Aracınızın Altını Yıkatıyormusunuz ?

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kışın en sert aylarında istanbulda kar yüzünden mahsur kaldım. bursa manisa yolu üzerinde yüzlerce araç saatlerce mahsur kaldı. çünkü tuz yoktu... evet tuz yoktu saatlerce yollarda kaykaycılık oynayan arabalara ne bir karayolları ekibi nede bir görevli elini uzattı. ege bölgesine müdahale de zorlanıyorsak, kış aylarında doğunun halini düşünmek istemiyorum....işin güzel tarafı tuz yoksa araç altı yıkamaya da gerek yok o zaman:D

Murat bey siz birde kışın doğuyu görün :)) walla okula giderken kaya kaya gidiyorduk.. 1 kere de kaza atlattık araç kaydı bizi 360 derece dönderdi fırlattı :) o yollara tuz bile kar etmiyorrr

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ben aracı şirkette liste alıp altını güzelce 35 40 derece sıcaklıkta tazzikle yıkarım yaz kış fark etmez yazında asvlatlar çok kliteli olduğundan özellikle şehirler arası yollar eriyor ve çamurluk içine yapışıyor:mad:

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın altı, ziftle kaplı olduğu için daha hiç yıkatmadım.

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce bir kez yıkattım şimdi yakın zaman da tekrar yıkatacağım...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi hemde öyle yıkıyorumki,yağ sökücü ilaç+kopük+birde sağlam fırça...suda sıcaksa aboooooowww

temizlik iyidir yav da yıkanmasada yürüyor yani...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her dışını yıkadıktan sonra , tazyıklı suy tabancasını arabanın 4 tarafından altına sokarak bayagı bı yıkıyorum , ama ne denlı yıkanıyor bilmiyorum :)

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal araba yıkayanlar asla tabana bakmıyor sadece lastik cantlarını yıkıyor.
Altını ancak havaya kaldırabilen taşıyıcı sistemi olan yer yapar.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamda tekerlek yuvalarına doğru ne kadar su tutarsanız tutun esas önemli olan davlumbaz plastiklerinin altında kalan sac kısımlar ile ve taban saclarının kıvrımları ve egzost yuvaları değil mi? oralar ne olacak. sadece davlumbaz içini yıkamak biraz kozmetik gibi kalmıyor mu?

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işde sordum onun için kaldırıcı lazım oda yok dediler oda sadece benzincilerde var
oralarda da kuyruk var.

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi hemde öyle yıkıyorumki,yağ sökücü ilaç+kopük+birde sağlam fırça...suda sıcaksa aboooooowww

temizlik iyidir yav da yıkanmasada yürüyor yani...

Ben burada yazdığım gibi bu gün internette bulduğum bir yere ilk kez gidip yıkattım ama memnun kalmadım, sıcak su ile yıkanacak dediler makine çalışmadı soğuk su ile yıkandı bir de bir şey sıktılar bazı yerlere yıkamadan önce sarı bir sıvı bu nedir dedim ilaçı dediler sanırım sizin yağ sökücü dediğiniz malzeme, sonra yıkandı bitti gittim ama o sıktıkları yerler iki renk oldu, bu nasıl bir şeydir asıl bunun araca zararı yok mu acaba, boyanmış gibi iki renk oldu anlamadım sadece su ile yıkatsam daha iyiymiş zaten yağ da yoktu altında....