Aracınız Ne kadar yakıyor?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yalovada trafik yaz aylarında ve bayramlarda vatandaşımız tatile giderken olur başkada yoğun bir trafiği yoktur.Arabanın ilk sahibi değilim benden önceki sahibi 17000km de almış bende ondan 33500km de aldım bakımını yaptırdık dediler benimde 10 gün kadar işim vardı ankaraya falan geldim o ara arabada birkaç kere tekleme ve devamında kısa süreli motor ışığı yaktı bende arabayı ustama götürdüm bujiyi bir söktü şampiyon marka buji tırnak arası 2 milim olması gerekliyse olmuş 5 milim yağcıya gittim bakımı yapıldı denen arabadan çıkan yağ çamur ötesi olmuş yani arabayı sadece sürmüşler bakım falan hikaye bizde 1 kereye mahsus Bor katkısını motoru koruyucu özelliği olduğu için 35000 km de bakım yaptırırken koydurdum her zaman koyulmaması gerektiğini duymuştum.Arabayı sert yada agrasif kullanmam şehir içi 2000-2500 devir arası uzun yoldada 2500-3000 devir arası kullanırım aşırı hızı sevmem
ilk olarak tavsiyenize uyarak enjektör temizleyiciyi kullanarak bi 100 km yol yapıcam sonra yağcıya gidip arabanın kitapçığında yazan 5w30 yağ koydurucam tabi yağcıyada sen benim arabama uygun olan yağı neden koymayıp başka yağ koyuyorsun demeyide eksik etmeyecem ve o şekilde tekrar bir test edecem sonucu görelim.Artık para işini aştık zaten yakıyor sebebini bulmaya çalışmakta fayda var.
ilgin için teşekkür ederim​

Rica ederim.Millet uc kağıtci olmuş iyice. Neyse bununla geçmiş olsun. Siz bujiyi ruhsati parcaciya vererek gm buji alip taktirdiniz umarım. Benim yağım motul 8100 clean fe 5 -30 çok memlunum özel bi yağdır çok araştırmistim.Yakit için lastik havalarida önemli benim ki 33psi 4 dü. Bakalim bunlardan sonra araciniz nasil tepki verecek sonuclari bizimle paylaşın. Kazasiz surusler iyi bayramlar dilerim

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Rica ederim.Millet uc kağıtci olmuş iyice. Neyse bununla geçmiş olsun. Siz bujiyi ruhsati parcaciya vererek gm buji alip taktirdiniz umarım. Benim yağım motul 8100 clean fe 5 -30 çok memlunum özel bi yağdır çok araştırmistim.Yakit için lastik havalarida önemli benim ki 33psi 4 dü. Bakalim bunlardan sonra araciniz nasil tepki verecek sonuclari bizimle paylaşın. Kazasiz surusler iyi bayramlar dilerim

Yağ hariç tüm malzeme gm idi ama yapçak bişey yok şu enjektör temizlemeyi yapayım ilk işim tekrar bir yağ filtre değişimi yapıcaz bizim burada o yağı bulmak zor ama artık internetten falan hallederim.

teşekkürler​

mahmutbayat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Twinport aracım Akşehiirde fulledim Ispartaya kadar gittim ıspartada opet girdim 30 tl lik koydum tekrardan Ispartadan Antalyaya gittim şehir merkezinde bir opet istasyonuna girdim 8 tl 75 krş aldı bende şaşırdım :D

Hoodemar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Twinport aracım Akşehiirde fulledim Ispartaya kadar gittim ıspartada opet girdim 30 tl lik koydum tekrardan Ispartadan Antalyaya gittim şehir merkezinde bir opet istasyonuna girdim 8 tl 75 krş aldı bende şaşırdım :D

Mahmut Bey ne yaptınız dönerken arabayı kargoya mı verdiniz :)
8 tl den sonra ne kadar gittiniz merak ettim doğrusu?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahmut Bey ne yaptınız dönerken arabayı kargoya mı verdiniz :)
8 tl den sonra ne kadar gittiniz merak ettim doğrusu?
İspartadaki pompa cok guclu , antalyadaki gucsuz ise pompa bu tarz yaniltici rakamlar verebiliyor , bazi pompalar şamandira sesinde keserken bazilari cok guclu olup 15-20 TL lik daha LPG alabiliyor. Ben hesap yaparken samandira sesini veya ayni benzinligi baz aliyorum.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoodemar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar selamlar
Son kez yakıt Hesabı paylaşacağım
234 km
Yol bilgisayarı yakıt Değeri 8.4 lt/100 km
Alınan Lpg miktarı 19.4 lt
Aynı benzinlik aynı pompa (4 Numaralı :) )
Kısacası Lpg yi taktırmak için harcadığım para en akıllıca harcadığım para oldu.
Saygılarımla

sputnik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra h twinport 2006 easytronic 50 tl lik yakıtla şehir içinde 100 km net yol yapıyorum. geçenerde bakıma girmeden önce akan trafikte 50 km mesafede yol bilgisayarı 3.2 litre gösteriyordu kısaca memnunum yakıt durumundan

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Depoyu fulledim 220.4 km yol yaptım (şehir dışı),tekrar fullediğimde 61tl'lik benzin aldı.
61TL/220km = 0.277 kuruş
100km'de 27.7 TL / 5.758 LT
Astra G 2004

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 2011 1.3 CDTi Easytronic ile 200 TL'ye depoyu fulledim ve karma 850 km yol yaptım. Yakıt bittiğinde bilgisayar ekranında 5.2 lt/100 km ortalama gösteriyordu.

Benim hesabıma göre: 24 kuruş
Bilgisayarın hesabına göre: 21 kuruş

Birimizden birinde hata var ama...

Şu anda depo boşa yakın. Yarın fulleyip şu meşhur 100 km sonra tekrar fulleyerek yapılan hesabı yapacağım artık :)