Aracımı Sattım...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arabayı satmak gerçekten mesele değil. Araba almak kadar büyük bir zulüm var mıdır bilmem...

Bugün bir arkadaştan yeni almış olduğu AVEO'yu alıp deneyeyim dedim. 1.3 dizel motorlu 2.000 km'de bir araç. Gidişi falan gayet iyiydi. Yol tutuş, performans güzeldi. Konfor sınıfına göre fena değildi. Aveo'dan tatmin olduysam Cruze'dan hayli hayli olurum diye düşünüyorum. Hayırlısı artık...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aykan hocam dur bunlar daha başlangıç :). Yarın Skoda'ya, ertesi gün Fiesta'ya ....... binersin. "0" km ayarındaki araçların hepsi de sessiz, rahat, güzeldir ama asıl onları birkaç sene sonra görmek lazım. Hele hele Aveo ve emsali araçları :).

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aykan hocam dur bunlar daha başlangıç :). Yarın Skoda'ya, ertesi gün Fiesta'ya ....... binersin. "0" km ayarındaki araçların hepsi de sessiz, rahat, güzeldir ama asıl onları birkaç sene sonra görmek lazım. Hele hele Aveo ve emsali araçları :).

Abi kafamı karıştırma lütfen ya... :)

Şaka bir yana kendini benim yerime koy abi. Günde 50 km uzun yol yapan, tasarruflu, donanımlı, başımı ağrıtmayacak bir araç istiyorum. Nedir önerin?

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
407 her zaman her gördüğümde iç geçirtmiş bir araçtır.sen de beğeniyorsan kesinlikle alınır.ama 307 kesinlikle tavsiye etmem.arada sınıf farkı var..

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
İşin açığı bugün bir öğretmen arkadaştan 307'sini aldım. Test edeyim dedim. 2003 model LPG'li bir 307 idi. Araca binerken önyargılarım vardı. Ancak kesinlikle çok konforlu bir araç. Beklentilerimi karşılıyordu. O nedenle 307'lere daha sıcak bakıyorum.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlısı ikiside güzel.ben beğeniyorum artık pejoları.kullananlar da gayet memnun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aklını daha da karıştırayım :). Dizelde Renault (Fransız da düşündüğün için) iyi bir tercihtir, üstelik yedek parça ve servis bakımından sıkıntı da yaşamazsın. Renault haricinde Ford'ların dizelleri de seni fazla üzmez. Günde 50 km dediğim zorunlu mesafeye yıllık izinler, tatiller, hafta sonu gezileri/kullanımları olarak bir o kadar daha koyarsan karşına yaklaşık yılda 35.000 km civarında bir rakam çıkar. Bu da birkaç yılda bir araç yenileme anlamına gelir. O zaman kolayca satılan, ikinci elde kolay müşteri bulan, ikinci el değeri yerlerde sürünmeyen bir markayı tercih etmen gerekir ;).

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bugün ben neden Vectra'yı sattım diye düşündüm. Vardığım sonuç şu:

Eski idi, uzun yolda bozulacak mı diye endişeleniyordum.
Biraz fazla yakıyordu.
Orasından burasından ses alıyordu.
Sanayiyle ara sıra işim oluyordu.

Bu sorunların ortadan kalkacağı bir seçenek bulmalıyım derken Fiat bayisinin önünden geçiyordum. Yeni Linea'yı gördüm. İstemeye istemeye bir sorayım dedim. Yeni Linea'nın özellikle içini bambaşka yapmışlar. Gerçekten fiyatına göre çok güzel olmuş. Belki kızacaksınız ama Astra J'nin baz modelinin göğsü ile bile yarışır estetik anlamda.

Motor desek az yakıyor. Tasarım desek güzel. Fiyat desek yine güzel. Ciddi anlamda düşünmeye başladım. Zaten hanım kullanacak aracı 80-90 km hızla gidilecek. Onun yüzden Linea yeterlidir diye düşünüyorum.

2012 Yeni Linea 1.3 Multijet Urban donanım için aldığım fiyat 38.500 TL. Ne dersiniz?

En az 3 yıl sorunsuz, başımı ağrıtmayacak bir araç olacak. Ama Linea olacak...

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Punto fiyatı alsaydin bari. linea estetik gibi görünüyor ama çabuk dagiliyor. 407 masraflı hemde cok. Temiz 2012 tam dolu cruze bak bence 5-10 bin km yapmis 2. El 35 e kralini bulursun ama tam dolu olsun garantisinde olur 3 yıl ağrımaz başın linea deger kaybeder dağılır.

Son düzenleme: