Astra 1.6 Hb almayı düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar
yer akdeniz bölgesi
opel astra 1.6 hb almayı düşünüyorum.
limitim 20 - 21 bin TL başka çıkmaz benden en son.

max km 170.000
en az yılı 2000 model

sizce Gl - Cd - Comfort - Enjoy - Elegance ? hangisini almalıyım ?

mesela 160.000 kmde 1-2 parça boyalı yada değişenli 2000 model astra GL ne verilir ?

yada 160.000 km Cd astra'ya ne verilir ?

bu arada sizce km kaç olmalı ?

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu arada antalyada oturmaktayım.
opel astra hb g kasa arıyorum.

burda bildiginiz oto pazari vs vs varmi ?

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyatlar hakkında ortalama bir bilgisi olan varmı ?
birde arabayı alırken herhangi bir expertiz servisi yeterli olurmu ?

diyelim bir yerde araba gördük, tuttuk expertize sokup aldık ?
illa opel servisimi olması lazım ?

2 gün önce birkaç opel servisini aradım, expertiz yapmadıklarını söylediler? bildiğiniz expertiz yapan opel servisi varmı antalya içerisinde ?

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km çok takma bence aracı Gör beğen expere sok(özel exper dolu,opele gitme).ben aracı alırken expere götürdüm,boya değişen baktılar,sağ Kapılar 2 parça boya çıkınca içeride boya olup olmadığına baktılar ve çizik ya da ufak sürtünmeden dolayı boya olduğu yorumunu Yaptılar.motor testine soktuk motor durumu %84 çıktı.zaten bu testte vites geçişleri,balata durumu,el freni durumu,motor kaç hp,fren mesafesi durumu,yol tutuşu,şase düzeni gibi bir çok sonuca varılabiliyor.test yapıldı sanki hasta olan akrabası hakkında bilgi alan hasta yakını gibi tek tek izah ettiler durum böyle böyle diye [emoji38].sonuç olarak araç mükemmel kaçırma dediler bende aldım memnunum. 182 binde aldım şu an 186 bin oldu sorunsuz kullanıyorum.piyasada 150 bin üstü araç yok Alayı km sıfırlanmış.bu arada araç astra h.

iPad'dan gönderildi .

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçinde Opel aşkı varsa Opel al ama derdi bitmez. Yok başım ağrımasın diyorsan Japon arabası al kafan rahat etsin...
10 yaş üstü Opelin sana tek avantajı sanayide bir sürü usta tanıdığın, burada da sıkı bir forum takipçisi olursun :D

Son düzenleme:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Astra G-H eski Opel'ler gibi kolay kolay bozulacak arabalar değildir. En başta motor durumu , düzgün ustalar ile tanışması , orjinal parça kullanılması , kullanım şekli dikkat edilmesi gereken öncelikli hususlar. Ayrıca araç lpg'li ise düzgün işçilik ve araca uygun bir modelin kullanıldığını iyi araştırmak lazım. Birde özellikle G kasalar'da Egr ve yağ yakma sık rastlanan bir durum öncelikli kontrol yapılması gerek.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G-H eski Opel'ler gibi kolay kolay bozulacak arabalar değildir. En başta motor durumu , düzgün ustalar ile tanışması , orjinal parça kullanılması , kullanım şekli dikkat edilmesi gereken öncelikli hususlar. Ayrıca araç lpg'li ise düzgün işçilik ve araca uygun bir modelin kullanıldığını iyi araştırmak lazım. Birde özellikle G kasalar'da Egr ve yağ yakma sık rastlanan bir durum öncelikli kontrol yapılması gerek.

Daha ne olacakki...Kendi tezini çürütmüşsün...:dil:

Kronik sorunları

+ ateşleme bobini arızası
+ egr arızası
+ boğaz kelebeği arızası
+ yağ yakma
+ su eksiltme
+ sensör arızaları
+ Ecu arızaları
+ kalorifer sisteminde oluşan arızalar
+ çeşitli su kaçakları
+ yağ kaçakları

Bunlara rağmen içinde Opel sevgisi varsa bunlar gözüne gelmez...
99 Honda cıvıc 1.6 ies de kullandım uzun yıllar, ne sanayide ustam oldu ne forum sitelerinde dostlarım....

Son düzenleme:

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakımı düzgün yapılmış, yıpranmamış bir astra sizi mutlu eder. baş ağrısı vs laftan ibaret kulak asmayın. expere sokun bi sıkıntısı yoksa motorda şasede vs gayet güzel araçlar astralar... forumda daha önce her araba konusunda opel yorumları yapıldı. bakımsız yıpranmış araçları alıp usta diye kasaplara gidiyolar sonra opel kötü arızalı vs yorumları çok çıkıyor, çıkacaktır da ....

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Daha ne olacakki...Kendi tezini çürütmüşsün...:dil:

Kronik sorunları

+ ateşleme bobini arızası
+ egr arızası
+ boğaz kelebeği arızası
+ yağ yakma
+ su eksiltme
+ sensör arızaları
+ Ecu arızaları
+ kalorifer sisteminde oluşan arızalar
+ çeşitli su kaçakları
+ yağ kaçakları

Bunlara rağmen içinde Opel sevgisi varsa bunlar gözüne gelmez...
99 Honda cıvıc 1.6 ies de kullandım uzun yıllar, ne sanayide ustam oldu ne forum sitelerinde dostlarım....
Her arabanın kendine has sorunları vardır. Honda da fren diye bir şey yok onu ne yapacaz ? Vti dahil kökünü bilirim o arabaların :) Ayrıca her Astra'da olacak şey değil o anlattıkların. Sadece dikkat edilmesinde fayda var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...