Aracınız Ne kadar yakıyor?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi belki yeri değil ama sen bilirsin :) benim motor ısınınca özellikle kalkışlarda hafif hafif tekleyerek hızlanıyor rölantide de çok hafif bir oynama var zor görünüyor emme manifoldu değiştirdikten sonra böyle oldu acaba diyorum bir yerlerden hava mi aliyor bir yardımcı olsan sana zahmet

Aracın km ne kadar?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında çok da önemli birşey değil ama ben rahatsız oluyorum abi :) birde neyden yaptığını bilmeyince bu sorunun daha fazla büyümeyeceğinin de bir garantisi yok

İşin garip kısmı işte burada şimdi bu sıkıntıyı çözelim derken başka sıkıntı çıkması an meselesi malum Opel bu hehe saatli bomba misali

mkoca26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gazı kaç liradan aldığına bağlı bende 1350 km de 223 tl yaktım. Aşağı yukarı araçların yük durumu ve hızı aynı. Ben 2 tl dende gaz aldım 2.45 den de. Litre bazında hesapladığımda ortalama 1 litre gaz ile 13 km gitmişim. yolun durumuna göre 12 km ye düştüğüde oldu, 14 km ye çıktığıda.

1.6 2011 toyota corolla BRC

1.95 2.23 2.1 TL 3 ayrı fiyattan aldım

Hoodemar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün araca LPG taktırdım.
Taktırdığım arkadaşlar yakıt tüketimini yol bilgisayarının doğru göstereceğini söylediler.
Pek kafama yatmadı ama itiraz da edemiyorum. Herneyse LPG li yakıt tüketimim
9,2 lt/100 km, ortlama hız 36km/h
toplam 38 km yol yaptım
gerçek değerleri 100 km yapıp LPG alınca tekrar yazacağım.

Son değerler aşağıdaki gibi
ekonomi yapayım diye dikkat etmeden şehir içi az trafik klima genelde açık kullanım. Sevindim değerleri görünce.
Bu benzin olayını da hesaplamak lazım gerçekte ne yaktığını bulmak için. onu da bir ara yaparım inşallah.

gidilen mesafe 153,6 km
alınan LPG miktarı 18,56 lt
ortalama hız 30,3 km/h
yol bilgisayarı tüketim verisi 11,2 lt/100 km
gerçek tüketim 12,1 lt/100 km
LPG litre fiyatı 2,12 TL
Toplam Yakıt tüketimi 39,35 TL
25,6 kuruş/km

atabelen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi, klima açık, 2006 astra 1.6 otomatik, 40 lt lpg ile 367 km yol yaptım.. şehir dışında daha denemedim.