Arıza Işığı İle İlgili!

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, normalde tüpten dolayı arıza ışığım genelde yanıyor her yolculukta. Bu akşam ilçeden köye çıkarken her zamanki gibi yandı biraz uzun kalınca sönmeyince (yol bitti eve geldik) benzine aldım birkaç saniye sonra söndü herhangi bir sıkıntı yoktu fakat arabayı stop ederken arıza ışığı çok hafif bir şekilde ve çok kısa (bir saniye bile değil) süreliğine yanar gibi oluyor (göz eder gibi) sizce bir problem midir? Normalde ya da tüpte stop ederken oluyor muydu bilmiyorum hiç dikkatimi çekmedi ama sanırım olmuyordu ki dikkatimi çekmedi ilk defa bu gece karanlıkta farkettim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

progress.gif

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Opellerde genelde lpg de iken oksijen sensörü arızası veriyor.
Sensörü tinerde 10dk falan bekletip tazzikli hava tutturun.
Bir tanıdıkta opcom varsa baktırın arızasına ona göre yorum yapalım.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Mahmut Bey, tüpten dolayı yakıyor yani dediğiniz soksijen sensöründen kaynaklanan. Ona alışığım ama benim problemim o değil. Benimki stop edrken lambanın göz kırpması. Yanıyomuş gibi oluyor hafif bi şekilde. Benzinde filan çalıştığında yanmıyor arıza lambası. Tüpte yanıyor benzine geçtiğimde sönüyor tüpten dolayı yaktığı için. ama stop ederken parıldaması olayına şahit oldum ilk defa.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
güncel...

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar... Teşekkürler...

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahmut Bey, tüpten dolayı yakıyor yani dediğiniz soksijen sensöründen kaynaklanan. Ona alışığım ama benim problemim o değil. Benimki stop edrken lambanın göz kırpması. Yanıyomuş gibi oluyor hafif bi şekilde. Benzinde filan çalıştığında yanmıyor arıza lambası. Tüpte yanıyor benzine geçtiğimde sönüyor tüpten dolayı yaktığı için. ama stop ederken parıldaması olayına şahit oldum ilk defa.

motor elektrik tesisatı arızası da olabilir en kesin cihaza bağlatın arıza kaydı var mı?

osti10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opellerde genelde lpg de iken oksijen sensörü arızası veriyor.
Sensörü tinerde 10dk falan bekletip tazzikli hava tutturun.
Bir tanıdıkta opcom varsa baktırın arızasına ona göre yorum yapalım.

ben mahmut beyin degerli yorumlarina katiliyorum ayni sorunu bende yasadim tiner ve tazlikli hava taktigi sorunumu ortadan kaldirdi tesekkurler mahmut bey...

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar, ama sorunum arıza lambasının normal yanışı değil. Kontağı kapatırken hafif parıldayıp sönmesi. sanırım bi yerlerden elektirik çekiyor. elektirik tesisatı ile alakalı bir duruma benziyor.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
ben mahmut beyin degerli yorumlarina katiliyorum ayni sorunu bende yasadim tiner ve tazlikli hava taktigi sorunumu ortadan kaldirdi tesekkurler mahmut bey...
Rica ederim.
Saygılar...