Aracınız Ne kadar yakıyor?

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç 2000 Vectra b2 1.6 şehir içi benzinde ortalama 9 lt,şehir dışı 7 lt civarı,istanbul trafiğinde.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 Corsa D, 6.9 litre, bu da 29 kurusa denk geliyor.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar değerleri okudumda şaşırdım açıkcası, bende 99 vectra 2.0 CD var karma 250 kuruş yakıyor. İş yerimden evim 20 kilometre 6-7 tane kırmızı ışık var ortalama gidiş geliş 10 tl yakıyor. Tabi sıralı sistem var araçta ondandır belkide. 5. videsede pek atamıyorum çünki öle bi yol yok güzergahımda, maksimum 140 yapabiliyorum oda 3000- 3500 devir 4. viteste

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar değerleri okudumda şaşırdım açıkcası, bende 99 vectra 2.0 CD var karma 250 kuruş yakıyor. İş yerimden evim 20 kilometre 6-7 tane kırmızı ışık var ortalama gidiş geliş 10 tl yakıyor. Tabi sıralı sistem var araçta ondandır belkide. 5. videsede pek atamıyorum çünki öle bi yol yok güzergahımda, maksimum 140 yapabiliyorum oda 3000- 3500 devir 4. viteste

İşte bu oran motorun güçlü olmasından kaynaklanıyor sizin milim bas pedalına bastığınız da motor küçük araç gaz pedalına yarıya kadar basması gerekiyor ;)

Demek ki işin özü motor büyük olması çok yakacağı anlamına gelmiyor. Tam tersi bir durum söz konusu.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte bu oran motorun güçlü olmasından kaynaklanıyor sizin milim bas pedalına bastığınız da motor küçük araç gaz pedalına yarıya kadar basması gerekiyor ;)

Demek ki işin özü motor büyük olması çok yakacağı anlamına gelmiyor. Tam tersi bir durum söz konusu.

Buna katılıyorum. Motor büyük olunca kasa ağırlığını daha rahat taşıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten bir yanılgı var oda küçük motorlu araçların az yakar mantı evet düz yolda evet az yakar ama her yerde düz değil rampalar da çıkmak için daha da gaza basmak gerek ki o zaman da araç ister istemez daha çok yakmaya başlıyor.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Büyük motor iyidir vergi dert olmayacaksa. Açık konuşmak gerekirse 2.0 benzinli motor ile 1.2 benzinli motor arasında Aman aman yakıt farkı da yok. Benzin dizel farkı gibi değil yani.
35 kuruş yakıp beni kanser edeceğine 2.0 olsun 40 yaksın basınca da gitsin :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Büyük motor iyidir vergi dert olmayacaksa. Açık konuşmak gerekirse 2.0 benzinli motor ile 1.2 benzinli motor arasında Aman aman yakıt farkı da yok. Benzin dizel farkı gibi değil yani.
35 kuruş yakıp beni kanser edeceğine 2.0 olsun 40 yaksın basınca da gitsin :D

Ağzın bal yesin ya işte benim her zaman savunduğum şey bu. Yakacak arkadaş yakacak ama gramının da hakkını verecek adamlar rampada emeklerken sen yardıracaksın ki aracın motoru hakkını versin.