Astra 1.3 cdti chip uygulandı

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Gazihan chipli aracım 20bin km fazladır kullanıyorum. Hiç bir sıkıntım yok.
Düzgün kullandığımda yaktım ciddi anlamda düştü.

Geçenlerde ecoflex yazılımı yükletmiş araca bindim. Aracın düşük devirlerdeki yığılması kesinlikle yok fakat üst devirlerde herhangi bir değişiklik hissetmedim.

Mehmet beye sorum şöyle olacak ecoflex üzerine chip yapılırmı?

Yani tam sorum şudur düşük devirlerde hantallık ecoflex gibi yüksek devirlerde chipli araç olursa ciddi anlamda araç kullanmaktan zevk alabiliriz

şimdi ecoflex yazılımda düşük devirlerde yığılma yapmıyormu diyorsunuz.birde yeni astrayımı sürdünüz onların sanırım alt devirleri daha iyi..

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı çoğunlukla ablam kullanıyor. arada ben kullanıyorum ancak şöyle sorunum var. kalkışta gaza bastığımda motorun tepkisi biraz geç kalıyor ve özellikle hafif yokuş yukarı stop ediyorum. bunu birşekilde çözmem gerek. artık paranoya yapıp en ufak yokuşta el freni çekiyorum :D

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Chip uygulaması sonrasında, yol bilgisayarında görünen tüketim değerini, depo doldururken karşısına çıkanla karşılaştıran oldu ise neticesini paylaşabilir mi acaba?

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarında görünen tüketim değeriyle aracın pompadan aldığı yakıt miktarı aynı..birçok defa test ettim..yalnız bunun chip uygulamasıyla bir alakası yok..yani yol bilgisayarı doğru ölçüm yapıyor..doğru kullanımda yakıt düşer..

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Bey konuyu süper zevkle okudum ellerine ve klavyenize sağlık...

adana ya da bayilik gelmiş bende puntomun dizginlerini çözeyim Mehmet sayesinde :)

hkn astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese selamlar.Arkadaşlar 2009 1.3CDTI h OPEL ASTRAMA chip uygulamsı yaptırmak istiyorum aracım daha 15binde fakat fazlasıyla araştırmama rağmen bir karara varamadım belkide benim çok pipirikli oluşumdandır J ama kim aracını boş yere yabana atmak isterki dimi.bu yüzden bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak istiyorum Piyasada bir çok marka ve şirket var bu nedenle insanın kafası gerçekten karışıyor hangisine güveneceğini bilmiyor.Yazılım attırmak sağlıklımıdır değimlidir artıları ve eksileri nelerdir.Benim en son olarak araştırdığım firmalar arasında ist mimarsinanda faliyet gösteren ‘–AR-SON-‘adında bir firma var buradaki ustayla görüşmemde Türkiye’de gerçek yazılım atan 3 firmadan biri olduklarını söyledi.Yazılım sonrasında aracın 22 bg güçleniceğini bu işlemin 30 bg kadar artırabildiğini fakan yakıt tasarrufu sağlamak adına 22 bg daha makul olucağını yazılım işlemi tamamlandıktan sonra km ve gün sınırlamsı yapmadan yazılımın atıldığı gün aracın performansının artığını belirtti.Benim kafamda kalan soru işaretleriyse yakıtın artması duman atma motorun ve turbonun zarar görmesi gibi ihtimaller var.Yazılım sonrasında bu tür sıkntıları yaşamıs ve yaşayan ve bu firmayı daha iyi tanıyan bilen yazılım yaptıran arkadaşlardar varmı bilgi almak isterim ve sizinde önerdiğiniz yazılım uygulamasını garantili yapan güvenilir firmalar varmı bilmek isterim hepinize teşşekür eder saygılarımı sunarım.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese selamlar.Arkadaşlar 2009 1.3CDTI h OPEL ASTRAMA chip uygulamsı yaptırmak istiyorum aracım daha 15binde fakat fazlasıyla araştırmama rağmen bir karara varamadım belkide benim çok pipirikli oluşumdandır J ama kim aracını boş yere yabana atmak isterki dimi.bu yüzden bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak istiyorum Piyasada bir çok marka ve şirket var bu nedenle insanın kafası gerçekten karışıyor hangisine güveneceğini bilmiyor.Yazılım attırmak sağlıklımıdır değimlidir artıları ve eksileri nelerdir.Benim en son olarak araştırdığım firmalar arasında ist mimarsinanda faliyet gösteren ‘–AR-SON-‘adında bir firma var buradaki ustayla görüşmemde Türkiye’de gerçek yazılım atan 3 firmadan biri olduklarını söyledi.Yazılım sonrasında aracın 22 bg güçleniceğini bu işlemin 30 bg kadar artırabildiğini fakan yakıt tasarrufu sağlamak adına 22 bg daha makul olucağını yazılım işlemi tamamlandıktan sonra km ve gün sınırlamsı yapmadan yazılımın atıldığı gün aracın performansının artığını belirtti.Benim kafamda kalan soru işaretleriyse yakıtın artması duman atma motorun ve turbonun zarar görmesi gibi ihtimaller var.Yazılım sonrasında bu tür sıkntıları yaşamıs ve yaşayan ve bu firmayı daha iyi tanıyan bilen yazılım yaptıran arkadaşlardar varmı bilgi almak isterim ve sizinde önerdiğiniz yazılım uygulamasını garantili yapan güvenilir firmalar varmı bilmek isterim hepinize teşşekür eder saygılarımı sunarım.
hakan bey konuyu tunıng kısmınada acmıssınız. ama zaten chıp ıle ılgılı butun bılgıler bu baslıkta var.kı bu mesajı yazdıgınız konuda sordugunuz tum soruların cevapları var.arkadas uygulamıs.ve gun gun gunluk tutar gıbı acıklamıs herseyı.konunun tamamını 11 sayfa olarak okudunuzmu merak ettım

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3.20 bmw alıp astrayı eşime vermeyi düşünüyorum,bu yüzden resmen astraya eşek muamelesi yapıyorum desem yeridir.Opel firması astrayı benim gibi test etmemiştir eminim.Aracı son gaz taki soğutucular soğutmaya yetmeyip araç kendini korumaya alana kadar zorluyorum.Kalkışlarda drag yapıyormuşcasına hareket ediyorum.Yaklaşık 20.000 km kadar oldu chip yaptıralı araç taş gibi en ufak bir arıza yok.

Yakıt konusunda aracı bu kadar agresif kullanmama rağmen chipten öncekine nazaran değişen birşey yok.Bacanağımda astra 1.3 cdti aldı.Bacanağın aracındaki yol bilgisayarı 7.1 lt/100 km gösterirken benim aracın yol bilgisayarındaki değer 6.7 lt/100 km.Benim araç daha agresif ve daha çok ara yollarda kullanıldığı halde yakıt değeri daha düşük.Tekrar belirteyim verdiğim değerler şehir içi değerlerdir.Bacanak aracına sevgilisi gibi davranan biri asla aracı zorlamaz.

Şehir dışı uzun yol yakıt değerini daha önce vermiştim 2 çocuk 2 yetişkin bağaj dolu süper agresif kullanımla 5.1 lt/100 km.Hatta şöyle belirteyim annem panik atak hız korkusu var annem araçtayken 6. viteste 90 km hızla gidersem yol bilgisayarını 4.1 lt/100 km'ye sabitleyebiliyorum.

Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

brl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey ne güzel anlatmışsınız,elinize sağlık.Bende 1.3 cdti corsa aracıma chip işlemi yaptırmayı kafama koydum.Aracımın performansından gayet memnunum fakat daha fazlası neden olmasın.