Aracınız Ne kadar yakıyor?

leoni kalkis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 DTİ CORSA için yakıt durumu - beklediğimin çok üstünde yaktı..

Merhaba 2003 1.7 DTİ CORSA C mi 3 hafta kadar önce aldım. İlk aldığında depoyu fulletirsin ya ben de 100 YTL lik Shell den mazot aldım. Depo taşacak kadar doldu. Sonra hep şehir içinde kullandım. 502 km. de yakıt
ışığı yandı. Bu dizel bir araç için çok fazla değil mi ? Arabamda bir sorun mu var acaba diye içime kurt düştü. Önerilerinize ihtiyacım var. Arabamı aldığım hafta opel servisinde yıllık bakımını yaptırmıştım, yani filtreler falan değişmişti.
Siz ne dersiniz ? Servise mi gitsem ? Yoksa yeni 50 YTL lik mazot aldım, tekerlekleri değiştirdim tekrar testmi edeyim ?

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de astra cdti var aynı sorun hatta daha bi çok sorun var ne diyim yani
Dizel araç için normal olurmu hiç benzinli araçlar bile bizden daha çok yol yapıyor

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşımda var 1.7 astra 20 milyona 135 km yapıyoruz.seninki gerçekten az.araçta siyah duman atma varsa birkaç temizlik işlemi yapılması gerek sonra düşer yakıt sarfiyatı.birde hava filitresini kontrol et.

palermo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi bu arada senin arabayı nasıl kullandığında önemli .. hızlı ve sert kullanırsan şehir içi bukadar yakması normaldir

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede çok fazla tabi bu senin kullanma stiline de bağlı ama bu kadar az yol yapmaman lazım bende 20ytl kik benzinle 100 km yi deviriyorum
şehir içinde hemde

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Zafira 2.0 motor.DTI ben bile 800 Km yol gidiyorum sehir ici ve Zafira 1500 Kg. agirliginda.Bence sen arabayi bi bakima sok.

ysn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni aldım demişsin bi bekle bi araç kendine gelsin ben astra yı aldığımda 20 milyonluk benzinle 15 km lik evime zor gittim yaa:)havaların soğuk olması da etkiler yeni olmasıda..