Astra 1.3 cdti chip uygulandı

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam.Bitti gül gibi tatilim bitti.Gebze'den İstanbul'a girmekten,o yoğun puslu ve pis havayı görmekten nefret ediyorum.Birgün bir gidicem bir daha geri dönmeyeceğim İstanbul sana.

3.5 depo mazot harcadım
1.depo ile 930 km yol yaptım---Ortalama 5 ve 6. vitesleri kullanarak ve mümkün olduğunca 100 km hıza sabitleyerek,klima açık bagaj full dolu 2 yetişkin 2 çocukla elde ettiğim değer.

2.depo ile 830 km yol yaptım---bagaj yok 2 yetişkin 2 çocuk.Lara-Kaş arası gidiş dönüş tabi arada gezilecek yerlere (olympos,adrasan,kaş,kemer,demre) girip çıkarak.Yolun %60'ı aşırı sert virajlıydı.Önümdeki araçları sollamaya çalışırken biraz gazı fazla kaçırdım.Çünkü 1 günde geziyi bitirmek zor olduğundan gaza yüklanmek kaçınılmazdı.Klima açık.

3.depo ile 1000km yol yaptım---Bagaj full dolu bir koltuk yatık 60 kg ek yükle yine 2 yetişkin 2 çocuk 100 km sabit hızda tutmaya çalışarak.Klima açık

Son 1/2 depo Bigadiç/Balıkesir-Pendik arası önümdeki her aracı geçmeye çalışarak aşırı sert kullanımla 400 km yol yaptım.Klima açık.

Son düzenleme:

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gidiş ve dönüş yollarında düz yolda klimanın açık olmasının yakıtı çok fazla etkilemediğini düşünüyorum..virajlı ve sık vites değiştirmeye gerek duyulan yerlerde klima açıksa tüketim artıyor... sizin tüketim değerleri normal..inşallah iyi bir tatil geçirmişsinizdir...

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Petro arkadaşım duman olayını sormuştu cevapladım.Diğer chip niyetlisi arkadaşlarda öğrensin diye tekrar yazıyorum.Benim astrada chip önceside duman olayı vardı.1. ve 2. viteslerde dip gaz kalkınca 1 saniyeliğine duman atıyordu.Bu durum chip sonrası değişmed durum aynı.

Duman olayı kullanımla ilgili bir olay.Chipli veya chipsiz devirsiz kullanılan araçlarda katalizatörde oluşan mazot atıkları yanmıyor ve duman atmıyor.Ancak Araç biraz devirli kullanıma geçtiğinde katalizatördeki mazot atıkları aleve maruz kalıyor ve dumana sebep oluyor.

Aracı chipsiz olan arkadaşlar bir süre devirsiz kullanıp daha sonra aşırı devirlerde kalkış yaparlarsa 1. ve 2. viteste 1 saniyeliğine duman attığını görecekler.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. bugün bende dayanamadım ve mehmet ustanın yanına gidip aracı chiplettim. ilk izlenimlerim şunlar;
-araçta bariz bir serilik var
-çekişi aynı şekilde arttı
-araçtaki hantallık tamamen bitti

şehir içi ortalama chip öncesi 6.7 idi.
chipten sonra sıfırladım ve şu anki ortalama 6.0 . tabi daha çok yeni. gelişmelerden yine sizlere haber veririm. Mehmet ustanın ellerine sağlık artık

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. bugün bende dayanamadım ve mehmet ustanın yanına gidip aracı chiplettim. ilk izlenimlerim şunlar;
-araçta bariz bir serilik var
-çekişi aynı şekilde arttı
-araçtaki hantallık tamamen bitti

şehir içi ortalama chip öncesi 6.7 idi.
chipten sonra sıfırladım ve şu anki ortalama 6.0 . tabi daha çok yeni. gelişmelerden yine sizlere haber veririm. Mehmet ustanın ellerine sağlık artık

sizinki nereden yapıldı..beyin sökülerek mi?? obd den mi?

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun Selçuk.Artık chipli astra'n ile daha keyifli olacaksın emin ol.