Artık App Plakalarım Yok

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun sabahtan sigortacıya gittim orda yıpranma dilekçesi doldurup trafiğe verdim trafik eski orjinal plakaları aldı kestiler belge verdiler o belgeylede türkiye söforler ve otomobilciler federasyonun ofisi var hemen orda oraya gittim 25 ytl aldılar sadece biraz öncede yeni plakaları aldım tekrar emniyete mühürlettim hoş duruyor kenarlarını sıyah yerlerını tınerle sılcem aksam al sana muhurlu app yalnız ordaki sigortacıların arabalarına dikkat ettim hepsi kesik punto app ve mühürlü burası türkiye çokta şaşırmamak lazım

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baktıkları şey plakanın mühürlü olup olmadığı zaten.. yani aracın plakasının sahte olup olmadığı. üstündeki yazıların şekliyle şemaliyle çokda ilgilenmiyorlar. okunabilir olduğu sürece sorun yaratmıyorlar.

xenon far konusunda polise hak vermemek elde değil. adam 150lira verip almış xenonu ve direkt takmış. yeri-göğü-sağı-solu her tarafı yaka yaka geziyor. karşıdan gelen yolu görmüş, görmemiş; gözlerini yüksek ışıkla almış, almamış ; kazaya davetiye çıkartmış ,çıkartmamış umurunda değil..
xenonun bazı şartlarına riayet etmek şart arkadaşlar; evvela mercekli olması, far yükseklik ayarının olması ve yıkamanın olması gerekiyor. hadi yıkamayı es geçelim, diğer ikisi şart.

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun sabahtan sigortacıya gittim orda yıpranma dilekçesi doldurup trafiğe verdim trafik eski orjinal plakaları aldı kestiler belge verdiler o belgeylede türkiye söforler ve otomobilciler federasyonun ofisi var hemen orda oraya gittim 25 ytl aldılar sadece biraz öncede yeni plakaları aldım tekrar emniyete mühürlettim hoş duruyor kenarlarını sıyah yerlerını tınerle sılcem aksam al sana muhurlu app yalnız ordaki sigortacıların arabalarına dikkat ettim hepsi kesik punto app ve mühürlü burası türkiye çokta şaşırmamak lazım

Usta yeni aldığınız plakalar direk mühürlü app mi oldu yoksa yeni tip köşeli plakalardan mı verdiler ?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon far konusunda polise hak vermemek elde değil. adam 150lira verip almış xenonu ve direkt takmış. yeri-göğü-sağı-solu her tarafı yaka yaka geziyor. karşıdan gelen yolu görmüş, görmemiş; gözlerini yüksek ışıkla almış, almamış ; kazaya davetiye çıkartmış ,çıkartmamış umurunda değil..
xenonun bazı şartlarına riayet etmek şart arkadaşlar; evvela mercekli olması, far yükseklik ayarının olması ve yıkamanın olması gerekiyor. hadi yıkamayı es geçelim, diğer ikisi şart.

Bende de merceksiz farda xenon var ama 3 kere far ayarına girip düzelttirdim inanın çoğu sarı fardan az rahatsızlık veriyor benim farlarım yükseklik ayarı ise en aşşağıda.Yani genelleme yaparken daha dikkatli olursak daha iyi olur.
Benim amacım polemik yaratmak falan değil yanlış anlamayın ben sadece herkesi aynı kefeye koymayın demek istedim.

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de merceksiz farda xenon var ama 3 kere far ayarına girip düzelttirdim inanın çoğu sarı fardan az rahatsızlık veriyor benim farlarım yükseklik ayarı ise en aşşağıda.Yani genelleme yaparken daha dikkatli olursak daha iyi olur.
Benim amacım polemik yaratmak falan değil yanlış anlamayın ben sadece herkesi aynı kefeye koymayın demek istedim.

aynen katılıyorum. Bende 1 seneye yakındır merceksiz xenon kullanıyorum farlara ayar yaptırmaya gittim ayar dahi yaptırmaya gerek kalmadı bir kere dahi farlarımdan rahatsız olupta selektör yapan olmadı.

Ama yolda bende çokca görüyorum bazı merceksiz xenonlar resmen uzun far gibi.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta yeni aldığınız plakalar direk mühürlü app mi oldu yoksa yeni tip köşeli plakalardan mı verdiler ?

Direk emniyet müdürlüğü trafik tescilden aldım ancak kenarlarındakı siyah cerceveyi tinerle silince app gibi hoş duruyor fazlada köşeli değil eskisinden iyi mi oldu ne :D

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
köşeli derken benim ki gibimi merak ettim.
img0563small.jpg

Son düzenleme:

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D keşke polislerde sizin gibi düşünse.. sarı farın hüzme dağılımıyla xenonun ki bir olmuyor arkadaşlar. bu nedenle sarı farda mercek elzem değilken xenonda elzem. ayrıca sizin ayarlama yaptırdığınız cihazlar sarı far için imal edilen ve kullanılan cihazlar.. keşke imkan olsada, merceksiz bir aracın farının birine xenon, diğerine sarı far taksak, içinden ve karşıdan ışık hüzme dağılımına bir baksak.. o zaman anlarsınız.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bir yılı geçti belkide istanbulun heryerinde fır dönüyorum çevirmeden çevirmeye giriyorum günde 2-3 defa oluyo bazen:)bu zamana kadar soran polis dahi olmadı bu ne diye,şans işi kısaca...

Tahtaya vur tahtaya :kop: