ASTRA 1,3 dizel hakkında bilgi istiyorum

sahin.1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar ben konyadan katılıyorum aranıza siteniz çok güzel. ben astra 1,3 dizel almayı düşünüyorum fakat herkes bişey diyor kimi motor aracı kaldırmıyor az diyor  rampalarda bayılır diyor bunları duyunca az da olsa sogudum yalnız astra harika bir araba çok güzel şekli ile ben açıkcası pek performans istemiyorum az yaksın istiyorum ve yakıtıda çok iyi araç benzilide maglum litre fiyatı olunca alsam tüp taktırsam ailem tüplü araç istemiyor kullanmadık hiç hep dizel 7 yıldır starex kullanıyoruz artık değiştrelim dedik anamur virajlı yollarında 1,3 dizel yeterli olurmu arkadaşlar kafam çok karışık birde lastik basınç sensörü ve akşamları aracın kontagını açtıgımzda otomatik yanan far sistemi mevcutmu ?

Tnrylsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA 1,3 dizel hakkında bilgi istiyorum

motor kaldırmıyo bizim halkımızda eski atmosferik motorlardan kalan bi yargıdır ... 1.3 turbo motor ve mükemmel bir torku var , şahsen bundan önce 1.6 125 hp civic kullandım inanın bana pek aratmadı performans ve motor yönünden kafanızda soru olmasın tabi klasmanı olarak

1

1423

Bilgi Girilmemiş

Sn sahin , sakın hakan bey sizi gormesin :D önce kendinizi tanitmaniz gerekiyordu.

Şaka bir yana..eski bir 1.3 cdti kullanicisi olarak ve ayrica 1.5 dizel sahibi olarak, bence 1.3 dizellerin en ekonomigi..madem performans degil de tuketim onemli 1.3 un motoru kucuk oldugundan dolayi zorlandiginda bile az yakiyor. yuksek torku sayesinde,bayirlari rahat cikar.orta devirlerde keyifli..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lastik basinc sensoru yok
Uzaktan farlari yakma var. 

sahin.1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tamam abi kendimi tanıttım astrayı çok istiyorum anamur rampalı virajlı yollarda motor bayılmaz inşallah

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Dizel sizi mutsuz etmeyecektir.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anamur'un virajlı yollarını çok severim :) 60 beygir Corsa B aracımın lastiklerini az cayırdatmadım  o yollarda. Astra 1.3 kullanıcısı olarak aracımdan son derece memnunum, tavsiye ederim. 

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Onunla kapışıcam, bunun boyunun ölçüsünü vericem derseniz hiç 1,3 dizel işine girmeyin. Alın 1,4T rahat edin.

Yok ben sakin kullanırım ekonomi isterim derseniz 1,3 dizel idealdir.

Arkadaşların dediği gibi yokuş yukarı asla üzmez çünkü dizel olduğundan torku oldukça iyi (190Nm) Yalnız alt devirleri baya ölüdür ki bu H kasa 1,3CDTi da başa bela bir durumdu (1 sene çektim o çileyi ben bilirim.) Çünkü 1,7CDTi ın şanzımanı aynen kullanmışlardı. Motor şanzıman ve kasa ağırlığı hiç uyuşmuyordu. Fakat J kasada bu kasa ve motora özel ecoflex şanzıman geldi ve nispeten alt devir ölülüğü giderildi. (Yinede biraz sıkıntı var)

Yakıt tüketimi olarak 1,3 dizel kesinlikle 1,6 focus ve golf ten az yakmıyor. Aynı şeyi yakıyor, dikkatle tecrübe ettim. Sakın 1,3 diye rakiplerinden az yakar sanmayın. Bu sınıfta kasa ağırlıkları göz önünde bulundurulduğunda Renault un 1,5 dCi si ve Ford - Peugeot - Citroen - Volvo gurubunun kullandığı 1,6TDCi daha verimli ideal motorlar. Hatta Toyotanın 1,4 D-4D si bile fena değil. Fiat - Opel gurubunun 1,3CDTi ı ise küçük sınıfta ideal.

Son derece objektif olarak sorunuzu yanıtlamaya çaıştım.

Sevgiler...

olenus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=4546.0

bu sürüş tarzında arabayı ne kadar uzun süre zevk alarak kullanabilirsin bilmiyorum ama, 1.3 CDTI  yerine 1.4 T almanı tavsiye ederim. istediğinde performanslı istediğinde de tasarruflu olabilen bir motor. ayrıca bir dizelciyle bir konu üzerinde tartışırken laf soktuğunu zennederek cümlenin sonuna +95 yerine + 140 yazabilirsin :)  sonuçta 140 95 den büyüktür, çok büyük bir ego tatmin methodudur ayrıca :)

neyse 8 senedir aynı motoru kullanıyorum hacmin 1.3 olmasına oranla hiç bir performans düşüklüğü hissetmedim. kafana takacağın tek şey bu arabada performans değil baskı balata sorunu. benim başıma gelmedi henüz ama bundan önce kullandığım 1.3 cdti corsa 2004 de 120.000 de baskı balata değiştirmiştim. ama bu sorunu tabi meydana gelirse diğer markaların baskı balata sorunlarınıda göz ardı etme derim.