Astra alsam mı beklesem mi?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.. Direk enjeksiyon diyordu teknik özellikler broşüründe.. Demek ki bayiye uyumlu mu diye sorup ona göre karar vereceğiz...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.. Şu anda Astra K'nın kasası, Astra J'nin ise motoru cezbettiriyor.. Eğer Astra K'ya Lpg uygulanabiliyorsa K kasa için Ankara içindeki tüm bayileri tek tek gezerim.. Uygulanmıyorsa boş yere o kadar para vermeyelim.. Tek merak ettiğim mesele bu...

2012 ve sonrasi her aracta (euro5) motor normlarinca magnezyum alasimli subap bulunmaktadir.Yani alacaginiz astra j ninde motoru magnezyum alasimlidir. Euro 6 dan korkmaniz gereken tek husus 2 adet egr bulunmasi diye biliyorum tabi oda yine magnezyum alasimli subap icermekte. Direk enjeksiyonlu sisteme LPG ustam 2000TL ye LPG bagliyor , oyle cok kulfetli bisey degil. Benim aracimda magnezyum alasimli euro5 motora sahip LPG takili , LPG yi 1000TL ye taktirdim, kenariyada 1000TL nakit para koydum ki subaplar eridigi/yamuldugu/kacirdigi anda celik olanlarla degistirebileyim diye ;) Gonul rahatligiyla biniyorum... Simdiden hayirlisi olsun.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.. Şu anda Astra K'nın kasası, Astra J'nin ise motoru cezbettiriyor.. Eğer Astra K'ya Lpg uygulanabiliyorsa K kasa için Ankara içindeki tüm bayileri tek tek gezerim.. Uygulanmıyorsa boş yere o kadar para vermeyelim.. Tek merak ettiğim mesele bu...

Astra K'daki benzinli motorlar direk enjeksiyonlu motorlar. Manifolt yok, standart sıralı sistemler takılamıyor.
Vw grubu ve Hyundai'ler için sıvı enjeksiyonlu modeller mevcut.

Her motor grubuna özel uygulama yapılıyor ve fiyatları da en son 5-6 bin tl civarlarındaydı.

Opel'in bu yeni benzinlileri için şu an hazır kitler yok. Belki ilerde sunulmaya başlanır.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.. Durum öyleyse arabayı değiştirme planı rafa kalktı diyebilirim.. Özel kitleri çıktığında düşüneceğiz artık.. Sorunsuz aracımı satıp benzinli ve şu anda Lpg uygulanamayan bir araç almak bana mantıksız geliyor...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
k kasa çok yeni daha. aracınızdan şuanlık memnunsanız biraz bekleyin zaten bir kaç aya kalmaz lpg için bir dünya girişim sağlanır. kasa olarak durum imkan el veriyorsa k yerine j kasayı tercih etmezdim.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.. Beklemeye geçtik Astra K konusunda...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 model Astra K'larda arkadaki watt bağlantısı ve kaput izolasyon keçelerinin kaldırıldığı söyleniyordu.

Hatta bayilerdeki showroom'lardan gidip görenleri okudum başka forumlardan.
Kaput keçesi çok sorun değil, sonradan halledilir de watt bağlantısı sonradan takmak öyle kolay bişey değil, yapanı da hiç duymadım.
1.6 200 bg'lik modellerde olacakmış sadece.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim hocam onları bende okumuştum biraz da vazgeçmemin sebebi o oldu...

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 model Astra K'larda arkadaki watt bağlantısı ve kaput izolasyon keçelerinin kaldırıldığı söyleniyordu.

Hatta bayilerdeki showroom'lardan gidip görenleri okudum başka forumlardan.
Kaput keçesi çok sorun değil, sonradan halledilir de watt bağlantısı sonradan takmak öyle kolay bişey değil, yapanı da hiç duymadım.
1.6 200 bg'lik modellerde olacakmış sadece.

Watt bağlantısı J kasada 2012 sonrası bazı donanımlarda kaldırılmıştı zaten.

ikaya53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Opelciler. Araniza hem forum uyesi, hemde astra kullanicisi olarak yeni katildim. Oldukca faydali bir forum. Emeginize saglik. Bir sorum olacak. 2011 model dizel otomatik h kasa astrayi 44000 e aldim. Herhangi bir hasari yok. İki oarca lokal boya. lk aracim. Allah nasip ederse kazasiz belasiz kullanip iki yil sonra satmayi dusunuyorum. Maddi imkanlari zorlayarak aldigim icin aklimda bir soru. İki yil sonra tahmini 130000 km de olsa bu araci kaca satabilirim. Aldigim fiyat nasil. Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler