arza ışığı

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 2 aydan beri arza ışığı yanıyor aracımın tech 1 soket olduğu için buralarda o cihazı bulmak zor.Bugün yaklaşık 80 km bi yola gittim lpg önce aracım düşük devirde kesiklik yapmaya başladı biraz gaza yüklenince düzeliyordu.Tam kesiklik bitti derken arza ışığım söndü bi kaç saniye sonra gene yandı bu olay bir kaç kez tekrarlandı ve arza lambam söndü 10 dakika sonra gene yandı sizce sebep ne olabilir arza dahada büyüyormu acaba.:confused:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç enjeksiyonlu mu? Tüp sıralı sistem mi? En önemlisi arıza Benzin ile çalışırken var mı? Olası sorunlar, lpg ayarı, arızası veya ateşleme sorunu

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım enjeksiyonlu evet sıralı sistem lpg var benzine alıp denemedim çünkü anlık oluyodu gittiğim yerden geri döndüğümde böle sorun kalmadı fakat bazen rölantide stop ediyor

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yakıt seçeneği eleyip, sorunu bulmak için benzinde olup olmadığını bilmek güzel bir başlangıç olacaktır. Ateşleme çıkmazsa, Büyük ihtimal Lpg ayar veya sorunu çıkacaktır.

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksik yazmışım kusura bakmayın geldiğimde gaz bitmişti benzinde kullanmıştım yaklaşık bi 10 km benzinde gittim stop etmesi benzinde oluyor banada oksijen sensörü gibi geliyor ama emin olamıyorum işte

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hata kodunu tsch1 siz de okuyabilirsin sana link yolluyorum orda iyice seyret soket arası ofis kancası takacak kontağı cevirip yanan lambayı okuyacaksın
diagnoz aleti olmadığı yerlerde bu şekilde okuyabilirsiniz ben opelimde obd2 de yani 16 pinlide bile yapardım
http://www.youtube.com/watch?v=I827Rh7qCYk

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim soket sigorta kutusu içerisinde şimdi gidip biraz incelicem eğer yapamazsam tekrar gelip yazarım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soket sigorta kutusunda ise bu şekilde olacak dikkat et

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz gibi yaptım lamba yanıp sönmeye başladı ama hiç sönmüyormu sürekli yanıp sönüyormu okuyamadım bu şekilde olunca videosunu çektim upload ettiğim gibi birazdan yayınlarım linkini ordan bakıp çözebilirmisiniz mümkünmü

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi hata codu silinmedikce mesela tek hata varsa devamlı tekrarlar yani aynı hatayı devamlı gösterir eğer diyelim iki hata olursa önce 1 verir sonra 2 yi verir sonra yine 1 sonra 2 yani iki hatayı tekrarlar..ta codu silene kadar..okuyamazsanız tekrar ediyor zaten elinize kalem alın kağıt alın yazın