Astra alıyorum ama..

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SERVİSLERLE İLGİLİ GENEL: İstanbulda en çok şikayet alan servis VW. Özellikle arabaların teslimindeki geçikmeler konusunda...Servisler konusunda yaptığım 10 yıllık muhabbetlerin sonucuna dayanarak yazdım.

OPEL SERVİS: Ben maltepe erpaşı gidiyorum.Hiçbir sıkıntı yaşamadım.Ama diğer servislerini bilemem.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
test ettim

megane da bunlarla karşılaşmadığıma inanın ki şaşırıyorum.megane gibi güzel,seri,son derece konforlu,güvenli ve az yakan bi aracı bu kadar kötülemek doğru mu acaba?ayrıca yakıt tüketimine gelinirse.şu an üstüme yok sanırım.istanbul e-5 te 100 km de sabit 78 km hızla 3.7 litre motorin tükettim.78 km/h niye diye sorarsanız renault bayiden bilgi o yöndeydi ve doğru bir bilgiymiş ki bu değerleri aldım.lütfen yanlış bilgiler verip insanların kafalarını karıştırmayalım.ayrıca şu oyuncak gibi araba meselelerini bir kenara bırakıp euro-ncap megane testlerine bir baksanız diyorum.5 yıldız almakla kalmayıp astranın en full modeli yani cosmoda bile 6 yastık sunan bir arabayı düşünün

Burak Selam, Ben de bu haftasonu arabayı bir test edeyim dedim. Gemlik-İzmit arası saatte 90 km hızla ortlama 4.1 lt yakıt tüketti. Gerçi benin araba 9000 km de, servis 10.000 kmden sonra biraz daha düşeceğini söylemişti.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4.1 lt/90 km sürat:

tabi bu 110 km lik bir (1/3 ü bozuk zeminli) mesafede, bol kırmızı ışıklı şehir merkezlerinden geçiş yaptığım (orhangazi-yalova-karamürsel-gölcük) da dikkate alındığında biraz daha düşmesi muhtemeldir.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım, yeni mondeo güzel görünüyorda...
şimdiden hayırlı olsun

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak Selam, Ben de bu haftasonu arabayı bir test edeyim dedim. Gemlik-İzmit arası saatte 90 km hızla ortlama 4.1 lt yakıt tüketti. Gerçi benin araba 9000 km de, servis 10.000 kmden sonra biraz daha düşeceğini söylemişti.
evet güzel bir rakam ama bir yerde 1.5 motor bir yerde 1.3 motor.bi yerde 100 hp bi yerde 90 hp.bunlarda göz önünde olmalı bence.haa söylemeyi unuttum benim araçta yeni istanbuldan geldim şu an 6200 km de.

Son düzenleme:

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mondeoyu test ettim güzel araba ancak vergisi çok fazla:) tercihim 1.6 motora kadar az yaksın normal performansı olsun bana yeter
valla az yaksın diyorsan dizel almalısın bence.modeo 1.6 dizel varmı bilmiyorum ama ford tdci lar diğer dizeller seviyesinde değil.gerçekten daha fazla yakıyor her koşulda.valla tiplerini seviyorsan linea öneririm.gerçekten güzel yapmışlar konfor,yoltutuş güvenlik vs.ama şimdi atıp tutuyor olmayım benim bildiklerim.eğer seviyorsan astra sedan cdtı düşün.hani 1.3 motor hem az yakıyor hemde vergisi baya düşük.o yüzden dedim.ama lagunayı çok beğendiysen o araba beklemeye değer diye düşünüyorum.:good:

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet güzel bir rakam ama bir yerde 1.5 motor bir yerde 1.3 motor.bi yerde 100 hp bi yerde 90 hp.bunlarda göz önünde olmalı bence.

Bencede büyük motor daha iyidir ama birde Türkiye gerçekleri var. Opelin satmadığı modeller... diye bir konu başlığının 2.sayfasında haklı olarak 1.3 motorun niye tercih edildiğini özetlemeye çalıştım.

Selamlar,

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede büyük motor daha iyidir ama birde Türkiye gerçekleri var. Opelin satmadığı modeller... diye bir konu başlığının 2.sayfasında haklı olarak 1.3 motorun niye tercih edildiğini özetlemeye çalıştım.

Selamlar,

bendende selam.evet az çok benimde bilgim var bu konuda.1.3 ler vergi ve yakıt nedeniyle geliyor türkiyeye sanırım:)bir ara opelin dizelleri çok düşük seviyelerde üretiliyordu.yani dtı mı ne öyle bi teknoloji vardı.kimse tavsiye etmiyordu.ama şimdi cdtı var.buda fiat la ortaklaşa geliştirilen motor.ama iyi bir teknoloji.ama şunuda belirteyim.ama yalan olmasın.bu motor multijet adıyla linea da kullanılıyor ve linea daha hafif olduğundan daha iyi performans ve motor ömrü katıyormuş.