Aracınız Ne kadar yakıyor?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hudaverdi_79172.jpg

soralım ozaman :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracım otomatik şehir içinde vites d konumunda değil 3 vites de durur... Sincan istikametine doğru 110-130 kadar bulur bu viteste :D garip 4 hiç görmez :D

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 tl gaz ile (2,6 tl/lt) şehir dışı-içi karışık 250 km . Aynı şartlarda süratli kullanırsam ve arabada 5+1 kişi varsa 198 km :D
Şehir içi 180-190 km arasında yapıyor.

Karışık Tek : 7,69 lt/100 km
Karışık Çoğul :D+ sürat : 9,71 lt/100 km
Şehir içi çoğunlukla tek: 10,4 lt/100 km

Güzergah Konyaaltı-Belek

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aslında Savaş abim nasıl kullandığımı gördü hemen onun fikirlerini bir almak gerek :D

Canım Astra resmen kağnı gibi yol alıyor, motoru sağırlaşmış, gaza yükleniyor yanından hacılar vınnnn diye geçiyor :D. Bir araç LPG ne kadar yakar nasıl yakar aklım ermez ama Nadir'in neden benzin kullanmadığını Ankara'da iken anladım. Bir tonu aşkın araçlardan bahsediyoruz arkadaşlar. Kalkışlarda gazı köklemezsek, belli bir hıza ulaşmadan sürat yapmaya kalkmazsak yakıt tüketimi ortalama % 20-25 düşer.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Canım Astra resmen kağnı gibi yol alıyor, motoru sağırlaşmış, gaza yükleniyor yanından hacılar vınnnn diye geçiyor :D. Bir araç LPG ne kadar yakar nasıl yakar aklım ermez ama Nadir'in neden benzin kullanmadığını Ankara'da iken anladım. Bir tonu aşkın araçlardan bahsediyoruz arkadaşlar. Kalkışlarda gazı köklemezsek, belli bir hıza ulaşmadan sürat yapmaya kalkmazsak yakıt tüketimi ortalama % 20-25 düşer.

Savaş abi sence sert mi sürüyorum?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kalkışlarda gazı yarı yarıya azaltırsan, hemen hız yapmaya kalkmazsan yakıtın önemli derecede düşer. Bir dene yeni tüketim değerlerini tekrar yorumluyalım. Bana göre kullanım tarzın çok sert sayılmaz (eski halim gibisin :D) ama aracın sık sık ön takım ayarlarını bozuyorsa, amortisör kulelerin çabuk aşınıyorsa, lastiklerin ve yakıtın erken bitiyorsa senceeeee :)

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi 3le 130 masallah yonetimden talebim nadir abinin yakıt la ilgili konular i kilitlensin