Arka tampon hasarı sigorta

astra1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba bugün malesef astra j aracımla ufak bir kazaya karıştım. Yola çıkmak için beklerken arkadaki araç acele edip arka tampona vurup tamponu çatlattı. Ustaya götürdüm panele arka tampon demirine baktı bir şey yok dedi sadece tampon tamir edilip boyanacakmış ve sigorta bu tamponu değiştirmez onarım yapar dedi. Karşı taraf suçlu fakat aracımda tramer kaydı falan yok bu yüzden eğer sigorta tamponu değiştirmezse boş yere tramer kaydı işlenmesini istemiyorum. Sizce sigorta tamponu değiştirmek zorunda değil mi ben tamir istemiyorum zira. Eğer değiştirmez diyorsanız karşı taraf sigortasını deldirmemek için masrafları karşılamayı kabul ediyor. Sizce elden parasını alıp tamir mi ettirmeliyim?

astra1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
IMG_20210902_17470497b608a43bb32b24.jpg

Tamponun durumu bu arkadaşlar sadece görünen yerde hasar ve çatlak mevcut

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
IMG_20210902_17470497b608a43bb32b24.jpg

Tamponun durumu bu arkadaşlar sadece görünen yerde hasar ve çatlak mevcut
Hocam geçmiş olsun.kaza zaptı tuttunuz mu ? Karşı trafın ruhsatını ehliyetinin birer fotosunu aldınız mı ? Elinizde zabıt vs. Evraklar varsa kaskonuza başvurun. Aracı kaskodan yaptırıp, suçlu olan karşı tarafın trafik poliçesine rücu yaptırın. Böylelikle kaskonuzu bozdurmamış olursunuz. Şayet bu hasarı karşı tarafın trafik poliçesinden yaptıracağım derseniz, böyle bir hasarda hiç bir sigorta şirketi tampon değiştirmez. Varsa tırnaklarda vs. Bölgelede kırık çatlak mini onarıma gider , boyanır. Plastik aksam olduğu için değer kaybı vs. Talep edilemiyor. Yerinizde olsam bu kadar bir hasar için tampon değiştirtmezdim. Elden hasar bedeli ini alıp yaptırırdım. Zaten plastik aksam boyansa da sorun olmaz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: garbis

astra1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam kaza zaptı tuttunuz mu ? Karşı trafın ruhsatını ehliyetinin birer fotosunu aldınız mı ? Elinizde zabıt vs. Evraklar varsa kaskonuza başvurun. Aracı kaskodan yaptırıp, suçlu olan karşı tarafın trafik poliçesine rücu yaptırın. Böylelikle kaskonuzu bozdurmamış olursunuz. Şayet bu hasarı karşı tarafın trafik poliçesinden yaptıracağım derseniz, böyle bir hasarda hiç bir sigorta şirketi tampon değiştirmez. Varsa tırnaklarda vs. Bölgelede kırık çatlak mini onarıma gider , boyanır. Plastik aksam olduğu için değer kaybı vs. Talep edilemiyor.
Öncelikle çok teşekkür ederim hocam tutanak tuttuk gerekli fotoğrafları falan aldık her ihtimale karşı. Benim kaskom yok fakat karşı tarafın kaskosu varmış. Karşı taraf cepten yaptırmayı kabul ediyor. Sadece tamponun üst kısmında çatlak var fotoda belli oluyor. Birkaç ustaya sordum sizin de dediğiniz gibi bu tampona değişim yapmazlar onarım kararı çıkar dediler. Eğer sigorta bu tamponu değiştirmeyecekse karşı tarafın cepten yaptırma teklifini kabul edeyim böylece aracıma en azından tramer kaydı işlenmemiş olur. Son olarak sigortacıma sordum artık plastik parçalarda da değer kaybı alınıyormuş fakat değişim yapılmazsa max 1000 TL falan hasar kaydı çıkar ondan da düzgün bir değer kaybı alamam.

Son düzenleme:

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çok teşekkür ederim hocam tutanak tuttuk gerekli fotoğrafları falan aldık her ihtimale karşı. Benim kaskom yok fakat karşı tarafın kaskosu varmış. Karşı taraf cepten yaptırmayı kabul ediyor. Sadece tamponun üst kısmında çatlak var fotoda belli oluyor. Birkaç ustaya sordum sizin de dediğiniz gibi bu tampona değişim yapmazlar onarım kararı çıkar dediler. Eğer sigorta bu tamponu değiştirmeyecekse karşı tarafın cepten yaptırma teklifini kabul edeyim böylece aracıma en azından tramer kaydı işlenmemiş olur. Son olarak sigortacıma sordum artık plastik parçalarda da değer kaybı alınıyormuş fakat değişim yapılmazsa max 1000 TL falan hasar kaydı çıkar ondan da düzgün bir değer kaybı alamam.
Rica ederim hocam. Kaskonuz yoksa hiç sigortaya bulaşamdan karşı taraftan para alıp yaptırın derim. Bende sigortacıyım trafik poliçesi üzerinde. Şirketler asla bunu değiştirmez :) Değer kaybındanda sizin dediğiniz gibi çok bir rakam çıkmaz eskiden plastik aksamı karşılamıyordu şuan değişmiş sanırım.geçmiş olsun tekrardan.

• Beğen
Tepkiler: garbis

astra1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Rica ederim hocam. Kaskonuz yoksa hiç sigortaya bulaşamdan karşı taraftan para alıp yaptırın derim. Bende sigortacıyım trafik poliçesi üzerinde. Şirketler asla bunu değiştirmez :) Değer kaybındanda sizin dediğiniz gibi çok bir rakam çıkmaz eskiden plastik aksamı karşılamıyordu şuan değişmiş sanırım.geçmiş olsun tekrardan.
Tamamdır hocam iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim iyi akşamlar :)

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun..Daha önce o tampon boyanmış gibi çatlamış...Neyse.Bencede normal bir kaportacıda boyatın...

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hocam gecmiş olsun öncelikle sigorta şirketleri degişse bile yan sanayi tampon yolluyorlar yuksek ihtimal orjinal tamponunuzu yaptırmanız daha dogru olacaktır diye düşünüyorum zaten cok bi masrafı cıkmaz

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hocam gecmiş olsun öncelikle sigorta şirketleri degişse bile yan sanayi tampon yolluyorlar yuksek ihtimal orjinal tamponunuzu yaptırmanız daha dogru olacaktır diye düşünüyorum zaten cok bi masrafı cıkmaz
ha birde tamponun gelmesi boyanması fln hep zaman kaybı en az 1 hafta bekletiyorlar

Mehmet38

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun. Elden parayı alıp ustanıza boyatmak daha kârlı olur bencede.