Arkadaşlar resimdeki düğme çektimmi geliyor ne işe yarıyor ki??

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. aşağıda işaretlediğim çevirmeli düğbeyi kendime çekince bir kademe geliyor ve çevirme işlemi devam edebiliyor. ne işe yarıyor acaba. ayrıca alttada işaretlediğim iki düğme ne işe yarıyor. bende zaten bir tanesi yok. (resimdeki araç benim değil internetten buldum resmini)

şimdiden çok sağolun arkadaşlar.

resimha7.jpg

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Düğmeyi kendinize doğru çekince, "iç tavan lambası" yanar

2. Alttaki düğmelerde arka ve ön sisleri yakar.. :good:

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman bende sadece arka sis lambasımı var acaba. sadece sağdaki var. ayrıca o düğmeye basınca basıldığı belli olmuyor. yani mesela arka cam için rezistans düğmesine bastığımda onun altında küçük bi turuncu ışık yandığı için o düğmenin aktifleştiğini anlıyorum fakat o sis farı düğmesine bastığımda düğmenin aktifleştiği pek belli olmuyor.

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman bende sadece arka sis lambasımı var acaba. sadece sağdaki var. ayrıca o düğmeye basınca basıldığı belli olmuyor. yani mesela arka cam için rezistans düğmesine bastığımda onun altında küçük bi turuncu ışık yandığı için o düğmenin aktifleştiğini anlıyorum fakat o sis farı düğmesine bastığımda düğmenin aktifleştiği pek belli olmuyor.
ön ve arka sis ayrı ayrı yanar.sizin araçta ön sis yoka o düğmeninde olmaması gerekir.aklıma geen tekşey.sizin ön tampon değişti ve sis farı almadıkları için düğme kaldı orada.şayet ön de sis farı olmasa o düğmenin yerinde düme şekli,nde siyah koruma olurdu.
sis farları farlar açıkken devreye girer ve ön kadranda uyarı ışığı verir.

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 vectra gl lerde sadece sağ taraftaki düğme aktiftir.Sol tarafında yeri mevcuttur (eğer önlere sis taktırırsanız yeri hazır)Ona basınca ön kısımda uyarı ışığı yanar. Dediğiniz gibi çıtçıtlı düğme değildir. Bir kere basmak yeterlidir. Kontak açıp kapatınca otomatik olarak söner. Eğer arka sisleri yakmak isterseniz tekrar düğmeye basmak zorundasınız.

Bu modellerde alttaki resimde gördüğünüz gibi ön tamponda far yuvaları vardır. İsterseniz taktırabilirsiniz....Yuvası hazır.:good:

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte Opelim.net farkı ya....

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durum bizim eski araçdada vardı(reno 19)
o alt soldaki tuşu eğer sis farı taktırırsan kullanabilirsin.ancak aracında sis farı olmadığından dolayısıyla tuşda kullanım dışı...

eğer sağdaki tuş çalışıyorsa arka sisinizin çalışır durumda olması gerekiyo onuda kontağı çalıştırdıktan sonra önce ön farları çalıştırmanız daha sonrada sağdaki sis tuşuna basmanız gerekiyor...arka soldaki sis lambasının yandığını göreceksiniz...kanımca...

Son düzenleme: