Astra Cam Kenar Çıtası

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Yeni astra gelmeden önce daha önce hoşuma giden aksesuarların arayışına girdim.

Astra Cam kenar çıtası nı (parlak krom) nereden ve kaça bulabilirim? Montajı zormudur?
Aynı soruyu parlak krom kapı kolları için de sormak isterim.

Kapı çıtaları için biraz araştırma yaptım forumda ama bu bilgilere ulaşamadığım veya bulamadığım için yeni konu açmak zorunda kaldım.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
elegancelarda olan çıtaları diyorsunuz sanırım. onlar cam fitilleriyle birleşik sanırım. benim de merak ettiğim bir şey, bulabilirsek ben de abimin arabaya almayı düşünüyorum o çıtalardan.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben modacar.com dan almıştım. 50 tl ye taksitli almıştım. kendim taktım. öncelikle aracın siyah cam çıtaları yukarı doğru çekin. onlar çıkıyor. çıkardıktan sonra monte edin. sadece kendi bandını kullanmayın. bant dışı olan kısımlara silikon çekin. ve birkaç yerden parlak cam çıtalarını kağıt bant ile siyah çerçevelere yani siyah cam çıtasına sabitleyin. kurumasını bekleyin. kuruduktan sonra tekrar, söktüğünüz gibi çıtaları geri takın. ben aşırı menunum. çünkü orjinale göre daha geniş, daha parlak.harika duruyor. 7 ay flan oldu alalı. pas tutma, sararma flan yok. umarım yeterli açıklama yapmışımdır.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca çıtaların markası omsan. omsan bu konuda gerçekten kaliteli

memati09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cenk servısten al ıste takması zaten cok kolay cıtaları :) bence kapı kollarına hıc gırme derım hem malıyet artar hemde pıyasada cok az gordum kapı kollarını krom yapanları

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 11 ay once OMSAN marka (omsan gibi bir adi vardi) krom cita kendim taktim.

Sanayide parcacidan aldim, kendi yapiskanlari oldugundan rahat bir sekilde uyguladim.

** Once aseton gibi ucucu bir sivi ile arabanin mevcut siyah citalarini temizleyin. (Siyah citalarini cikartmaya kesinlikle gerek yok.)

** handi parcanin hangi kapiya oldugu acikca belli. Yapiskaninin ustundeki bandi kaldirin ve dikkat ederek tam ustune 1e 1 oturacak sekilde yapistirin.

Hepsi bu kadar. 11 ay oldu renginde degisme, ayrilma vs yok.

Bence GM nin orjinal citalarindan daha guzel bu OMSAN marka olan. Cunku orjinal citada etrafinda siyah cerceve var ve gecmeli oluyor, takmasi daha riskli.

4 resim ekledim. 1 tanesi krom citasiz, 3u krom citali.

Hic cekinmeyin, OMSAN marka olani kendiniz takin, hic zor degil...

Ekli dosyalar

• DSC00679.jpg
    DSC00679.jpg
    88.1 KB · Görüntüleme: 116
  • DSC00680.jpg
    DSC00680.jpg
    88.5 KB · Görüntüleme: 98
  • DSC00684.jpg
    DSC00684.jpg
    87.7 KB · Görüntüleme: 91
  • DSC00692.jpg
    DSC00692.jpg
    88.1 KB · Görüntüleme: 86

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ve bence krom kapi kollarina hic girismeyin, eger araciniz ESSENTIA degilse. Cunku kaporta rengi kapi kollari cok daha guzel duruyor bence.

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cenk servısten al ıste takması zaten cok kolay cıtaları :) bence kapı kollarına hıc gırme derım hem malıyet artar hemde pıyasada cok az gordum kapı kollarını krom yapanları

Evet bence de kapı kollarını yaptırma.. Çıtalar güzel duruyor ama kapı kollarını değiştirmek için şimdi gıcır gıcır arabanın kapılarını sökecekler, belki boya bile çizilecek yer yer.. Hiç gerek yok..