Astra 1.3 cdti chip uygulandı

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet abi h.sonu şarköye gittim. araçta bayılma yok. 3 ve 4. vitesler sanki ayrı bir güçlendi. 1 ve 2 de önceden kalkışlarda araç stop etcek gibi oluyordu. gaza iyice yüklenmem gerekiyordu. şimdi dediğim gibi bayılma hiç yok. şu anda çok memnunum. zamanla durum ne gösterir bilemem. ama şu anda kusursuz güzel.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Memnun kalmaman imkansız.Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
Hantal dizel astra gidiyor yerine benzinlisi geliyor sanki.
Chip'ten önce yokuşlarda turbo devreye girene kadar insanın araçtan inip itesi geliyordu.
Eline sağlık Mehmet usta bir astranın daha dizginlerini çözmüşsün.

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir sorum var.

geçen gün abim klima açıkken geri geri yokuşta kalkarken stop ettirdi. klima yüzünden dedi ki katılıyorum. klimayı kapatıp kalktı. chip yaptıranlara sorum; klima açıkken ki ekstra ağırlık gidiyormu?

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chip'li araçta klimanın motora olan etkisi yaklaşık %25 azalıyor.Şöyle tarif edeyim;chip ten önce klima açıkken 45 derece eğimli bi yokuşu çıkarken 1. vitesle kalkışta devri 3000 in üstünde tutarsam 2.vitesle devam edebiliyordum,chip ten sonra aynı yokuşta 1. vites 2500 devire ulaşınca 2. vitese atabiliyorum.

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
omlet arkadaşım güzel anlatmış herşeyi .yalnız birşey merak ediyorum benim astra 90-110 km sabit hızda eskişehir marmaris arası yaklaşık 145bin lira yaktı .yani bu tarz bi ölçüm yaptınızmı çünkü 1 depo ile yapılan km ler yanıltıcı olabilir önlem olarak yolda kalmamak için depo ışık yakmadan benzin almak gerekiyor.dönüş yolunda izmir üzerinden döndüm otobanda 10dk kadar benzinli astra ile kapıştık sabit 180-190 la devamlı gittim arkamdaki sedan astra 1.6 clas III bana yetişemedi hafif rampa vardı sanırım turbonun etkisi olabilir.neticede bastığımdada 160 ytl yaktı .bu değerler depo fullenerek hesplanan gerçek değerler.sizin aracınızın yakıtı nedir bilgilendirirseniz chip olayını düşünmeye başladım çünkü hanım bile dalga geçer oldu bu araba şimdi kalkmaz burda falan diye..:) ..

Son düzenleme:

mechul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a

Omlet kardeşim sırf senin için yazıyorum dayanamadım bukadar fazla kaptırma hız olayına dikkat et biraz daha yazarsan km 2000 uçmayı başardım yazıcaksın:) Arkadaşlar bende 2001 corsa comfort benzinli var chip olurmu acaba)benzinlide yakıt artar diye duymuştum doğrumu acaba?

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
omlet arkadaşım güzel anlatmış herşeyi .yalnız birşey merak ediyorum benim astra 90-110 km sabit hızda eskişehir marmaris arası yaklaşık 145bin lira yaktı .yani bu tarz bi ölçüm yaptınızmı çünkü 1 depo ile yapılan km ler yanıltıcı olabilir önlem olarak yolda kalmamak için depo ışık yakmadan benzin almak gerekiyor.dönüş yolunda izmir üzerinden döndüm otobanda 10dk kadar benzinli astra ile kapıştık sabit 180-190 la devamlı gittim arkamdaki sedan astra 1.6 clas III bana yetişemedi hafif rampa vardı sanırım turbonun etkisi olabilir.neticede bastığımdada 160 ytl yaktı .bu değerler depo fullenerek hesplanan gerçek değerler.sizin aracınızın yakıtı nedir bilgilendirirseniz chip olayını düşünmeye başladım çünkü hanım bile dalga geçer oldu bu araba şimdi kalkmaz burda falan diye..:) ..

Şehir dışı şu ana kadar en düşük yakıt 5.1 lt/100km (ücret olarak sen yap hesabı mazot fiyatlarına yetişilmiyor)

Şehir içi en yüksek yakıt 6.5lt/100km

Yani kullanım(sert,sakin),hava filtresi(eski,yeni),lastiklerin durumu(diş derinliği iyi,kabak),lastik genişliği (benim biraz kalın 205 65 16),yolun durumu(sokak arası,otoban), trafik(yoğun,açık,kırmızı ışık sayısı) şartlarına göre 100 km de 5.1-6.5 lt/100km arasında bir değer.

Bu ne kadar yakıyor sorusunu her soranla birebir aynı yolda ve aynı zamanda test yapmam gerekirki bu da imkansız,bu konuda mazur görün.O yüzden ortalama değerleri yukarıda verdim,değişkenlerinide hatırlattım.