim. Araç 80 bin km de ba arada