Aracınız Ne kadar yakıyor?

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selam,

98 Vectra CD kullanıyorum, otomatik vites. Landırenzo marka LPG var araçta. Şehiriçi, bu ay iki kez tüpü tam boşalttım ve 50 YTL'lik gaz alarak denedim, araç 210 km yol gitti. Bunun belki %20'sinde klima açıktır. Kaba bir hesapla km'si 25 kuruşa geliyor.

Bilmiyorum bu değerleri indirmek için ne yapmak lazım. Sonuçta Motor Silk bor katkısı kullanıyorum; hava filtresi ise Aralık ayında yanin 8.000 km önce değişti. Lastik havaları iyi. Şehiriçinde dur - kalklara çok dikkat ediyorum, sarfiyatı artırıcı hareketlerden kaçınıyorum.

Hayırlısı :)

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 90hp diesel corsa aracım şehir dışı 200bin şehir içi 250bin ortalama. son şehir içi kullanımında 285bin..

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru söze ne denir

1.3 90hp diesel corsa aracım şehir dışı 200bin şehir içi 250bin ortalama. son şehir içi kullanımında 285bin..

İşte normal rakamlar seninle aynı arabayı kullanıpta 15-16 ykr den bahseden arkadaşlar var. alınmasınlar ama önce kendilerini sonra bizi kandırıyorlar. yokuş aşağı kontak kapasan bile bu rakamlara ulaşılmaz

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hava filtresini fazla zorluyorsun

Arkadaşlar Selam,

98 Vectra CD kullanıyorum, otomatik vites. Landırenzo marka LPG var araçta. Şehiriçi, bu ay iki kez tüpü tam boşalttım ve 50 YTL'lik gaz alarak denedim, araç 210 km yol gitti. Bunun belki %20'sinde klima açıktır. Kaba bir hesapla km'si 25 kuruşa geliyor.

Bilmiyorum bu değerleri indirmek için ne yapmak lazım. Sonuçta Motor Silk bor katkısı kullanıyorum; hava filtresi ise Aralık ayında yanin 8.000 km önce değişti. Lastik havaları iyi. Şehiriçinde dur - kalklara çok dikkat ediyorum, sarfiyatı artırıcı hareketlerden kaçınıyorum.

Hayırlısı :)

orjinal bile olsalar hava filtrelerini 3.000- 4.000 den fazla kullanmamak lazım. sık değişirsen hem gaz yemesinde hemde yakıtta çok farkediyor.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e yani biniyorsan opel e acımayacaksın benzine. ben 1.6 merivayla bahçelievlerden-şileye (190 km) 50 ytl gidip geldim. devirli kullanmada da fark edebilir.

yeniceri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte normal rakamlar seninle aynı arabayı kullanıpta 15-16 ykr den bahseden arkadaşlar var. alınmasınlar ama önce kendilerini sonra bizi kandırıyorlar. yokuş aşağı kontak kapasan bile bu rakamlara ulaşılmaz
size katılıyorum. bu işlerde çok yalan söyleyen var. bu adeta at-avrat-silah işine döndü. bazıları fazla yakan arabasını gizliyor. sanki gizleyince az yakıyor. sanki delikanlıya yakışmaz. havası bozulur. bir defa yıllar önce bir sohbet esnasında arkadaşım, reno 12 tx aracıyla ilgili öyle bir sarfiyat verdiki bendeki broadway le ona ulaşmam mümkün değil dedim. tabii keriz yerine konmayı yediremedim. ve şunu dedim: depoları fulleyelim. istediğin yola çıkalım. aynı benzinlikte durup benzin alalım, fazla benzin alan araç, kontak anahtarını az yakana hediye etsin.... sonuç belli tabiki:YEMEDİ.... onun için afaki rakamlara itibar etmemek lazım. yalan söyleyen de var, hesap bilmeyende.... şimdi yola çıkalım araçları durduralım benzinin litresi şu. şu kadar litre benzin aldınız. şu kadar yol gittiniz. km de kaç ykr yaktınız yada 100 km de kaç litre yaktınız desek. acaba 100 şoföre sorsak kaç doğru yanıt alırız. matematiği sadece para üstü alırken kullanan onun dışında pek ilgilenmeyen bir yapımız var millet olarak.

selim82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar sizden bi ricam olucak.opel vectra b kasa 2000 motor kullananlar ama lpgli olanlar araclarının ne kadar yaktıgını belırtebılrmı.cok lazım bu bilgi.

timuti79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Bu hafta sonu Istanbul - Saroz arasını 100-120 arası hızda oncesinde 100 km civarı şehir içi var(dur kalk çok yok) 5,2 litre yaktım, 300 km once temizlenmiş kutu içi kN filtre ve dimpsort box var. 2 kişli yuksuz araba. yokuşlarda ayak gazda sabit kaldı. rekorum geçen sene 4,3 idi, ama bi daha gidemem o kadar yolu 80 - 90 la inat ugruna:)

bana fena gelmedi daha ne olsun.

saygılar

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tamam ben devirli kullanıyorum, aracım 1200 küsür klio araç genede ama taş çatladı sabit 90km hız 30ytl lik mazotla 160km gittim. 150-160lar çok zor göremedim valla. bilmiyorum yakan yaktırtıyor herhalde :rolleyes:

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşın yakıt tüketimi çok fazla hele corsa için. Kesinlikle sıkıştırıyor aracını 285bin demek 8lt yakıt tüketmesi demek.

Bende astra cdti var ve şehiriçi yakıt tüketimim 5,8lt buda 200bin yakıyor.

uzun yolda ise 150bin yakmakta. Dahada az yaktırılabilir fakat sabır gerekiyor.:)