aracımın çiziği nasıl giderilebilir

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence yama yaptıracağınıza hiç elletmeyin.Yandan güneş cvurduğunda fotoğraf makinesinin flşaı patlamış gibi bir görüntü çıkar ortaya.Metalik boya da yama hiç iyi değil.Örneğin ben galerici olarak şöyle bir örnek vereyim.Bu arabayı bu çizikle getirin piyasa değerinde alırım.O yamayla getirin bunun altında ne vardı diye sorarım, siz çizikten desenizde en kötü ihtimali düşünüp 1000-1500 lira fiyat kırarım.Basit bir örnek.Fakat resimde anlaşılmayan şu.Sanırım tecrübeniz olmadığı için siz de anlamıyorsunuz.Verniği ve boyayı sıyırıp astara kadar inmiş mi yoksa sadece verniği sıyırıp astar görüntüsü gibi bir görüntümü vermiş?Bir tavsiyem, bu konuda deneyim li sonax, maeguers geçmişe yönelik deneyimi ve tecrübesi olan kurumsal firmalara başvurun ve onlardan bilgi isteyin.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim iyice kafam karıştı en iyisi anlayan birkaç kişiye daha sorayım

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim iyice kafam karıştı en iyisi anlayan birkaç kişiye daha sorayım

Eğer astara kadar indiyse çizik, arabanın boya numarasına göre 50 gram boya yaptır birde en incesinden bir rotuş fırçası al oraya çok ince şekilde rotuş yap.Ama elim titrer kaydırırım taşırırım diyorsan mutlaka eli bu tip işlere yaktın bir arkadaşın vardır ona yaptır.Hiç olmadı dediğim gibi sonax gibi bu tip işleri yapan firmalara bir danış.Ama sorduğun kişiye vernik çiziğimi yoksa derin çizikmi onu soruver.Önceki mesajımda ben sana olacakları söyledim.Dediğim gibi galericiyim ve ben ''hadi olsun o kadarcık'' desem müşteri gelip arabada avuç içi kadar boya çıktı almam dediği zamanları yaşadık.Bunu yaşayacağına hiç dokundurma astar boya pas çürük yapmaz.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne sürtüldü bilmiyorum park halinde olmul yıkatırken fark ettim ben aracı auto kinge götürdüm oradan yama yapılması gerekiyor boyanacak yani dediler bende rötüş yapsanız dedim olmaz dediler ya işlerine gelmedi ya da gerçekten olmuyo bilmiyorum ama ne iyisi birkaç kişiye daha sorayım

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadarcık şeye yamamı yapılıyormuş?Bir boyacı ustasına götürüp bunun vernik üzerinde oluşan bir çizikmi yoksa derin bir çizikmi olduğu konusunda ısrarlı bir şekilde sorun.Pastayla biraz uğraşmasını rica edin.Ama normal oto boyacısı olsun.Küçük ustalar biraz gariban arabası yapan ustalar olduğu için genelde bu tip bölgesel küçük çiziklerde daha elleri yatkındır.Eğer derin çizikse daha profesyonel olan sonax gibi firmalara başvurun.Bence bir oto boyacısı sadece o kısıma pasta uygulasa iyi olur.Denemekten zarar gelmez.5-10 lira atarsanız çok ta zarar etmiş sayılmazsınız sanırım.Açık konuşmak gerekirse şahsen görse mutlaka çözüm bulurum.Ama iyi bir pasta uygulamasını denemekte fayda var.Ama dediğim gibi sadece ihtimal denenecek yani sonuç çok olumluda olabilir olumsuzda.