Aracınız Ne kadar yakıyor?

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceden 100 ytl aldım ara ara motor yağlasın diye bi 5 dakika benzinde çalıştırıp tüpe geçiyordum taki benzin tamamen bitene kadar. Artık tamamen bitmişti arabayı çalıştırmıyordu gittim 20 ytl benzin aldım 100 km yol gitti uzun yolda. Nasıl gittiğine gerçekten inanamıyorum.
Bunda inanılmayacak ne var anlayamadım ben , 5,8 lt yakmışsınız 100km'de buda 1,8 vectra için gayet normal bana göre

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunda inanılmayacak ne var anlayamadım ben , 5,8 lt yakmışsınız 100km'de buda 1,8 vectra için gayet normal bana göre

Öyle deme aslında ilginç bişey. Lpg'de 20 ytl gazla 120 km uzun yolda anca gidebiliyorum 20 ytl benzinle 100 gidiyor. bana ilginç gelen: 1 lt benzinle 16-17 km yol gitmesi.
:confused:

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle deme aslında ilginç bişey. Lpg'de 20 ytl gazla 120 km uzun yolda anca gidebiliyorum 20 ytl benzinle 100 gidiyor. bana ilginç gelen: 1 lt benzinle 16-17 km yol gitmesi.
:confused:
Benzine geçince daha dikkatli kullanmışsındır onunda etkisi vardır. Ben benzin fiyatlarını görünce benzinde çok sakin kullanırım mecburen :p
Onun dışında lpg ayarından olabilir, yol şartlarından olabilir, hız v.s. etkiliyebilir. ama sakin kullanımda benzin değeri normal ;)

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzine geçince daha dikkatli kullanmışsındır onunda etkisi vardır. Ben benzin fiyatlarını görünce benzinde çok sakin kullanırım mecburen :p
Onun dışında lpg ayarından olabilir, yol şartlarından olabilir, hız v.s. etkiliyebilir. ama sakin kullanımda benzin değeri normal ;)

Evet sakin kullandım hiç basmadım denilebilir. Artık benzinde binmeyi düşünüyorum.
:good:

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar artık benzine geçtim lpg yi çıkartmadım takılı duruyor ama benzinde biniyorum bu sabah 200 ytl'lik benzin aldım 57 lt benzin etti. Benzin depom 60 lt. Şehir içi uzun yol karma şekilde kullanıyorum kaç km gidebildiğimi benzin tamamen bittiğinde size yazarım. Aşağıya 20 ytl benzin ve 20 ytl gazla kaç km yol gidebildiğimi yazıyorum:

20 ytl benzin: 100 km yol
20 ytl lpg: 110-120 km arası yol.