Araçlarımıza cila yapıyor muyuz?

Araçlarımıza cila yapıyor muyuz? Yapıyorsak nasıl? :)

• Kendim yapıyorum.

Oy: 19 70.4%
  • Standart oto yıkamacılarda yaptırıyorum.

Oy: 0 0.0%
  • Detay merkezlerinde yaptırıyorum.

Oy: 6 22.2%
  • Cila mı o ne?

Oy: 2 7.4%

• Kullanılan toplam oy
    27

cihan3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araçlarımıza cila yapıyor muyuz?

Ben bugün bauhausa hızlı cila almaya gittim sonax alıcaktım fıs fıslı olandan ama araç nemliyken kullanın diyordu.Kuruyken sıkarsan iz yapar dedi görevli caydırdı beni.
Arexons u önerdi onu aldım bende yarın vakit bulursam uyguluycam.Beğenmessem değiştiririm artık.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende yukarıda resmi olan sonax cila kullanıyorum. daha geçenlerde aracıma bir kıyak cektim :D

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cihan link' Alıntı:
Ben bugün bauhausa hızlı cila almaya gittim sonax alıcaktım fıs fıslı olandan ama araç nemliyken kullanın diyordu.Kuruyken sıkarsan iz yapar dedi görevli caydırdı beni.
Arexons u önerdi onu aldım bende yarın vakit bulursam uyguluycam.Beğenmessem değiştiririm artık.

Geçen hafta başımdan geçeni anlatayım. Arada bir yıkattığım nazımın geçtiği bir yerde daha önceden aldığım Sonax hızlı cilayı yıkadıktan sonra kullanmasını söyledim. Arkadaş, aracı kurulamadan her tarafa bir güzel sıktı. Sonra da çok kuru olmayan bir bez ile silmeye çalıştı (k) ! O da ne, cila çıkmıyor, aksine her tarafa yayılıyor. Bastırdım olmadım, tekrar yıkattım olmadı... Betim benzim attı tabi. Sonra arabadaki kuru mikrofiber bezimi çıkardım son çare, onunla bir güzel sildi (k) ! Sonrasında çok güzel parladı araç, meğerse araç ıslak, bez kuru olacakmış :) Bi ara boyayı gözden çıkarmıştım ama  :D

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cihan link' Alıntı:
Ben sonax araba kuruyken yapiyorum leke falan birakmiyo hic farki yok

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende cilayı kendi yapanlardanım :) Ayda bir yada iki yıkamada bir şeklinde  dancee
Quick Detailer birçok alternatif var, Chemical Guys Hybrid 07 kullanıyorum son dönemde, hem sealant hem detailer.
Yaza doğru anti statik birşeylere geçerim büyük ihtimalle.