Aracınız Ne kadar yakıyor?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hk__26
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Opel Astra 1.6 2012 Model Benzinli 38 binde hiç tüp atılmamış sıfır ilk sahibi benim 100 Km de 8 Litre Ortalamam

Şimdi eskiden olsa yakıt hesaplaması eyvallah ama ülke de durmadan yakıta zam geliyor. Daha geçen gün 9 kuruş gelen zamların ardında 12 kuruş daha zam geldi bırakın zam hesaplama işini sürün gitsin.

icon1.gif

Zaten yakıtı kuruş veya lira olarak hesaplamayacaksınız. Kuruş bazında hesaplayan bu ülkede her zaman yanılır. 100 km/litre bazında hesaplayacaksınız ki yakıt fiyatı ne olursa olsun sonuçlar doğru ve güvenilir olsun.
Mesela avatarımdaki araç Antalya şehir içinde 100km/5.2 litre, uzun yolda ise 4.2 litre yakıyor.Yani son derece ekonomik.

Son düzenleme:
istanbul şehir içi 50 tl 180 km. Araç 106binde corsa cdti. 1 ay önce 1 depo full istanbul - mersin arası gitti. toplam 1000 km ama mersine geldiğimde ibre en dipteydi. iyi mi ?

Hesaplamaya devam edin yine zam gelecek sizin hesap işleri bitmez demedi demeyin :D

Bu kadar zamdan sonra bence konunun kilitlenmesi daha uygun olur.Gereksiz post kalabalığı olmasın :)

Astra 1.6 cdti 136 hp otomatik var şehir içinde 6.5-6.8 arası şehir dışında 5.0-5.3 arası yakıyor

Merhaba 2011 astra j 1.3 cdti cosmo 147000 km de aracım var.mart ayınd aldım ortalama tüketim 6.7-6.8-6.9 olarak değişmekte ve daha aşşağı ve yukarı çıkmıyor.Yaz ve kış hep aynı bi anormallik var mı yoksa normalmidir.Bilgisi olan arkadaşlar...

Geri