Astra 1.3 cdti silkelenme.

PUFFDOWG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sonunda hallettim sorunu Hava akış metresini değiştirdim fakat aynı sorun devam etti daha sonra EGR Valfini temizlettim ve şu anda herhangi bir sıkıntı yok.

debimetreyi değiştirdim bende ama egr yi detaylı temizlemem lazım inş çözeriz sorun egr den kaynaklıdır

bursaopelastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debimetreyi değiştirdim bende ama egr yi detaylı temizlemem lazım inş çözeriz sorun egr den kaynaklıdır

Büyük ihtimalle kardeşim sorunun temizlikten sonra halolacak. Ben neredeyse 2 aydır bu sorunla uğraşıyorum kaç yere gittiysem aynı terane enjektörlere bakılacak motor kurum tutmuş olabilir ortalama 1500-2000 arası maliyet çıkardılar. Ama kendim deneme yanılma ile internetten araştırarak o soketi çıkar bu soketi tak falan filan Allaha şükür sorun kalmadı.

Toplamda akışmetre değişimi + EGR temizliği 220 TL ye bitmiş oldu. Demem o ki hemen panikleyip usta öyle dedi böyle dedi eyvahh durumlar kötü diye balıklama atmaya gerek yok.

PUFFDOWG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle kardeşim sorunun temizlikten sonra halolacak. Ben neredeyse 2 aydır bu sorunla uğraşıyorum kaç yere gittiysem aynı terane enjektörlere bakılacak motor kurum tutmuş olabilir ortalama 1500-2000 arası maliyet çıkardılar. Ama kendim deneme yanılma ile internetten araştırarak o soketi çıkar bu soketi tak falan filan Allaha şükür sorun kalmadı.

Toplamda akışmetre değişimi + EGR temizliği 220 TL ye bitmiş oldu. Demem o ki hemen panikleyip usta öyle dedi böyle dedi eyvahh durumlar kötü diye balıklama atmaya gerek yok.

Dostum senin de sorunun ilk çalışmada tekleme varmıydı sonra normale dönüyo gibi oluyo ama 2 km felan gitmeden de 2200 devirde tekleme yapıyor sonra açılıyo araç tekrar bendeki sorun bu

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa d cdtı aracımdada aynı sorun vardı. Servıse gıttım teme cıktık ustayla 3. Vıteste 3000 - 3200 arası devırle gıttık 15 20 dakka kadar sorın ortadan kalktı. Motor kurum yapmıs tekleme o yuzden dedı. Sonrasında hıc boyle bırsey yapmadı

bursaopelastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum senin de sorunun ilk çalışmada tekleme varmıydı sonra normale dönüyo gibi oluyo ama 2 km felan gitmeden de 2200 devirde tekleme yapıyor sonra açılıyo araç tekrar bendeki sorun bu

Benim sorunum araç motoru soğukken genelde sabahları rolanti dalgalanması oluyordu sanki stop edecekmiş gibi ve yine motor soğukken seyir halindeyken 1500-2000 devirleri arasında kerkilme tekleme yapıyordu daha sonra önceki mesajlarımda yazdığım gibi deneme yanılma yoluyla hava akışmetreyi değiştirdim ve EGR valfini temizlettim şu anda Allah a şükür bir sorun yok