astra bu kadar sorunlu mu

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: astra bu kadar sorunlu mu

locke link' Alıntı:
Kardeşin ne güzel anlattın.... :)
Ben hayatımda ilk defa forum okumadan sadece içine oturup, teknik özelliklerine bakarak araba aldım.
Test sürüşü bile yapmadım.
Alma diyenlere kulak asmadım...

Ve pişman değilim! !!

Arabanın motoru düşse umurumda değil taktirir yine aynı arabayı kullanırım. ..
:)

İşte çok sevince öyle düşünüyor insan  greatt

Benzer yorumu Honda dan sonra Vw alıp da eleştirilen bir arkadaş yapmıştı; "... o kadar sevdimki senede 2-3 kere arıza yapsa bile tamir ettirir kullanırım"

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra bu kadar sorunlu mu

arkadaşımın eniştesi megane aldı 55000 liraya.full.adam aldıgı güne lanet ediyor.arabanın boyası kalktı radiosundaki tuşlar silindi direksiyonda el izleri kaldı.içine sinmeden tavsiyeyle almıştı.bir insan arabaya binmeden önce içine sinmeli.astra sindiyse olay tamamdır.

1.6 115bg motor opelin yıllardır kullandığı motor.eskiden 105 beygir olarak üretilen versiyonları da mevcut yanılmıyorsam.bu motor kalitede kendini kanıtlamış bir motor.performansı hız merakınız yoksa size gerçekten yeter.yüksek devirlerde motor atmosferik olmasına rağmen canavar.ama düşük devirlerde biraz hantal kalıyor.neticede turbosu yok atmosferik motor..lpg avantajı var.turbo motorlar kadar ısınmadığı için subap eritmesi daha zor.

1.4T benim çok beğendiğim bir motor.performansı da gayet hoş.deneme sürüşüne bu motorla çıkmıştım ilk kez.bütçeniz varsa alabilirsiniz ama lpg olayı sıkınıtılı.turbo motorlar çok ısınır.haliyle sübaplar lpg ile birlikte biraz zor dayanır.lpg düşünüyorsanız almayın derim

Astraya gelecek olursak gerçekten güzel bir araba.bu paraya alınabilecek en iyi işçiliği olan araba.tek kusuru var o da opel servisleri.Türkiyede işini doğru düzgün yapan 4-5 opel servisi vardır.opel servislerinde işlem yaptırmak pahalıdır.opelin orjinal parçaları pahalıdır.Bence tek dezavantajı bu.

Size tavsiyem araçta kalite ve ağırlık istiyorsanız doğru adres astra.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Babam bir OPEL fanatiği olduğu için bu yaşıma kadar opel marka araçlar içinde büyüdüm diyebilirim :) Kendim de gözüm kapalı şekilde astra'yı tercih ettim, showroomda içerisine oturdum ve kararımı verdim.
Benim kendi aracım 1.6 115hp edition ve 8 aydır kullanıyorum. Her sabah arabamı gördüğümde iyi ki astra almışım diyorum her binişimde.
Babamın şuanki arabası astra H sedan 5 senedir kullanıyor, en ufak sıkıntı çıkartmadı.
Nişanlımın eski arabası astra H hb, 2 sene kullandı sattık ve şuan ona da yeni astra j 1.6 115hp edition otomatik vites alındı. O da 8 aydır kullanıyor, en ufak bir problem çıkartmadı o da.
Yani kısacası ailecek astradan(1 eski kasa, 2 güncel kasa olarak) ve opelden gayet memnunuz. Ama bazen öyle problemler okuyorumki forumda, şaşıp kalıyorum nasıl böyle bir durum ortaya çıkabilir diye. Bu da açıkça gösteriyor ki biraz da şans işi araçta sorun çıkıp çıkmaması.

Eğer LPG düşünüyorsanız, ince eleyip sık dokumanız gerekiyor. Motorlarımız tam olarak LPG ye uyumlu değil, sübap eritme riski söz konusu. Bu konu hakkında çok detaylı bilgim yok ama iyice araştırmanızı öneririm. Ben taktırmayı hiç düşünmedim, düşünmüyorumda.

Motor konusunda 1.6 115hp düşünüyorsanız, satın almadan önce test etmenizi öneririm. Ben performansını bir önceki kasadan zaten bildiğim için benim için bir süpriz olmadı tam bana göre diyebilirim :) Ama sizin beklentinizi karşılıyor mu bunu en iyi test ederek anlayabilirsiniz.

Biraz uzun tuttum heralde, kısacası benim için Astra bir aşk :) Umarım aramız hiçbir zaman bozulmaz :)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben 7 aydır kullanıyorum sorun dıyebılecegım pek bır seyle karsılasmadım ancak cok tıtız bır ınsansanız kucuk seylerı buyutup sorun dıye nıteleyebılırsınız astradakı sorunlar her aractakı sorunlar gıbı , golf 7nın sıtesıne bakın yuzlerce sorun mesajı var kısacası her aracta oluyor.

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardeş bende aynı arabadan var şimdiye kadar bir sorun çıkmadı.ben nette çok araştırdım şikayet comdan tutta bütün markaların forumlarını gezdim orta sınıf arabaların hepsi aynı arıza çıkabilir doğal sıfırda olsa yeni doğan bebek hasta olmuyor mu elektromekanik aksamda elbette arıza çıkar.opel çok arıza çıkarır diyenler genelde toyota,japon fanatikleri oysa öle bişey yok hangisini alırsan al bugun bak hondaylada davalık olan var toyotaylada opellede ford lada,wv lede  tamamen şans işi.bana bir arkadaşım opel sakın alma çok arıza yapıyor dedi o motor kasayı çekmez dedi. arabayı almadan önce ben de bunun için nette detaylı araştırma yaptım bütün markaların forumlarını gezdim aynı sorunlar hepsindede var o yüzden gittim en beğendiğim arabayı aldım ne çekiş problemi var nede hızlanmada bir sorun var gayet güzel yetiyor.bu motorla bile böyleyse turbonun tadından geçilmez.yani kimsenin lafına bakma test şürüşü yap al.

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bide bizim arabalar baya satıyor bu sene  iyi tuttu sırf bizim mahallede 4-5 tane var :)) ilk üç ayda golf den burun farkıyla öndeyiz :)

encilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadasimda klasigi var onu kullanmistim cekis beklentim olsa da ekonomik olmasi olmazsa olmaz oldugu icin edition 1.6 tuplu dusundum yoksa bana kalirsa 1. vites disinda arac cansiz kaliyor. Dun bayide uygun sistem var hatta anlasmamiz var dediler. Ankarada ugradigim her opel bayisi ayni markayla anlasma yapmis. hesap yaptik 1.6 edition bizim hesabimiza gore dizel modelden daha hesapli cikti tuplu dusunursek cunu bakim giderlerini de dusunmek lazim degisen parcalarda da dizel daha pahali. bence astra iyi bi secenek seve seve binecegimi umuyorum.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

encilis link' Alıntı:
anlıyorum ama her ihtimale hazır olmak lazım benim aklımda oluşan düşünce, ama astra alcağm günü iple çekiyorum yalnız bayilerde 1.6 edition bulmak zor oluyor dün konya yolundakine ve istanbul yolundaki bayilerle görüştüm ellerinde araç yok, telefon bekliyorum ayrıca bi arkdaşımız 1.4 t alsan iyi edersin demiş de tüp takıp ekonomik kullanmayı düşünüyorum öğrencilikte mübah olck artık eryamandan kurtuluşa günlük git gel 50 kmyi geçiyo o yüzden 1.6 edition mantıklı ve araba sanki full her özelliği var nerdeyse ;D

Araç almak istersen bana msj at sana en uygun fiyatı bulayım. :) 8.arabayı da sayende alıp cennetlik olayım :)

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=encilis link=topic=7829.msg181837#msg181837 date=1367138638]
arkadasimda klasigi var onu kullanmistim cekis beklentim olsa da ekonomik olmasi olmazsa olmaz oldugu icin edition 1.6 tuplu dusundum yoksa bana kalirsa 1. vites disinda arac cansiz kaliyor. Dun bayide uygun sistem var hatta anlasmamiz var dediler. Ankarada ugradigim her opel bayisi ayni markayla anlasma yapmis. hesap yaptik 1.6 edition bizim hesabimiza gore dizel modelden daha hesapli cikti tuplu dusunursek cunu bakim giderlerini de dusunmek lazim degisen parcalarda da dizel daha pahali. bence astra iyi bi secenek seve seve binecegimi umuyorum.

tüpte garanti dışı kalıyor diye biliyorum. landirenzo öneriyorlar sadece ama prinsin tsı motor için yaptığı tüplere çok iyi diyorlar benzin enjektöründen gazı sıvılaştırıp  yakıyormuş

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşım, yaklaşık 2 aydır araştıdım ve sonunda astra j sedan almaya karar verdim.Tabiki kul yapısı her arabada sorun çıkar sonuçta bir çuval civata ancak kalitesi bu kadar iyi C segmenti başka bir araç Opelin yerini tutmaz, naçizane...sonuçta sen binecen yakışıklıya byee