Yeni Astra 1,3 cdti & Yeni c4 e-hdi Sizce hangisi?

Sizce Hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    107

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Uzun süreden beri yeni araç konusunda araştırmalar yapıyorum kafam bir hayli karıştı ve Yeni araç almak ve karar vermek oldukça zor. yeni Astra ve yeni c4 arasında kaldık başka bir alternatif yok,bir hayli araştırdım 2 araç arasında kararsız kaldım.Aslında ben yeni c4 siparişimi verdim.. Fakat bir hayli yoğunluk var araç nisan sonunda gelecek.Mart 15'inde siparişimi verdim.Bu süre zarfında astra ve c4 arasında kaldım.

Yeni c4'ü test ettim gayet başarılı sipariş ettiğim araç MCP 112 hp 1,6 dizel. Yakıt sarfiyatında cimri ve bastınmı giden bir araç.Citroen kaliteyi epey arttırmış,en cok beğendiğimse yalıtım süper ses hiç yok arabada.Motor sesini duymak biraz zor benzinli araç hissi veriyor.2007den beri MCP var ilk serilerde bu biraz kötüymüş yeni kasada sarsıntı düzeltilmiş ve beğendim.Gerek gidişi olsun gerek yalıtımı gerek performansı.Süspansiyon biraz sert yapılmış sadece o biraz ses veriyor çukurlardan geçerken.
Ben 2 araç üzerinde navigasyon olsun istiyorum,navigasyondan kastımda şu;50 Bin TL veriyorsunuz şerit ekran var 2 araçtada ne kadar saçma.Astra cosmodada öyle durum.

Gelelim astraya, Baktığım araç sport modeli arkadaşlar.Astra cdti olarak test imkanın olmaması çok kötü bir durum.Test edemedim bir türlü.Aracın içine oturup aracı hissetmeye çalıştım aracın içerisi kaliteli c4 gibi fakat arka ve bagaj kısmı biraz sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.C4 408 LT iken astra 351 lt herneyse o önemli değil.Bayide yeni astra j 1,3 çalıştırdılar acayip sesli geldi bana yeni c4te motorun yanında durun cok az ses geliyor :( Ve yeni astrada kronik sorunlar cokmuş,Rüzgar sesi alıyormuş vs. C4te 110-120 gibi rakamlara ulaştım rüzgar sesi duyamadım.

En önemli konu ise performans ve ekonomiyi bir arada tutmak..C4 hem daha hafif hem daha performanslı 112 hp 285 tork gibi rakamları var.Üstelik 6 ileri..Astra ise daha ağır olmasına ramen 1,25 motor 95 hp 190 tork.5 ileri manuel olması çok çok kötü :( Eski aracım Vectra B CD x20xev'di şanzımanlar çok çok uzundu ve artık gına gelmişti.Bende bundan korkuyorum vitesler kısa olursa şehir içi rahat ancak ş.dısı 120 gibi rakamda araç aşırı yakacaktır.Diğer taraftan vitesler uzun olursa Ş.içi fazla yakacaktır araç.Her konuda sıkıntılı..

Sizce ne yapmalıyım?

1.Yeni c4 exclusive e-hdi 112PS MCP

2011-Citro%C3%ABn-C4-09.jpg

citroen_c4_2011%20%283%29.jpg

Citroen-C4_2011_photo_06.jpg

Citroen-C4_2011_photo_0d.jpg

Citroen-C4_2011_800x600_wallpaper_0d.jpg

Teknik Veriler

Silindir hacmi (cc) 1560
Maksimum Güç (Hp.din/dev.dak) 112/3600
Maksimum Tork (Nm/dev.dak) 270 (Overboost ile: 285)
Uzunluk - Genişlik (mm) 4329 - 1789
Yükseklik - Dingil aralığı (mm) 1489 - 2608
Bagaj hacmi (Bagaj zemini altı dahil maks.) (lt) 380 (408)
PERFORMANS Maksimum Hız km/s 190
0-100 km/s Hızlanma (sn) 11,2
Boş ağırlık:1290 kg
YAKIT TÜKETİMİ (CEE NORMU 1999-100) Minimum yakıt tüketimi (lt/100 km) 4LT
CO2 emisyonları (g/km) 114
Yakıt Deposu (lt) 60
Ş.içi Yakıt Tüketimi 4,9
Ş.dışı Yakıt Tüketimi 4,0
Karışık Yakıt Tüketimi 4,4

2.Yeni Astra cdti Sport

opel-astra_2010.jpg

Opel_Astra.jpg

opel_astra_2011_21.jpg

2010_opel_astra_press_new_008.jpg

Opel-Astra_Sports_Tourer_2011_1600x1200_wallpaper_04.jpg

Teknik Veriler

Yakıt Tipi : Dizel Motor Hacmi : 1248 cc
Silindir Sayısı : 4
Motor Gücü : 95 HP
Tork : 190 Nm
0-100 km/s hızlanma : 14.7 s
Son hız : 170 km/s
Şehir içi yakıt tüketimi : 5.1 lt
Şehir dışı yakıt tüketimi : 3.6 lt
Karma yakıt tüketimi : 4.2 lt
Uzunluk : 4419 mm
Genişlik : 1814 mm
Yükseklik : 1510 mm
Aks aralığı : 2685 cm
Boş ağırlık : 1373 kg
Taşıma kapasitesi: 497 kg
Yüklü ağırlık : 1870 kg
Ön Lastik : 195/65 R 15
Arka Lastik : 195/65 R 15
Yakıt deposu : 56 lt
Bagaj Hacmi : 370 lt
Vites : Düz (5)

Birçok yerde veriler böyle opel sitesinde kendi ağırlığına 1310 diyor,ş.içi 4,9 diyor ve birçok arkadaşlar yakalayamamış o değerleri.

Son düzenleme:

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ablamlarda 2011 grand picasso var bu araçta 1.6 dizel yarı otomatik vites var ve kasanın ağırlığına göre çok güzel bir çekiş var s,z,n baktığınız c4 te ise geliştirilmiş motr kullnılıyor ve daha verimli olduğu kanaatindeyim kalite olarak benim deincelediğim kadarıyla göze çarpan kötü bişey yok bence de güzel bir araç olmuş biraz vw havası var araçta bence motor ve daha yeni model olması bir artı eksileri ise daha yeni bir model olması nedeniyle handikapları ne olduğpu tam bellli değil

ama ikisi arasında kalsaydım sırf astra da o kasa da 1.3 var diye c4 alırdım ki bu 1.3 motor corsa sınıfında ki araçlara daha çok yakışıyorrr astra gibi araçlara ufak geliyor bencee

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fransız sevmem ama dizel diyorsan fransız derim.. sw diyorsan fransız derim.. başkada fransız demem..

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ablamlarda 2011 grand picasso var bu araçta 1.6 dizel yarı otomatik vites var ve kasanın ağırlığına göre çok güzel bir çekiş var s,z,n baktığınız c4 te ise geliştirilmiş motr kullnılıyor ve daha verimli olduğu kanaatindeyim kalite olarak benim deincelediğim kadarıyla göze çarpan kötü bişey yok bence de güzel bir araç olmuş biraz vw havası var araçta bence motor ve daha yeni model olması bir artı eksileri ise daha yeni bir model olması nedeniyle handikapları ne olduğpu tam bellli değil

ama ikisi arasında kalsaydım sırf astra da o kasa da 1.3 var diye c4 alırdım ki bu 1.3 motor corsa sınıfında ki araçlara daha çok yakışıyorrr astra gibi araçlara ufak geliyor bencee

Aynı fikirdeyiz inanın aynılarını düşünüyorum.Astrada c4'ün motoru olsaydı gözümü kırpmadan alırdım.Fransızları bende sevmem fakat gercekten kendini çok geliştirmişler..Opel'e taş çıkartmıyorum yanlış anlamayın sonuçta bizde opel kullanıcısı idik. Tamam ekonomi olsun ama performansta olsun istiyorum ve bu ağırlığa 1,3 dizel gitmeeez, gitse bile en azından şunu 6 ileri koy be opel :(
Büyük ihtimal Nisan sonu c4'ümü alacağım.. Hayırlısı olsun artık

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek sorunu kibar arabalar onun dışında ben kibar kullanıyorum diyorsanız aracı citroen derim.Tüm özellikleri vs çok güzel aynı aracı bende denedim hayran kaldım.

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fransız sevmem ama dizel diyorsan fransız derim.. sw diyorsan fransız derim.. başkada fransız demem..

Bende ilk kez fransızlara bulaşıyorum bakalım hayırlısı.Gerçekten eski c4 ile yeni c4 arasında dağlar kadar fark var kalite bir hayli artmış.Beni tav etti,Opelde küçük motorundan dolayı beni soğuttu sadece bu kadar

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek sorunu kibar arabalar onun dışında ben kibar kullanıyorum diyorsanız aracı citroen derim.Tüm özellikleri vs çok güzel aynı aracı bende denedim hayran kaldım.

Evet herkez bu terimi kullanıyor çok kibar kullanmak gerekiyor sanırım.Araç konusunda titizim gayet,umarım bir sıkıntı cıkartmaz.Aracı bayi aracılığı ile test mi ettiniz? Benim düşündüklerimi sizde düşünüyorsanız ne mutlu doğru karar veriyorum o zaman :rolleyes:

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peugeot 307 1.6 dizel - 407 2.0 dizel -grand picasso gibi dizel araçları kullandık ve kullanıyoruzz dediğiniz gibi nazik araçlar ve servislerde bu araçlar hakkında tam bilgiye pek sahiğp olamayabiliyorlar ve çözüm ile çok sıkıntı yaşanabiliyor 307 de hiç sorun yaşamadık onu satıp picasso alındı on da da şimdi bir sorun yok 407 de sıfırdan eri bizde ve değişik sorunlar yaşadık ve servisin değiştir dediği ve aslında sadece yağ eksilmiş olmasına rağmen çok büyük paralar isteyebiliyorlar yani sadece servise bağlı kalmamak gerekiyorr

fransızlar nazik araçlar ve ona göre kullanmak gerekiyor kapıyı kapatırken bile opelelrde ki o tok ses yok yeni c4 te buna o kadar dikkat etmedimm ama 407 307 ve pşcasso da bu durum var ama kullanımı ve özellikleri çok iyidir

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet herkez bu terimi kullanıyor çok kibar kullanmak gerekiyor sanırım.Araç konusunda titizim gayet,umarım bir sıkıntı cıkartmaz.Aracı bayi aracılığı ile test mi ettiniz? Benim düşündüklerimi sizde düşünüyorsanız ne mutlu doğru karar veriyorum o zaman :rolleyes:

Aracı hem bayide test ettim hemde ikinci el olarak c4leri kullandım.Sadece kibar kullanmak gerekiyor.Bence doğru kararı verdiniz.

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peugeot 307 1.6 dizel - 407 2.0 dizel -grand picasso gibi dizel araçları kullandık ve kullanıyoruzz dediğiniz gibi nazik araçlar ve servislerde bu araçlar hakkında tam bilgiye pek sahiğp olamayabiliyorlar ve çözüm ile çok sıkıntı yaşanabiliyor 307 de hiç sorun yaşamadık onu satıp picasso alındı on da da şimdi bir sorun yok 407 de sıfırdan eri bizde ve değişik sorunlar yaşadık ve servisin değiştir dediği ve aslında sadece yağ eksilmiş olmasına rağmen çok büyük paralar isteyebiliyorlar yani sadece servise bağlı kalmamak gerekiyorr

fransızlar nazik araçlar ve ona göre kullanmak gerekiyor kapıyı kapatırken bile opelelrde ki o tok ses yok yeni c4 te buna o kadar dikkat etmedimm ama 407 307 ve pşcasso da bu durum var ama kullanımı ve özellikleri çok iyidir

Abi bende 407 baktım,2 gün bizdeydi babamın yakın arkadaşından alacaktık.407nin kapı kapanma sesler çok vasat.Kalite çok kötü.C4 yanına bile gelemez kapı kapanma sesleri gayet tok c4ün ancak yeni astra j kadar değil onu söyleyebilirim.407 çok alcak her tarafa sürtüyor ve 1500 kg 1,6da o aracı kaldıramıyor aynen astradaki durum var ne yazıkki 407dede.Tabiki 1,6 hdi ise.

Peki mesela c4te aşırı yüklenmede performanslı sürdüğümüzde herhangi bir sorun yaşanır mı? Turbo arızası vs. ''Nazik kullanım'' Dedikleriniz motor için mi geçerli yoksa kapı sesleri vs'de mi geçerli.