astra calisma sorunu

denizxcannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlayan olmadi sanirim (lutfen ilgilenin)

arkadaslar oncelikle merhaba .
benim arabam 2005 astra 1.7 cdti
problemime gelince sorun bundan 2-3 ay evvel basladi kontagi aciyorum hic bir islev yok sadece hani kontagi acarsimda aracin gogsundeki lambalar varya onlar yaniyor ama hic bir ses yok sonra kontagi 2#3 defa acip kapatiyorum sonra mars basiyor ve arac calisiyordu simdi bu sorun iyice can SIKICI bir hal almaya basladi .yani simdi belki 10 defa kontagi acip kapatiyorum sonra calisiyor araba '
ben servise gittim anlayamadilar yada bende fazla para almak icin oyle dediler yani arac kalsin sadece 160 siterlin alacaz dediler bakmak icin bende kabul etmedim .sonra baska bir bilgisayar dukkani var araclar icin oraya gittim onlarda sorunun cim modulunden oldugunu dediler tekrar servisten randevu aldim p.tesi gunu gidecem.
sizce sorunum nedir bilen varmi acaba
(not; aracim birkere calistimi sonra aralik vermeden istedigin kadar calistirip istop edebiliyorum aralik vermeden yani.)

Son düzenleme:

halilabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marş motoru yada marş motorunun elektroniğine baktılar mı? Bendede oluyordu çevirince hiç ses gelmiyordu kapatıp bi kaç defa daha deneyince çalışıyordu. kömürler bitmiş ve elektronikte arıza olmuş komple marş motoru değişti.

denizxcannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halil arkadasim oncelikle ilginize tesekkurler ama mars motoru olsa birkere calistimi ondan sonra istop edip calistirinca ayni sorun olmazmi? yani calistimi birkere ondan sonra istop edip calistiriyom on defa belki sorun yok sadece istop edip aradan 1-2 dk sonra denersem ayni sorun oluyor

denizxcannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana yardim eden yokmu :(((

anlayan olmadi heralde

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar oncelikle merhaba .
problemime gelince sorun bundan 2-3 ay evvel basladi kontagi aciyorum hic bir islev yok sadece hani kontagi acarsimda aracin gogsundeki lambalar varya onlar yaniyor ama hic bir ses yok sonra kontagi 2#3 defa acip kapatiyorum sonra mars basiyor ve arac calisiyordu simdi bu sorun iyice can SIKICI bir hal almaya basladi .yani simdi belki 10 defa kontagi acip kapatiyorum sonra calisiyor araba '
ben servise gittim anlayamadilar yada bende fazla para almak icin oyle dediler yani arac kalsin sadece 160 siterlin alacaz dediler bakmak icin bende kabul etmedim .sonra baska bir bilgisayar dukkani var araclar icin oraya gittim onlarda sorunun cim modulunden oldugunu dediler tekrar servisten randevu aldim p.tesi gunu gidecem.
sizce sorunum nedir bilen varmi acaba
(not; aracim birkere calistimi sonra aralik vermeden istedigin kadar calistirip istop edebiliyorum aralik vermeden yani.)

merhaba aracınızda ki arıza ile ilgili arıza kodu belirtirseniz size çok daha kolay yardımcı olabiliriz, örneğin aracınızda ki arıza kodu B harfi ile başlıyorsa arıza muhtemelen kontak anahtarıdır ve yedek anahtarla deneme yapmanızı önerebiliriz.
Bu arıza ile ilgili önce yedek anahtar ile deneme yapın olmazsa cim modülünü değitirmeniz gerekebilir.

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

..anahtarı takarsınız süreki arıza ışığı yanar söner ve marşa bassanız bile almaz anahtarı çıkarıp takarsanız 3. veya 5. de çalışır...bu sorun için ilk öncelikle cim (kolon) modülü yazılımını güncelletmeniz gerekiyor

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence sizin probleminiz kontak terminali. terminal içindeki yaylı dönen metal parça ya takılıyor yada temas etmiyor. kontağı açıyordur fakat marş için gerekli pine metal temas etmiyordur. baktırın derim.