araçta su kalmadı yardım lütfen

masumfirari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var.3 ay önce 2010 model opel astra aldım.şu ana kadar bi sorunu yoktu.ama dün aniden motor soğutma suyu arızası verdi.hararet göstergesi yok.bir defa kırmızı termometre işareti yandı bir kaç saniye durup bekledim.su ekleyip öyle devam ettim.dün dört defa su ekledim.araba çalıştıktan sonra suyu acaip kaynatıyor.üstte küçük bir delik var tüm suyu sanırım ordan buhar şeklinde veriyor.ustaya gittim üfledi hava verdi falan kaçak yok borularda ama conta yakmış dedi.tahmini 400 tl masrafı çıkar dedi.güvenemedim.sonuçta motoru açacak.komple motoru bozmakta var.tavsiyeleriniz nedir? yağ karışması,köpük,egzozdan buhar atma falan yok.okuduğum kadarıyla conta yanmışa benzemiyor ama günde dört defa tüm suyu bitirmesi de garip.acil yardım ve yorum lütfen.bir de arabayı 15 km de bir durdurup su ekleyip 120 km yol gidip kendi tamircime götürsem sorun olur mu sizce??

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaçak yoksa contadan silindire sızan su buhar olup eksozdan beyaz duman olarak çıkıyor o zaman. Aracın km' si kaç acaba daha yani bir araç biraz garibime gitti.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Conta sizlere ömür bana göre de... bence fazla uzatmadan işi bilen bir ustaya baktırın derim. Başınıza daha fazla iş açmadan.

masumfirari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 85,000 km de.susuz kullandığımı sanmıyorum arabayı.conta yanmış da olabilir tabi ama tamirci güven vermedi.2. dediğim şeyi yapsam nasıl olur? mola vere vere 120 km gitmek ??

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
araç 85,000 km de.susuz kullandığımı sanmıyorum arabayı.conta yanmış da olabilir tabi ama tamirci güven vermedi.2. dediğim şeyi yapsam nasıl olur? mola vere vere 120 km gitmek ??

Suyunu eksik bırakama bir halt olmaz sanmam doldur devam ama dikkat et... başına iş alma yada kasko yok mu yaw? çağır çekiciyi alsın götürsün.

masumfirari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok işte kasko yaptırmadım gerek olmaz diye.şunu bir halledeyim ona da bakacağı.molalı gitsem bence de sorun olmaz sanırım o şekilde yapacağım.teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yok işte kasko yaptırmadım gerek olmaz diye.şunu bir halledeyim ona da bakacağı.molalı gitsem bence de sorun olmaz sanırım o şekilde yapacağım.teşekkürler.

benim aracım kaskoya girmiyor bende ek prim ile trafik sigortası yaptırmaktayım mis gibi çekici hizmeti veriyorlar tavsiye ederim ;)

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Conta sizlere ömür bana göre de... bence fazla uzatmadan işi bilen bir ustaya baktırın derim. Başınıza daha fazla iş açmadan.
bugüne kadar nadir abi ne zaman conta dediyse kesin conta çıkmıştır :bir:

Git kardeşim git hiçbirşey olmaz. güvendiğin kim varsa ona git. sık sık kontrol et mutlaka.

masumfirari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamircimi aradım o da akşamüstü yola çık bari hava serin olur dedi.sık sık kontrol edersen sorun olmaz dedi.conta yanmamıştır diye düşünüyorum ama sonucu paylaşırım yine.hararet göstergesi yok.bc den falan sistem ayarlarına giriyor da orda hangisi motor derecesi çözemedim.en düşük 40 en yüksek 97 derece gördüm ama.bu arada trafik sigortasına ek primle çekici hizmeti veriyorsa onu yaptırayım bende bu gidişle bana sık sık lazım olacak.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Conta şüpheleri üstüne çekiyor. Kontrol etmek gerekli. Bu sekilde kullanmayın.
Kaçak testi de yapılmalı öncesinde