ASTRA 1.4 T İLK ÇALIŞTIRMADA ARAÇTA TİTREME

screamtoronto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 ASTRA 1.4 T SPORT SEDAN LPG Lİ ARACIM VAR. Aracımda lpg için yer alan sıcaklık sensörünü değiştirdim dün.  Arıza yapmış kafasına göre benzin veya lpg ayarlıyormuş. ayrıca lpg filtreleri değişti. (lpg takılalı 7000km oldu) Neyse şehir dışında başka bir ilde olduğumdan mecburen değiştirdim ustalığını bilmediğim bir landirenzo servisinde.  1 gün sonra aracı ilk çalıştırmada (lpg geçmeden) titreme problemi başladı. ne yapmalıyım? önümde daha 3-4 bin km var. Hiç sorun olmayan aracımda bu sorun çıktı şimdi can sıkıcı baya

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: ASTRA 1.4 T İLK ÇALIŞTIRMADA ARAÇTA TİTREME

LPG ayarından olması muhtemel tekrar gaz ayarı yaptırın

screamtoronto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx' Alıntı:
LPG ayarından olması muhtemel tekrar gaz ayarı yaptırın

hocam şimdi hiç tanımadığım usta regülatör hava kaçırıyor gibi bişi söyledi. değiştirelim dedi. ben de sıkıldım onu değiştir bunu değiştir adama bence sıkıo artık. kendi ustamı aradım o da ne alakası var bence ilk çalışma sıcaklığından kaynaklıdır. ayarlarını bozmuşlar. regülatör arızası kolay kolay olmaz dedi..

01engin33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba regulator hava kacirdiginda araba geç marş alır beş alti saniye kadar bazen ikinci marsta alir.Eğer sorun regulatorde çıkacak olursa garanti devam ediyorsa garantiye girer bilginiz olsun.

screamtoronto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

01engin33' Alıntı:
Merhaba regulator hava kacirdiginda araba geç marş alır beş alti saniye kadar bazen ikinci marsta alir.Eğer sorun regulatorde çıkacak olursa garanti devam ediyorsa garantiye girer bilginiz olsun.

araçta garanti var onda sıkıntı yok da araç geç marş almıyor. hatta hemen çalışıyor marşla. ama ardından 20 sn civarı titriyor sonra geçiyor. ayrıca bu durum sadece 1 veya 2 kez oluyor. 3.4. çalıştırmada olmuyor.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Başka ayar yaptırabileceğiniz bir yer varsa orada ayar yaptırın. Ama ilk başta 200-300 km benzinde kullanın ayarlar normale dönsün. Canınız sıkılmasın basit bir sorun.

screamtoronto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx' Alıntı:
Başka ayar yaptırabileceğiniz bir yer varsa orada ayar yaptırın. Ama ilk başta 200-300 km benzinde kullanın ayarlar normale dönsün. Canınız sıkılmasın basit bir sorun.

VALLA HOCAM BAŞKA USTALARA ARTIK EL SÜRDÜRMEYE KORKUYORUM. NE YAPTIĞINI SÖYLEMİYOR. BU PARÇA DEĞİŞECEK DİYOR. EN İYİSİ ASIL USTAMA GİTMEK. DEDİĞİNİZ GİBİ BİR SÜRE BENZİNDE KULLANACAĞIM.

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce benzer bir konuya attığım mesajı kopyalıyorum, araçta lpg yok:

Aynı sorun mu bilemiyorum ama 1.4 T otomatik aracımda geçen ay ilk çalıştırmada motor arıza ışığı yandı ve arabanın rölanti devrinde dalgalanma oluyordu motor soğukken. Bir hafta sonra arıza ışığı söndü ve sorun kendiliğinden geçti. Usta laptopa bağladı yakıttan olabilir dedi programda arıza görünüyor sildim dedi. Tekrar yaparsa motor soğukken bakıp kontrol etmemiz lazım dedi.

Hep aynı yerden yakıt alırım halbuki. Kendiliğinden geçti yani uzun lafın kısası benzer sorunsa eğer.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

büyük ihtimalle gaz ayarından kaynaklanıyor, bende de olmuştu aynı problem, LPG de çok zenginmiş karışım, düzelttikten sonra 2-3 gün içinde problem kayboldu.