Asra J Bilgi Ekranları

enduruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Anladığım kadarıyla Türkiye'deki Opel Astra'larda bazı özellikler eksik olarak geliyor. Örneğin "Opel Eye" özelliği donanım olarak olmasına rağmen yazılımsal olarak yok diye forumda okudum. Ancak aracımda bulamadığım bir diğer özelliği sizlere sormak istedim. Biliyorsunuz orta ekranda (devir saati ile hız göstergesi arasındaki) sürüş bilgileri mevcut. Kitapçıkta okuduğum kadarıyla menülerin birinde de ekonomik sürüş için gerekli olan verileri göstermesi gerekiyor. Bunu kitapçıkta Menu 7 olarak görüyorum. Ancak gelelim bizim Cosmo'larda ortalama yakıt, menzil, sürat gibi bilgiler var. Ancak kitapçıkta Eco Sürüş Asistanı bilgi ekranı gördüm ki gayet kullanışlı bir ekrana benziyor. Bence de yol bilgisayarı böyle olmalı. Yani koca ekranda yalnızca anlık tüketimi görmek yerine birkaç bilgi birden görmek istiyorum. Bu ekran bizde yok mu?

Selamlar,

Murat

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Asra J Bilgi Ekranları

Yeni Insignia'larda 3 bilgi aynı ekranda yer alıyor, belki ekim ayındaki makyajda bizim araçlara da bu tür bir özellik eklenebilir. Tabii bu şu anki arabalara bir güncelleme olarak yüklenebilir mi onu o zaman göreceğiz.

Holiganguc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.since1910.net

Umarım olur...Bende kılavuzda görmüştüm.Oldukça güzel olur.

enduruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kılavuza bu tarz ekranları ekleyip daha sonra araca eklememeleri çok kötü. Ayrıca benim eski model Seat Toledo bile küçücük ekranında birkaç bilgiyi (menzil, ort. tüketim, km) gösterebiliyordu. Kocaman ekranda tek bir bilginin olması yetersiz.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. enduruk, kitapçığın hangi kısmından bahsediyorsunuz? Benim görebildiğim kadarıyla kitapçığa göre yol bilgisayarında gösterilen bilgiler şunlar:

Trip computer 1 (sürüş 1)
Trip computer 2 (sürüş 2)
Range (menzil)
Average consumption (ortalama tüketim)
Instantaneous consumption (anlık tüketim)
Average speed (ortalama hız)
Digital speed (anlık hız)
Traffic sign assistant (trafik işaretleri yardımcısı)

Bunlar arasında bizde olmayan tek ekran sonuncusu, o da zate Opel Eye ile ilgili olan ekran. Bizim araçlarla ilgili ne zaman bir "aracın sevmediğiniz yönleri" benzeri konu açılsa, laf dönüp dolaşıp yol bilgisayarına geliyor haklı olarak. İçerik ve kalite anlamında başarısız bir tasarıma sahip olduğuna ben de katılıyorum. Keşke biraz daha özenselermiş. Teknik olarak aslında çok basit bir şey; ancak nedense bu konu aracın zayıf bir yanı olarak bırakılmış.