Aracınız Ne kadar yakıyor?

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalama olarak bulursun ama kesin sonuç vermez... bence deponu full doldur... 100 km yol yap ve deponu bi daha doldur... ne kadar benzin aldıysa depon onu yaptığın km ye böl...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ZGE38' Alıntı:
ortalama olarak bulursun ama kesin sonuç vermez... bence deponu full doldur... 100 km yol yap ve deponu bi daha doldur... ne kadar benzin aldıysa depon onu yaptığın km ye böl...
en ıyı hesap boyle olur

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ZGE38' Alıntı:

:good:

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
turko' Alıntı:
Arkadaşlar,yakıt göstergesinde yarım depoyla çeyrek arası yapılan kilometreyi 4 ile çarparsam bir depo ile kaç km yaptığımı yaklaşık olarak bulurmuyum??:)
Bu sağlıklı olr mu? araç sürekli şehir içi trafikte,,yani bir şehir içi bir şehir dışı değil...ya da bu hesap beni yanıltırmı?* ya da ....ya da benim matematiğim çok mu zayıf??:D

Hayır yanlış çıkar.Hatta bu yanlışlık duruma göre 50 hatta 100 km'ye yakında olabilir.Nedeniyse bazı araçların göstergeleri depodaki benzin miktarıyla doğru orantılı çalışmıyor ve bu bir sorun değil,hep böyledir yıllardır.Benim arabamda depo doluyken bir alt çizgiye kısa sürede düşüyor ama o çizgiye gelince de uzun süre düşmüyor hatta ilk zamanlar 'e böyle giderse 900 km filan yaparım' diye düşündüğüm olmuştu.Aynı şekilde yarım depo cizgisinde de uzun süre duruyor.Bu daha önceki arabam megane'da da böyleydi.Ama abimin 96 vectra b'sinde ise durum farklı.Neredeyse depoyla dogru orantılı çalışıyor ibre.Zaten vectra b göstergelerinde 10'ar lt'lik aralıklarla çizilmiş cizgiler ancak böyle bir çizgi vectra c'lerde yok.Dolayısıyla 'şu arada şu kadar gittiyse toplamda şöyle gider' demek yanlış olur...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Experience' Alıntı:
Hayır yanlış çıkar.Hatta bu yanlışlık duruma göre 50 hatta 100 km'ye yakında olabilir.Nedeniyse bazı araçların göstergeleri depodaki benzin miktarıyla doğru orantılı çalışmıyor ve bu bir sorun değil,hep böyledir yıllardır.Benim arabamda depo doluyken bir alt çizgiye kısa sürede düşüyor ama o çizgiye gelince de uzun süre düşmüyor hatta ilk zamanlar 'e böyle giderse 900 km filan yaparım' diye düşündüğüm olmuştu.Aynı şekilde yarım depo cizgisinde de uzun süre duruyor.Bu daha önceki arabam megane'da da böyleydi.Ama abimin 96 vectra b'sinde ise durum farklı.Neredeyse depoyla dogru orantılı çalışıyor ibre.Zaten vectra b göstergelerinde 10'ar lt'lik aralıklarla çizilmiş cizgiler ancak böyle bir çizgi vectra c'lerde yok.Dolayısıyla 'şu arada şu kadar gittiyse toplamda şöyle gider' demek yanlış olur...

+10.000

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sehir icinde ben 1.3 90 beygir astra ile 650 700 km yol gidiorum
herkez 800 900 gidiormus nasil gidior anlamadim :)

ismailaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt tüketimi

Arkadaslar Benim corsa 1.4 Elagance Otomatik vites aracım var ve benim hesaplarıma göre kilometrede 285 bin ile 300 bin arasında yakıyor bi anormallik varmı yoksa normalmi Ölçüm seklim Depoyu fulledikten sonra Belli bir kilometre yaptım ve sonra tekrar aynı sekilde fulleyip aldığım benzini yaptığım kilometreye bölerek yaptım

C4TL4Xx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 1.3 cdti var 1 depo sehir içi 800 850 gidiyor (fazla basmassam)