Abs ışığı??

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen yaz seyir halindeyken birden ABS ışığım yanmıştı ve denediğimde ABS devre dışıydı. durdum ve stop ettim tekrar çalıştırdım söndü. bir kaç gün sonra araca bindim tekrar yandı hareket etmeden stop ettim çalıştırdım birkaç defa ama nafile. hareket edip 500 mt ilerideki özel opel servisine gittim stop ettim tekrar çalıştırdım söndü :)

kış boyunca hiç tekerrür etmeyen arıza az önce yine etti. araca bindim çalıştırdım 10 sn sonra ABS ışığı yandı 4-5 defa tekrar çalıştırmama rağmen (hareket etmeden) sönmedi. 300 mt gittim stop ettim çalıştırdım söndü :confused:

benzer konuları okudum arkadaşlar tahmini olarak şarj dinamosu ya da akü demişler ancak sonucu arkadaş paylaşmamış. Akümü yeni ölçtürdüm tam dolu.
Direksiyonu sağa sola çevirdiğimde lambaların şiddeti azalıyor acaba şarj dinamosunda mı sıkıntı var?

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hata koduna bir bak yunus emre bır tekerden sensor hatası verıyordur belkide oksıtlenme yapmıs olabılır soketleri

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı ecu'sundaki hata kodlarına baktırırsanız teşhisi daha kolay olur. Astra G aracımda başıma geldi, sol tekerlek poryasındaki arızaydı benim sorunum, porya değişti.
Sizin de, abs sensörü bozulmuş olabilir, sensörlere giden ara kablo zedelenmiş olabilir, porya olabilir tahminen. Cihazı olan bir ustaya gösterin isterseniz daha kesin bilgi için.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte ustalar hareket ediyorum sonrasında sönüyor :( bir yakalasam bağlatacağım o sırada :) yukarıda söylediğim gibi hemen bağlattım sönmüştü ama bir hata çıkmadı...

TearsOfTheSuN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o abs beni sinir harbine sokuyordu viraj sert girdin devreden cıkıyor vs vs en sonunda iptal ettirdim pişman da degilim

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok şükür şimdilik öyle viraja sert girdiğinde falan bir sıkıntı yok. ABS devre dışı bırakmak da iyi değil hocam yav direksiyon hakimiyeti çok önemli fren esnasında.

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen abs beyninde sorun vardır. ya değiştirmelisiniz ya da tamir ettirmeniz gerekiyor. değiştirme maliyeti 1.500 TL tutarında. tamirini 250-300 tl ye yapıyorlar.