Astra J Hakkında birkaç sorum olacak?

suleymancan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Astra J kasa hb model bir araç almayı planlıyorum . HB modeller daha çok ilgimi çekiyor. Bütçemde 3 aşağı 5 yukarı 65 -70 bin civarında . 1.4T sport için hasar kayıtlı araçlar var sanırım bütçeme göre . 1.6 edition modelde daha çok buluyorum sanırım bu bütçe aralığında. Sizlerin önerisi nedir ? 1.4T mi 1.6 mı daha yararlı olacaktır.Aracın paketlerine göre fiyatları elbette değişmekte. Şuan için 1.6 mı 1.4T mi kısmında kararsızım .Eksileri / Artıları nedir. ? Yeni çocuk sahibi de oldugum için uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum .
Teşekkürler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Süleyman bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz. 1.4 T dediğiniz motor tipi 1.4 litre hacime sahip turbolu motor oluyor. Piyasada şu an en fazla bulunan ve tutulan motorlardan. 1.6 litre hacime sahip olan diğer motor tipiyse klasik atmosferik motora sahip opel tarafından fiyat düşürme politikasına yönelik yapılan bir çalışmanın ürünüdür. Biraz daha klasikçilere hitap ediyor diyebiliriz. Açıkcası bütçenizle ilgili bir durum. 1.6 motorların hantal olduğunu söyleyen bir çok kesim var ben onlara katılmıyorum, diğer marka ve modellerdeki 1.6 motorlar neyse buda odur diye düşünüyorum. Ben sizin yerinizde olsam elimdeki parayla maksimum yüksek model ve düşük kilometre denklemine bakardım. Bu denklemden sonra motor seçeneği düşünülebilir. Şunuda unutmadan söyleyim 1.4 motorlar sanki piyasada daha hızlı satılıyor gibi görüyorum ben.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Donanım, şanzıman, motor seçeneklerinden önce alınacak aracın mümkünse yeni, temiz, bakımlı ve kazasız bir araç olması uzun vadede daha sorunsuz bir kullanım açısından önemli.
1.6 115hp aracım vardı. Aşırı dik rampa haricinde gayet güzel giden bir araçtı. Dik rampalarda vites düşürmek gerekiyordu. Bahsettiğim dik rampa tek gidiş geliş aracın hızını alabileceği kadar düzlük bulunmayan, köy yolu diyebileceğimiz ve şehir içinde sokak aralarında denk gelinebilecek yokuşlar... Araç hızını aldığı müdettçe hiçbir rampaya bana mısın demeyecek bir motordu 1.6 115hp... Bir örnek verecek olursak Tarsus-Adana-Gaziantep otobanında nurdağı rampalarında 120km/h hızla hız sabitlemede ibre 1mm oynamazdı. Düz yolda da zaten 220 230 km'lere çıkabiliyordu... Ben o hızlara çıkmadım ama çıkan tanığım var...

@Hasip bey çok güzel özetlemiş ben de 1.6 115hp'den kalan anı ve tecrübelerimi paylaşmak istedim...

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.4 T sahibiyim ve 1.6 arkadasimda vardi manuel vites genel anlamda memnundu fakat zaman zaman agir kaldigini uzun yolda arac sollarken gitmedigini dusunuyordu acikcasi cok klasik bir otomobil donanim olarakta cok cok tatminkar degil. Burada butce elbette onemli ama 1.4T her 3 kisiden 2 kisinin tercihi olur. Mesela 1.6 ile 8.2 lt yakiyordu. Benim su an 330 km ortalamam 8.1 lt. Atiklik ve serilik onemli ise 1.4 T bakmanizda cok fayda var ayni zamanda donanimda.. Burda onemli nokta hasar kaydinin nasil gerceklestigi ve uzun vadede size ne zarar verebilecegi malum hasar var hasar var.

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve omeroz

suleymancan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilgi alaka ve cevaplariniz icin cok tesekkur ederim . @Hasip hocam hosbulduk .

Performans ve piyasadaki yeri acisindan 1.4t gördüğüm kadariyla daha onde gibi . Fakat benim butce araligimda agir hasar kayitlilari ve kazalilari var sanirim . Bu durumda 1.6 ya yonelmek daha uygun olacak en azindan biraz daha temizlerini bulabilirim belki diye düşünüyorum. Daha once hic opel kullanmadim . Butceme gore piyasadaki araclar arasinda alabilecegim arac olarak astrayi düşündüm ve araştırmaya başladım. Genel kronik bir sorun okumadim fazla yada denk gelmedim bilmiyorum ama lpg ile alakali cok yorum okudum . Eksileri ve artilarini goz onunde bulundurursak butceme gore astra sizcr iyi bir tercih olur mu ?

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ilgi alaka ve cevaplariniz icin cok tesekkur ederim . @Hasip hocam hosbulduk .

Performans ve piyasadaki yeri acisindan 1.4t gördüğüm kadariyla daha onde gibi . Fakat benim butce araligimda agir hasar kayitlilari ve kazalilari var sanirim . Bu durumda 1.6 ya yonelmek daha uygun olacak en azindan biraz daha temizlerini bulabilirim belki diye düşünüyorum. Daha once hic opel kullanmadim . Butceme gore piyasadaki araclar arasinda alabilecegim arac olarak astrayi düşündüm ve araştırmaya başladım. Genel kronik bir sorun okumadim fazla yada denk gelmedim bilmiyorum ama lpg ile alakali cok yorum okudum . Eksileri ve artilarini goz onunde bulundurursak butceme gore astra sizcr iyi bir tercih olur mu ?
Temiz kullanılmış, nispeten düşük km li bakımlı bir astra her zaman iyi tercih olur. 2012'den beri sorun yaşamıyorum ve sensör temizliği, yağ bakımı, AFR ayarı derken aracım sanki gittikçe daha iyileşiyor. Şarap gibi araba :) Ben 1.6 dan memnunum gidişi çok yeterli. Turbo eksikliği falan hissetmiyorum. HB modeller çok yakışıklı gerçekten. Ben golfte kullandım, birçok başka arabada kullandım Astra kesinlikle daha ruhu olan bir araba. İnsan sahipleniyor.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
1.6 atmosferik ile 1.4 turbo arasında kalsam tabiki 1.4'ten yana kullanırım tercihimi ama bildiğim kadarıyla aralarındaki fark 3-5bin değil. 2012 model 1..6 edition lpgli kullanıcısıyım. Araçta 4 yıl/60bin kmdir lpg mevcut subapla ilgili bir sorunla karşılaşmadı henüz. Araç lpgli ve 1.5 ton olduğu için sollama, rampa tırmanışını ona göre ayarlıyorum. 1.5 ton olması bende eksi değil artı bir özellik virajlarda güven veriyor.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim Opel'ler de farkettiğim şöyle birşey de var. Malum Ankara gibi kışı soğuk şehirde yaşıyorum. Böyle sıcacık ısıtan bir kalorifer başka hiçbir arabada görmedim. Çorum kalorifer, Şahin kalorifer derler ya aynı öyle... Araba sanki içinden ciğerinden üflüyor sıcağı :) Çok garip bişey hiçbir başka markada görmedim bunu ne Toyota ve VW. Benim için vazgeçilmez özellik. Ha keza kliması da öyle. Ayağını koy parmağın donar düşer

• Beğen
Tepkiler: blazer34 ve omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Benim Opel'ler de farkettiğim şöyle birşey de var. Malum Ankara gibi kışı soğuk şehirde yaşıyorum. Böyle sıcacık ısıtan bir kalorifer başka hiçbir arabada görmedim. Çorum kalorifer, Şahin kalorifer derler ya aynı öyle... Araba sanki içinden ciğerinden üflüyor sıcağı :) Çok garip bişey hiçbir başka markada görmedim bunu ne Toyota ve VW. Benim için vazgeçilmez özellik. Ha keza kliması da öyle. Ayağını koy parmağın donar düşer
Ben pek klima sevmem rahatsız ettiği için. Ama vw, toyota ve kia vb. kullanıcısı arkadaşlarım mayıs'tan ekim'e full klima kullanırlar ve en iyi soğutan klimaya sahip araç olarak benim astra j'yi seçtiler.:)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mertk

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Termostad daha yüksek sıcaklıklarda açtığı için motor daha sıcak çalışıyor. Bu yüzden diğer araçların kalorifer sistemine göre ısıtma sistemi daha iyi olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: 06aybars