Aracimin hizi düştü :((

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın devir saati 1000 devirinden aşağı gösteriyor. ve araçımda hızlanmak artık imkansız gibi çünkü eskiden 4. viteste 110-120 banamısın demeyen araç şimdi 4. viteste 80ni geçince bağırıyor vites istiyor. geçenlerde 5. viteste 140 çıkabildi daha fazla çıkamadı sizce neyden olabilir arkadaşlar şimdiden herkese teşekkürler
ilk kalkış esnasında gaza fazla yüklenerek bağırdırarak kalkış yapabiliyorum yoksa istop ediyor. bunuda belirteyim

Son düzenleme:

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj balatası kaçırıyor olabilir..
yazdıklarınızdan bu akla geliyor ilk önce..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta hemen soylııyıım aracıın bakıımıı gelmııs bıızıım arkadasıın corolla aracıında olmustu aynıı sorun 120 yıı gecmııyodu arac bujıılerden bıırıı tamamen bııtmııs dııgerlerıı verıımsıız olmustu hepsıı degııstıı yag fıltre dahııl bakım yapııldı eskı halıne dondu arac sende bunlara baktır..

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı sorun vardı araç 100ün üstüne zor çıkıyor çıksada bağıra bağıra egr bozulmuş motorda kurum bağlamıştı. değiştirdim motoruda temizlettim canavar gibi olmuştu.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Kayseri'deki opelciler bilir OPKAY'ı ve Orhan ustayı, araçta herhangi bir anormallik vs.. olup olmadığını sormak için yanına gitmiştim. Arabamı sürdü süper dedi.
Herneyse sonunda şu tavsiyede bulundu.

-"Hocam kurumdan ötürü çok motor yaptım sen sen ol bu araçları en az haftada 1 kere 15-20 km devirli kullan ki kurumları atsın" dedi.

"Pekiyi ne kadar sıkıştırayım" dedim.
"Allah ne verdiyse bas dedi 5-6-7 bin deviri buldurabilirsen buldur bişey olmaz bunlara" dedi.

onursur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler selamlar... yaa bende de 2005 1.6 astra h var... arabayla ilk zamanlar otobanda kısa süreliğine de olsa 220'yi görebiliyodum... şimdi 75000 kilometre oldu... artık 200'ü kesinlikle gecmiyo... lastikler 60000 kilometrelik falan ondan olabilir mi? balkonda sıfır sportcontact2'ler duruyo...:D havalar düzelsin onları taktırıcam... herneyse... ben bu sorunu bilenler bilir 'autoshow dergisindeki onno usta'ya' da yazdım... motor kompresyonlarının ölçülmesi gerek dedi... nedir bu olay ? yardımcı olabilir misiniz? neden bu araba artık 200'ü gecmiyo?