Aracın gögüsünü kaplatırmak istiyorum ama?

melihasici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar,

Aracımın gögüsün yaşlanmaya bağlı çatlaklar mevcuttur bende kaplattırmak istiyorum ama, araç tamircilerim olsun arkadaşlarım olsun gögüs kaplattırdıktan sonra kabardığını ve daha kötü olduğunu söylüyorlar.

Daha önceden aranızda bu yöntemi kullanan varmıdır? Aracımda airbag yoktur. Ve birde size maliyeti ne kadar olabiliyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben yıllar evvel Ankara Ata sanayide Doğan arabamın göğsünü kaplatmıştım. Beklediğimden daha iyi olmuştu. Bu işi yapan usta bu konuda yeterince tecrübeli ise sorun yaşanmaz. İşlem sırasında eski kaplama kazınıyor, zemin çelik macun yardımı ile düzeltiliyor, ondan sonra kaplama işlemine geçiliyor. Ne kadar tutar demek şu an yanlış olur, zira bu iş esnasında iki usta (elektrikçi/döşemeci) birlikte çalışıyor. Dolayısı ile iki ustadan ayrı ayrı fiyat almak gerekiyor. Kaplama malzemesinin fiyatı kullanılan malzemeye göre değişiyor. Bu işler sık sık yapılmadığı için kaliteli bir malzeme kullanmakta fayda vardır.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne durumda olduğunu bilmiyorum ama el beceriniz varsa düzeltme kısmını kendiniz yapın derim.
lada samara vardı abimde konsolda baya çatlaklar mevcuttu. ramazanda can sıkıntısı birde dükkanda boş boş oturmaktansa abime gel konsolu yapalım dedim. oda benden beter meraklıdır. önce torpidoyu söküp dışarı aldık. ardından komple zımparayla konsolu zımparaladık. bu araçların cam filmlerini çekerken kullandıkları fönler var onla çatlayan yerleri yumuşatıp hızlı yapıştırıcı ile ufak ufak sabitledikten sonra macun çektik. zımpara ile düzeltip en son boyacı arkadaşına gittik adam şaşırdı :D
boya güneşten kavlamasın diye plastik astarı ve boyasını yaptırdık. konsol ilk günkü gibi olmuştu.
bunlarıda daha önce youtubede airbag tamiri yapan bir videoda görmüştüm. hatta arabayı satarken alan adam konsolu ilk defa bu kadar düzgün bir lada görüyorum dedi :D
gerçi çan çin çon malları var ucuzda ama orjinali gibi değil. çok uyduruk duruyor diye kendimiz yaptık...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2008 de kaza yapmış yolcu hava yastığı açıldığı için torpidonun yarısını kaplamışlar. ben aracı 2011 de aldım. 2013 de kabarmalar başladı. çok açbir kkısmı kabardı ama daha fazla ilerlemedi. 5-6 senede kabarıyor arkadaşlarınızın dedikleri doğru

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
suni deriyle kaplatabilirsin ben kapı içlerini filan yaptırdım güzelde oldu