Aracınız Ne kadar yakıyor?

modesit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt durumu

selamlar arkadaşlar,opel astra easytronic 1.6 benzinli aracım var.geçenlerde aracıma 120 tl lik benzin doldurdum.km yi sıfırladım.355 km yaptı.şu an 22 km yol yapar yazıyor yol bilgisayarında sadece 1 kere agresif kullandım sport tuşuna bastım.15 saniye kadar sürdü.30000 bakımları da yapıldı.sizce çok mu yakıt sarfiyatı?aracın şehiriçi ve şehirdışı verilerini yazarsanız çok memnun olurum.teşekkür ederim.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
selamlar arkadaşlar,opel astra easytronic 1.6 benzinli aracım var.geçenlerde aracıma 120 tl lik benzin doldurdum.km yi sıfırladım.355 km yaptı.şu an 22 km yol yapar yazıyor yol bilgisayarında sadece 1 kere agresif kullandım sport tuşuna bastım.15 saniye kadar sürdü.30000 bakımları da yapıldı.sizce çok mu yakıt sarfiyatı?aracın şehiriçi ve şehirdışı verilerini yazarsanız çok memnun olurum.teşekkür ederim.
yaklaşık 10-10,5 litre yapar ortalama.
yakıt otomatik türevi bir şanzımana göre çok değil belki de benzinin fiyatı çok, o yüzden yapacak birşey yok...
sizin aracınız için fabrika verileri nedir bilmiyorum ama easytronic ler için 8-11 litre arası değişiyor. bence aracınızın fabrika verilerine bakın ve yaktığı benzini onunla karşılaştırın... fiyat olarak size fazla gelebilir ama litre olarak normaldir belki....

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış geldi böle oldu anlaşılan. 11 lt lpg ş içi tüketimim 13 - 13,5 lt ye çıktı. bujiler + hava filteris yeni değişti. Soğuk hava tüketimi % 20 etkiler mi ?

selam ile.

erge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar bana biri yardımcı olabilirmi?? geçen ay corsa 2009 1.3 cdti sport aldım. umarım hayırlı olmuştur ve benide aranıza kabul edersiniz.
aldığımda arabam 8 aylık ve 17000 küsür km civarındaydı. suan 18500'de ve 3. depo benzinimin son çeyreğindeyim. ilk depoyu son çeyrekte fulledim ikinci depoyu ışık yanında 3. depoyuda ışık yanınca fulledim. yani 2 depo + 1 çeyrekle 17000de aldıımı varsayarsam 1500 km yani :(( ya bu durumda 1 depo bana 660 km ye gelio. bunun içindeee istanbuldan bursaya geldim oda var bide ilk aldığımda 17000 küsürdü küsüratı saymıyorum. ağlıcam yaaa!!!! yada ağlamalı mıyım?

ilk iki depoda benzin nasıl yakıyor diye bakmadım bakma ihtiyacı duymadım.heycan işte. ama bu 3. depoda arkadaşlarım kaç yakıo bak dediler bende sıfırladım km'yi veeeee ilk çeyrekte baya gitti 200 km üstü. a ne guzel dedim ya süper az yakıo fakat sonradan sanki bişeyler oldu ve yakıtı içmeye başladı :((((((( ya çeyrek depo kalmasına çeyrek deponun 6'da biri fln var suan 450,5 km gittim. ya forumlarda okuyorum delirecem birsürü arkadaş yok şehir içi 800 km şehir dışı 1000 km falan diyor. nasıl kullandığımı söyliim evet biraz seri kullanıyorum genelde deviri 2500 3500 arası tutuyorum. zaten şehir içinde 90 üzerine çıkamam da yani çıkıorum arada 100 110 fln yapıorum. oda cevre yolu işte ana caddelerde fln. hiç 5'e takmıyorum yani çok az. gazamı çok basıyorum bilmiyorum ki... çok yavaşladığım zamanlarda hep 1 e atıyorum. full şehir içi kullandım. ya arabamı çok seviyorum çok severek aldım forumları takip ettim çok ekonomik olduğu söyleniyor. sizce normalmi? benim kullanımıma bağlı olarak bukadar çok fark edermi?

ya şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
LPG li araçların kmde tükettikleri tl bazındaki değerlerine benzini de eklersek sanırım daha sağlıklı bir tüketim değerini elde ederiz. Hele şehir içinde yapılan kmlerin araç çalıştırmalarının çok olduğunu düşünürsek tüketimin çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin 70 lira LPG+20 lira benzin ile 295 km yol yapılıyorsa şehiriçi tüketimi bu araçta kmde 30,5 kuruştur.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
iki ayda çeyrek depo benzin harcadı o da 35 40 lira olur herhalde.
iki aydırda toplamda 3000 km kadar yaptım.
60 gündür araba günde iki defa çalıştı en az.
en fazla günde 10 defa falan marşa basılmıştır.
yani zannettiğiniz kadar fazla benzin harcamıyor ilk çalışmalarda.
motor sıcaksa 4-5 saniyede soğuksa çalıştırıp 200 mt kadar gittikten sonra gaza geçiyor...

alper inan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model astra h njoy spor paket o kadar da dikkat ediyorum hava filitresini vs yeni değiştirdim hala şehir içi ortalama 100 km de 10 litre :(

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 zafira ecotec 1.6 105hp 1550 kg

35bin kmdir yol bilgisayarını sıfıralamadım.

7.8lt/100 km, yaklaşık 28kr/km

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
aracım 20.000Km'de
Benzin fiyatı :3.68
100TL'l,k benzin ile 512 km yaptım.

tolgajj10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zorlamazsam eğer kış şartlarında ve kış lastikleriyle şehir dışı 5 lt/100 km oluyor. şehiriçi 6 lt civarında