Asgari ucret 1300 tl

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En güzeli büyük işveren zaten kazanıyor ama küçük esnafın durumu içler acısı.Kendimden biliyorum çünkü.Stopaj denen normalde mal sahibinin vermesi gereken kira geliri vergisini esnafın üstünden alsınlar ozaman bir nebze düzelebilr.Çünkü özellikle küçük esnaf hem normal vatandaşın ödediği tüm vergileri ödüyor hemde üstüne yaklaşık 8-10 kalemde ayrı vergi veriyor

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde bilmeyen arkadaşlar olabilir diye söylüyorum büyüklerimiz bilir mutlakada.Stopaj yani kira geliri vergisi her üç ayda bir yklaşık bir kira bedelidir.Yani kiraladığınız iyerinin aylık kirası 1000 tl ise her üç ayda bir yine bir kira bedeline yakın vergi ödersiniz.Bunu düzeltecek bir babayiğit çıksın siyasi görüşünü beğenrim yada beğenmem helal olsun derim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Birde bilmeyen arkadaşlar olabilir diye söylüyorum büyüklerimiz bilir mutlakada.Stopaj yani kira geliri vergisi her üç ayda bir yklaşık bir kira bedelidir.Yani kiraladığınız iyerinin aylık kirası 1000 tl ise her üç ayda bir yine bir kira bedeline yakın vergi ödersiniz.Bunu düzeltecek bir babayiğit çıksın siyasi görüşünü beğenrim yada beğenmem helal olsun derim

Benim bildiğim stopaj oranı % 25. Bizim de kirada olan el kadar bir dükkanımız var, biz de bu vergiyi kiracıya yıktık, adam zaten arada sırada kira ödüyor, bari hiç olmazsa onu ödesin dedik. Dükkanı boşalt diyeceğiz ama en az 15 senelik kiracımız olduğu için kıyamıyoruz da, bakalım ne yapacağız ;).

Gerçekten benim de en sinir olduğum şey bu vergi. İnsanlar zaten dolaylı yoldan dünya kadar vergi veriyorlar o nedenle bu vergiyi gereksiz görüyorum. Mülk sahipleri kira geliri olarak bu vergiyi bizzat kendileri ödemelidir (tabi kiralarını tam olarak alabilirlerse ;) ) .

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim stopaj oranı % 25. Bizim de kirada olan el kadar bir dükkanımız var, biz de bu vergiyi kiracıya yıktık, adam zaten arada sırada kira ödüyor, bari hiç olmazsa onu ödesin dedik. Dükkanı boşalt diyeceğiz ama en az 15 senelik kiracımız olduğu için kıyamıyoruz da, bakalım ne yapacağız ;).

Gerçekten benim de en sinir olduğum şey bu vergi. İnsanlar zaten dolaylı yoldan dünya kadar vergi veriyorlar o nedenle bu vergiyi gereksiz görüyorum. Mülk sahipleri kira geliri olarak bu vergiyi bizzat kendileri ödemelidir (tabi kiralarını tam olarak alabilirlerse ;) ) .
Allah kolaylık versin Savaş abi yapacağını fazlasıyla yapmışsın.Bizimde dükkanımız var içindeki kiracı 2 seneye yakın ödemedi en son senetle işi çözmüştük.Onuda 2 yılda senetle aydan aya ödedi birde eksik ödedi.Şuan satmaya çalışıyoruz kiracadıdan çok yamuk yedik.Bende kendi işyerim başka yerde kira sadece tek bir iyi mal sahibine denk geldim.Ondan önceki malsahipleride gününde yatmadımı kira hemen telefon ederlerdi kriz falan dinlemezlerdi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçim şartları biz dar gelirliler için her geçen gün daha da zorlaşıyor. Para kazanmak zor, giderler desen devamlı artıyor, bu millet nasıl oluyor da ekonomik gidişattan memnun oluyor aklım almıyor. Sanırsın hepsininde ekonomik durumu fevkaladenin fevkinde. Kiracımızı kirayı ödeyemiyor (ödemiyor değil) diye kapının önüne koymak sorunu çözmez. Genel anlamda kiracımız kötü niyetli değil, borcunu inkar etmiyor, eline para geçti mi birkaç aylık kirayı birlikte ödüyor. Biz kira diye boğazına çöksek bu sefer ev sahibi kapının önüne koyacak, çoluğu çocuğu var diye kıyamıyoruz ama durum düzelmezse yapacak bir şey yok. :(